Γενικά Επιτελους ηρθε το parrotlet

πολυ γλυκια! Με το καλο και το ταιρι.. Και αμα ταιριαξουν και κανουν τρουφακια ετοιμασου ν αρχισεισ να μοιραζεισ! Χεχε..😛
 
Βασιλη ειναι κουκλα η μικρη σου!
Γιατι θα της παρεις και ταιρι; Δε φοβασαι μηπως "φυγει"απο κοντα σου;
 
το αγορακι που περιμενω ιωαννα μου ειναι μωρο οποτε προς το παρων θα ειναι χωριστα τα παιδακια
Ενταξει τοτε!
Και αν με το καλο κανουν και απογονους τοτε σιγουρα θα θελεις να μεγαλωσεις τα μικρα!
Τυχερη... Τρομερη φατσουλα ειναι
 
Ειχα την χαρά να γνωρισω την γλυκια Τρουφιτσα απο κοντά και ομολογώ οτι είναι ενα υπεροχο και τρισχαριτωμένο πλασματάκι με πολυ δυναμικη προσωπικοτητα! Την καμαρωνω και της στελνω ολη μου την αγαπη και πολλά γλυκα φιλακια και χαδακια στο μουτρακι της!

Και με το καλο να ορίσει και ο γαμπρός!
 
σας ευχαριστω ολους πολυ, οσο για εσενα τζωρτζινακι μου, μου ειπε η τρουφα οτι θελει να ερθεις λιγο να σου δαγκωσει τα δαχτυλακια λιγο ακομα γιατι της αρεσε πολυ να σε μασουλαει
 
Κουκλίτσα είναι η Τρούφα!

Βασιλικη τωρα που λες για τον μικρο... Διαβασα οτι τα parrotlets ειναι περιεργα ως προς την αποδοχη, συμβιωση με καποιο αλλο πουλι. Γενικοτερα βγαζουν μια επιθετικοτητα και δεν τους αρεσει να μοιραζονται παιχνιδια, φαγητο κτλ. με αλλα πουλια.
Εσυ ξερεις αν ισχυει κατι τετοιο;
 
ναι αληθεια ειναι η τρουφα το πρωτο πραγμα που κανει καθε μερα που της ανοιγω το κλουβι ειναι να παει πρωτα στα αλλα τα κλουβια κ να επιτεθει το κανει με ολα μου τα πουλια τους δειχνει οτι αυτη ειναι το αφεντικο μεσα στο σπιτι, κ ειναι εδω που τα λεμε μεταξυ μας αλλα μην της το πειτε να μην το παιρνει πανω της!
 
Νομιζω Βασιλικη... Της το πουμε, δεν της το πουμε μια χαρα το ξερει η Τρουφα οτι ειναι το αφεντικο😛
 
Κουκλα ειναι Βασιλικη. Εχει ομορφυνει! Με το καλο να υποδεχτεις και το αγορακι! Αναμενουμε...
 
Βρε το κοριτσι μας!
Πρωτη ποζα για φωτογραφιες!
Τελειως ψωνιο μιλαμε...

Τελικα τα παρροτλετ ειναι ψωνακια!

Η τρουφιτσα παντως ειναι μια γλυκα και την λατρευω κι ας μου τσιμπησε λιγο το δαχτυλο!
 
Τελειο να σου σησει
και εχει καο πολυ ΓΛΥΚΟ ονοματακι!
 
Back
Top