Γενικά Εφυγε η γλυκια μου Mango

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ilie mp
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Χρειάζεσαι την βοήθεια των γειτόνων σου, ο ένας με τον άλλον, μιλώντας, ίσως αντλήσεις κάποια πληροφορία.
Συμφωνώ! Πόρτα πόρτα πήγαινε, βάζε και αφισάκια σε εισόδους πολυκατοικιών, μαγαζιά, περίπτερα όπου μπορείς...
 
Βγηκα 2 φορες και εψαξα, εκανα το κολπο με το κινητο εξω ενω ειχα στο μπαλκονι το λαπτοπ με ηχους απο lovebird και ειχα πει στον πατερα μου να κοιταει συνεχεια μηπως ερθει.
Τιποτα... Πουθενα... ρωτησα και στο φουρνο και το περιπτερο το πρωι που ειχε πολυ κοσμο και ηταν της γειτονιας μηπως τον εχουν δει και τους ειπα να εχουν το νου τους.
Αλλα κανενα νεο..
 
Αυτο με ποναει πιο πολυ, δεν σκεφτομαι δηλαδη εγωιστικα μονο αλλα κι εκεινη εκει εξω στο κρυο και τη υγρασια...
Μου φαινεται δυσκολο καποιος να την μαζεψε γιατι ποσοι θα βγουν στο μπαλκονι για ωρα τετοια εποχη;
Μονο αν ετυχε την ωρα που βγηκε καποιος να πηγε εκεινη.
Αλλα δεν νομιζω. Γιατι δεν πήγαινε πολυ στους ξένους αγχωνοταν.
 
Μακαρι αληθεια.
Ασε που σκεφτομαι οτι θα πεινουσε οποτε θα επρεπε να φαει... Τι να πω δεν ξερω!
Αν ζει και ειναι ακομα εξω και οχι σε καποιο σπιτι ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι ακομα καπου κοντα, απλα δεν συναντιομαστε.
 
Η αληθεια ειναι οτι σοκαρεσε οταν το πουλακι σου ξερεις οτι ειναι μονο! Εχουν ομως μηχανισμους επιβιωσης και στο αττικο παρκο εξω ειναι με το κρυο! Καπου θα κρυφτηκε για προστασια!
 
Ευχαριστω πολυ Βασια μου. Ακομα δεν νιωθω ετοιμη για κατι αλλο.
Μην σου πω θα δωσω Μελον και θα παρω καναρινι.
Πλακα κανω... Πφφ!
Τακη εχεις δικιο αλλα εκεινα εχουν αλλαξει φτερωμα εξω και ισως παιζει ρολο.. ασε που τους βαζουν τροφη εκεί.
 
Αν ειχες το ρινγκνεκ(Αληθεια τι απεγινε) θα γκαριζε και θα τον ακουγε ολο το τετραγωνο!:D
Τον ειχαμε 5 χρονια αλλα τον χαρισαμε σε καποιον που ειχε κλουβα και ενα θηλυκο γιατι δεν εβγαινε απο το κλουβι επειδη ηταν αγριος παρα τις προσπαθειες μας..
Ναι ενταξει ειχε φωνη το ατιμο αλλα ηταν τοσο δυνατη που ενιωθα οτι μου ξεκουραζει τα αυτια, δεν ξερω γιατι.. Ξερω οτι να ναι..
Αχ αν τον ειχα θα τον ακουγε απο πολυ μακρια σιγουρα..
 
Πάντως και εγώ που μένω δίπλα δεν έχω δει κάτι να μοιάζει στην μικρή όμορφη Μάνγκο. Ούτε έχω ακούσει κάτι σε τραγούδι λοβ... Όλο αυτό είναι πολύ στενάχωρο αλλά ας μην απελπιζομαστε. Και μην πηγαίνει το μυαλό μας στο κακό! Ηλέκτρα μου πιάσε ένα ένα τους γείτονες χτύπα πόρτα και ρώτα! Εδώ στην γειτονιά μας είναι όλοι πολύ φιλόζωοι και ότι βρουν το υιοθετούν! 😛 Μια φορά μου το είχε σκάσει πουλάκι και το βρήκα στους απέναντι! Πήγαινε με θράσος και ευγένεια! Αν θες παρέα εδώ είμαι! 😉
 
Αλικη μου ευχαριστω, δυστυχως τιποτα, πουθενα. Οσους εχω ρωτησει εδω γυρω δεν την εχει δει κανεις (τωρα αν την εχουν και δεν το λενε τι να πω, δεν νομιζω ομως).
Ενταξει μπορει να εχει φτασει κατω στην πλατεια, καλως ή κακως δεν μπορω να χτυπησω ολα τα κουδουνια της Νεας Σμυρνης... ☹
Παντως ακομα τιποτα... Τωρα ειμαι στη δουλεια οποτε δεν μπορω καν να ψαξω!
 
Back
Top