Γενικά Η Μυρτώ, το πρώτο μου κοκατίλ

Χάθηκε το πρώτο μου κοκατιλ παιδιά, Δυστυχώς. 😟

Καπου εδω κλεινει αυτο το θέμα.
 
Χάθηκε το πρώτο μου κοκατιλ παιδιά, Δυστυχώς. 😟

Καπου εδω κλεινει αυτο το θέμα.

Εννοείς ότι σου έφυγε ή πέθανε; Λυπάμαι όπως και να έχει. ☹
 
Μου έφυγε. :/
Εντάξει μην το βάζεις κάτω. Ψάξε από δω από εκεί. Ρώτα στα κοντινά pet shop. Βάλε και καμιά αφίσα. Κάτι μπορεί να γίνει. Ίσως να μπορεί να σε βοηθήσει και ο Γιώργος @fortunatos που είχε πάθει το ίδιο περιστατικό.
 
Παιδια ( σισσυ + γιαννης, ) μου την κοπάνησε ενω ειχα παει διακοπές στο πατρικο μου (κωμόπολη 3-4χιλιαδων). Αν ειχε γίνει αυτο στα γιαννενα που μενω πιστευω το πιθανοτερο θα το ειχα βρει γιατι το εβγαζα συχνα πυκνα μπαλκονι και ηξερε τον χωρο.

Ειμαι στο πατρικο λοιπον (2οροφος μονοκατοικια) και το εχω βγαλει μεσα στο σπιτι απο το κλουβι και πεταει οπως πετουσε στο ταβανι πηγαινει προς την εξωπορτα και εκεινη τη στιγμη ανοιγει την πορτα η μανα μου (οπως μπηκε σπιτι) και περναει εξω. Απο πισω και εγω να δω που θα παει. Κανει 2-3 φτερουγισματα παει 50-60 μετρα, αλλα 2-3 αλλη τοση αποσταση το χανω απο τα μάτια μου. Κατεβαινω κατω παιρνω το αυτοκινητο παω απο εκει που πηγε παιζοντας με το κινητο σε ανοικτη ακροαση τα καλεσματα του μπας και ακουσει. τπτ . Αφηνω το αμαξι παω με τα ποδια τπτ . Για 2 μερες ηταν το κινητο μου στην μπαλκονοπορτα παιζοντας τα καλεσματα του. Επισης το κλουβι 10μερες με ανοικτο πορτακι στο μπαλκονι.

Εχω παραγγειλει αλλο ηδη.
 
Την καλησπέρα μου. Πολύ κρίμα... Ήταν μια απρόσμενη τροπή... Λυπάμαι πολύ... 😔

Πήγαν ολα απλα τελείως στραβά. Βγήκε έξω σε περιβάλλον που δεν γνώριζε, απο τον 2ρο όροφο (ειχε ηδη δλδ υψος με το που βγηκε απο την πορτα να φύγει ευθεία μέχρι να κουραστεί. ) Τελος πάντων το πάθημα μάθημα.

Το περιβάλλον με το που βγαινεις την πορτα του σπιτιου. ( στα 3 φτερουγισματα εφτασε ως το μεγαλο δένδρο - δεν καθισε και με αλλα 3 χάθηκε πίσω απο αυτο. )

63370

Edit. Σημερα πηγα απο το πετσοπ να δω μηπως ειχε ερθει αυτο που ειχα παραγγειλει. Δεν ειχε ερθει αλλα ειχε ενα πανέμορφο αρσενικο γυρω στους 4 μηνες. Του σφυριζω λιγο δεν μου δινει σημασια. Οποτε βγαζω το κινητο και του βαζω ενα βιντεακι απο το δικο μου που κελαηδούσε, αρχιζει λοιπον να τρεχει μέσα στο κλουβι και να φωνάζει. :D
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πήγαν ολα απλα τελείως στραβά. Βγήκε έξω σε περιβάλλον που δεν γνώριζε, απο τον 2ρο όροφο (ειχε ηδη δλδ υψος με το που βγηκε απο την πορτα να φύγει ευθεία μέχρι να κουραστεί. ) Τελος πάντων το πάθημα μάθημα.

Το περιβάλλον με το που βγαινεις την πορτα του σπιτιου. ( στα 3 φτερουγισματα εφτασε ως το μεγαλο δένδρο - δεν καθισε και με αλλα 3 χάθηκε πίσω απο αυτο. )

View attachment 63370

Edit. Σημερα πηγα απο το πετσοπ να δω μηπως ειχε ερθει αυτο που ειχα παραγγειλει. Δεν ειχε ερθει αλλα ειχε ενα πανέμορφο αρσενικο γυρω στους 4 μηνες. Του σφυριζω λιγο δεν μου δινει σημασια. Οποτε βγαζω το κινητο και του βαζω ενα βιντεακι απο το δικο μου που κελαηδούσε, αρχιζει λοιπον να τρεχει μέσα στο κλουβι και να φωνάζει. :D
Χμμ... Κατάλαβα. Ήταν δύσκολα τα πράγματα και ήσασταν άτυχοι. Κρίμα... 😞
 
Λοιπον ο κυριος στα γιαννενα δεν καταφερε να βρει ως τις 10 ιουνιου που του ειχα πει πως θα ειμαι γιαννενα το ακυρωσα παραγγειλα αλλο απο ενα πετσοπ στο πατρικο μου (αυτος ειχε ενα ζευγαρι ηδη, αλμπινο ομως ). Κατα τ αλλα σημερα απλωσα τα ρουχα στο μπαλκονι υπο την εποπτεια της 18 ρας. :D
 
Back
Top