Γενικά Εφυγε η γλυκια μου Mango

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ilie mp
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Γκαντεμιά! Βγάλε το κλουβί στο μπαλκόνι κι αύριο ξεκινά να ψάχνεις από νωρίς. Αν γνωρίζει τη φωνή του άλλου πουλιού μήπως να το έβγαζες για λιγο έξω; Επίσης αν έχεις βίντεο με τη φωνή της βάλε και το λαπτοπ έξω στο μπαλκόνι να ακούγεται δυνατα. Κι έχε το λάστιχο σε ετοιμότητα. Κι αν με τι καλό το βρεις ψαλίδισε του σε παρακαλώ τα φτερά πτήσης. Αν θυμάμαι καλά είχες αντίθετη άποψη επι του θέματος αλλά δεν είναι της ώρας.
 
Σοκ... Εύχομαι με όλη μου την καρδιά να το βρεις Ηλέκτρα μου, μην χάνεις τις ελπίδες σου, ψάξε αύριο αλλά και τις επόμενες ημέρες! Ευτυχώς που έφτιαξε ο καιρός και δεν βρέχει.
 
Καλημερα παιδια. Βγηκα σημερα απο τις 8 εξω και την εψαχνα αλλα τιποτα.. Ουτε ιχνος... Παει και ο νους μου στο κακο συνεχεια γιατι σκεφτομαι πως θα επιβιωσει εκει εξω...
Ευχαριστω πολυ για το κουραγιο που μου δινετε.
@Φοίβος καλη ιδεα αυτο με το λαπτοπ θα το δοκιμασω.
Οσο για τα φτερα το ξερω αλλα που να φανταστω; Ασε που και παλι θα πετουσε αλλα θα εσκαγε κατω μια και καλη. Γιατι κι ο Μελον στην αρχη που τα ειχε κομμενα πετουσε αλλα εσκαγε απο εδω και απο εκει γι αυτο ημουν κατα. Επισης εχω χασει παλια ενα κοκατιλ που του ειχαν κοψει τα φτερα και εσκαγε κατω ατσαλα και επαθε εσωτερικη αιμοραγια. Γι αυτο ειμαι κατα ☹
 
Η σκέψη που θα παραθέσω μοιάζει με αυτή του Φοίβου.
Σίγουρα το λάπτοπ είναι μια καλή ιδέα αλλά περιορίζεσαι στο μπαλκόνι.
Επομένως, αν εχεις τη δυνατότητα, ηχογράφησε τη φωνή της Mango από τον υπολογιστή με το κινητό σου και κάνε ένα περίπατο.
Αν ζει, σίγουρα δεν πήγε μακρυά.
Δράσε γρήγορα. Ο χρόνος είναι πολύτιμος.
 
Η σκέψη που θα παραθέσω μοιάζει με αυτή του Φοίβου.
Σίγουρα το λάπτοπ είναι μια καλή ιδέα αλλά περιορίζεσαι στο μπαλκόνι.
Επομένως, αν εχεις τη δυνατότητα, ηχογράφησε τη φωνή της Mango από τον υπολογιστή με το κινητό σου και κάνε ένα περίπατο.
Αν ζει, σίγουρα δεν πήγε μακρυά.
Δράσε γρήγορα. Ο χρόνος είναι πολύτιμος.

Ευχαριστω πολυ για τις ιδεες. Αυτο θα κανω. Εχω βιντεο στο κινητο μου της Μανγκο.. Βεβαια δεν θυμαμαι αν μιλαει σε κανενα αλλα θα κατεβασω ηχους λοβμπερντ απο του γιουτιουμπ.
Αχ χτες ακουσα εναν ηχο σαν τη Μανγκο και ετρεξα στο μπαλκονι και ηταν ενα μηχανακι απο κατω...
 
Κοιταξε ή ακουσε αν εχει καποιος γειτονας παπαγαλους. Ισως για ασφάλεια να παει εκει.
Σου εύχομαι μεσα απο την ψυχη μου να τελειώσει το μαρτυριο σου συντομα και να το έχεις παλι στα χερια σου.
 
Δεν εχω ακουσει κανεναν παπαγαλο εδω γυρω.
Αυτο σημαινει ή οτι τους εχουν μεσα (ευτυχως) ή οτι δεν εχουν παπαγαλους..
 
Ειναι τοση η οχλοβοη Αθηνα κ η αποξενωση που δεν ξερεις τι, που, ποιος! Λουτσα ακουω τα κυμματα οταν φυσαει και τις καρακαξες οταν περπατανε στην ταρατσα στο ποκυκαρμπονικο! αλλη ακουστικη!
 
Μενω Νεα Σμυρνη. Πιστευω οτι δεν θα εχει πεταξει μακρια (αν ειναι καλα) γιατι κουραζοταν ευκολα, αλλα απο χτες το πρωι εχουν περασει 24 ωρες...
Τακη μου σιγουρα θα την καταλαβαινα αν ακουγα τη φωνη της αλλα οπως λες κι εσυ εναν μεγαλο τον ακους απο μαλρια. Αν και δεν νομιζω οτι θα φωναζαν για λογους επιβιωσης..
 
Back
Top