Γενικά Εφυγε η γλυκια μου Mango

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ilie mp
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

ilie mp

PB Known Member
Εγγραφή
28 Ιουλ 2013
Μηνύματα
3.475
Πόλη
Αθήνα
Πριν καμια ωρα γυρισα απο την δουλεια χαρουμενη για το σουκου που ερχεται...
Η μητερα μου αφου ειχε σκεφτει πρωτα με πιο τροπο να μου το πει και τιπα δεεν της φαινοταν οκ τελικα απλα μου το ειπε την ωρα που επλενα τα χερια..
Η πρωτη αντιδραση μου ηταν ψυχραιμη μεχρι που πηγα στην τραπεζαρια και ειδα το κλουβι αδειο...
Ηταν απλα για να γινει...
Ειχε ερθει η κοπελα που ερχεται μια στο τοσο και βοηθαει σπιτι με τις δουλειες και καθαριζε τα τζαμια και ειχε ανοιχτες τις μπαλκονοπορτες να αεριστει το σπιτι.
Λεει στη μητερα μου οταν μπαινει "γιατι ειναι αδειο το κλουβι; Ππυ πηγε εκεινο το κιτρινο το ομορφουλη που ειχατε;" λεει η μητερα μου απο την κουζινα "στο κλουβι".. Μα δεν ειναι, της λεει η κοπελα...
Το εσκασε απο την τροφιμοθηκη. Την μια την ειχα δεμενη αλλα εκεινη που του βαζω φαγητο οχι...
Βγηκε ποσες φορες η μητερα μου και τον φωναξε, κατεβηκε και κατω να ψαξει, εβγαλε το κλουβι του με πολυ φαγητο αλλα τιποτα...
Βγαινω κι εγω συνεχεια και τον φωναζω και κανω εναν ηχο που ειχαμε μαθει.
Τωρα θα βαλω αγγελια στο παρροτ αλερτ αλλα πραγματικα εχω χασει καθε ελπιδα...
Νιωθω χαλια δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω ολο αυτο..
Ειμαι σκατα..
 
Οχι εχει ψαξει η μητερα μου παντου.
Αλλα γενικα δεν ειναι ετσι η Μανγκο θα ειχε βγει και θα ηταν στην κουζινα. Δεν ξερω καν πως εφυγε και δεν εμεινε μεσα στο σπιτι γιατι δεν ειχε τετοιες τασεις.
Η γκαντεμια ειναι οτι ποτε μα ποτε δεν ανοιγαμε μπαλκονοπορτα ειδικα τετοια εποχη με τετοιο κρυο. Εδω το καλοκαιρι και ανοιγαμε μονο τα απο μεσα οταν ημασταν Αθηνα λογο του παιδιου.
Γι αυτο μου φαινεται αδικο.
Αφου η πρωτη μου ερωτηση ηταν "μαμα πεθανε η εφυγε;" γιατι σκεφτομουν οτι αποκλειεται να εφευγε..
 
Ηλέκτρα.. Ειλικρινά λυπάμαι!
Βγάλε αυριο το κλουβί έξω..στη βεράντα, γεματο φαγητό και με την πόρτα του ανοιχτή... Αν είναι κάπου εκεί κοντά,τότε κάνε τους ήχους που έχετε μάθει..ίσως σε ακούσει και γυρίσει.
μη το θεωρείς απίθανο...
 
Έγραψα στην Ηλέκτρα και σε μήνυμα, είχα χάσει ένα lovebird πριν περίπου 5 χρόνια και προ λίγου καιρού διαπίστωσα πως το είχε βρει μια γειτόνισσα σε ένα κατάστημα που δεν ψωνίζω γιατί έχει ειδικά προϊόντα.
΄Δεν της είπα κάτι φυσικά αλλά από τον τρόπο και τον χρόνο που το βρήκε, είναι το δικό μου, θηλυκό lutino.
 
Το κακο ειναι οτι τωρα δεν μπορω μα βγω εξω γιατι ειμαι μονη με τον μικρο σπιτι. Περιμενω να γυρισουν οι γονεις μου για να βγω στη γειτονια μηπως και τον δω πουθενα... Αν και τοσα δεντρα, γατες, αυτοκινητα, το σοκ που θα εχει παθει, δεν ξερω ποσο πιθανο ειναι.
Ειναι και η ωρ τετοια που κοιμουνται.. Αν κοιμαται..
 
Βγες οταν καταφερεις αλλα πιστευω δεν εχει πολυ νοημα αυτη τη στιγμη. Εκτος αν πας σε τριγυρω μαγαζια και καταστηματα και ρωτας. Αυριο χαραμα ξεκινα ξανα, μολις ξυπνησει. Περιπου τι ωρα εφυγε; νωρις; Θα μπορουσε να εχει παει μακρυα λες απο το πεταγμα της;
 
Μενω στον 5ο... Εχει φυγει απο το πρωι γυρω στις 10 10 και εγινε αυτο... Ειμαι σιγουρη δεν θα την βρω..
 
Να τωτησεις παντου εκει τριγυρω κοριτσι μου.. Αχ δν μπορω να το αποδεχθω.. Μακαρι κ εγω να ημουν εκει... Εχω ελπιδες ομως.. Να ξεσκονησεις ολο τον τοπο αυριο.. Δν μπορει καπου θα ειναι εκει κοντα. ☹
 
Σε τοσο ψηλο οροφο το λογικο ειναι να πηγε πρωτα απεναντι και λιγο κατω! απεναντι στα ποσα μετρα υπαρχει κτιριο;
 
Βγηκα και με τον μεγαλο φακο που εχωστη φωτιγραφικη και εχει ζουμ και κοιτουσα τα δεντρα αλλα που να φανει... Ειναι τοσο μικρο εκει εξω...
Θα ψαξω και αυριο και θα ρωτησω εδω στα μαγαζια κλπ...
 
Back
Top