Φροντίδα Ζεμπρακι μαζι με budgie γινεται;

scarface

PB Member
Εγγραφή
14 Μαϊ 2008
Μηνύματα
126
Πόλη
Καβάλα
Μου χαριζουν ενα ζεμπρακι μπορω να το βαλω στο ιδιο κλουβι με το παπαγαλακι μου η θα σκοτωθουν; 😕
 
Na poume etsi :

To Budgie poli pithanon epizisi.

Tora gia to Zebraki...malon den iparxei periptosei na kataferi.


Alexandros
 
Παντως αν προοροζονται για μεγαλη κλουβα τυπου "κηπου" δεν θα υπαρχει προβλημα. Για μικρο κλουβι ομως σαν αυτο στην foto σου θα συμφωνησω με τους προλαλισαντες
 
και εγω πιστευω οτι θα επιβιωσει μονο το παπαγαλακι θα σου ελεγα να μην τα βαλεις μαζι.
 
Την είχα πάθει εγώ πιτσιρίκα όταν ήμουν.. Είχα ένα Budgie και ένα καναρινάκι που μου είχε κάνει εντύπωση το πόσο καλά τα πήγαιναν μεταξύ τους, οπότε και αποφάσισα να τα βάλω μαζί.. Ενώ γενικά τα πηγαίναν πολύ καλά, μια μέρα το καναρινάκι μου έχασε το ματάκι του...:'(
Γι' αυτό λοιπόν ποτέ μα ποτέ μαζί διαφορετικά είδη και όχι ''τσιγκουνιές'' στα κλουβιά!
 
Παιδια ο κολλητος μου διπλα απ'το σπιτι μου εχει εδω και μισο χρονο περιπου σε κλουβια ανετο γιατα 2 κοκατιλ του μαζι και εναπαραδεισιο...
Εκτος του οτι ζουνε πολυ καλα μεταξυ τους... Το προσεχουν σαν τα ματια τουσ...
Να φανταστειτε οτι καθε βραδυ κοιμοθνται ολα διπλα-διπλα κολλητα...
 
Nομίζω πως θα πρέπει να του πάρεις ένα κλουβάκι. Τα Budgies πολλές φορές γίνονται επιθετικά και μεταξύ τους. Και όπως καταλαβαίνεις σε ένα καυγά το ζεμπράκι θα είναι το πιο αδύναμο...
 
Back
Top