Αναπαραγωγή Η αναπαραγωγή των καναρινιών μου 2021

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Elli
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Με το καλό! Καλές ωοτοκίες, καλές επωάσεις και καλές εκκολάψεις! :) :) :)

Για τα δαχτυλίδια, καλύτερα πάρτα νωρίτερα...εγώ επειδή υπολόγισα οτι θα κανουν καμια εβδομάδα να ερθουν, τα παρήγγειλα στις 18..τα πουλιά ηταν να βγούν 25... λεω ανετα προλαβαίνω...τελικά τα δαχτυλίδια ήρθαν στις 8 του επόμενου(τα "χάσανε" στα ελτά,και μετά απο μέρες τα ξαναβρήκανε)...προφανώς τα δαχτυλίδια δεν γινόταν να μπουν σε τόσο μεγάλα πουλακια, και αναγκαστικά έκοψα τα δαχτυλίδια και τα πέρασα στο καθε πουλι (όχι δαχτυλίδια συλλόγου, απλα μεταλικά,κλειστου τυπου με το χρώμα της χρονιάς).
 
@Iliassp Σε ευχαριστω παρα πολυ 😍

Οσο για τα δαχτυλιδια δεν θα τα παραγγειλω,θα παω κατευθειαν στο pet shop να τα παρω!τωρα σκεφτομαι ομως να παρω ή μεταλλικα (που ποτε δεν εχω βαλει γιατι φοβαμαι να το κανω) ή αν θυμαμαι καλα σιλικονης (που παλι δεν εχω βαλει αλλα μου φαινεται πιο ευκολο να το κανω) οπως μου ειχε πει ο κυριος Μακης!Σε ευχαριστω πολυ και παλι😁
[automerge]1613079695[/automerge]
@Tony Forpus Σε ευχαριστω παρα πολυ😍 Να ξερεις ετοιμαζω και την δικια σου καναρα για αναπαραγωγη😍
 
@voxpaine Σε ευχαριστω πολυ 😍
[automerge]1613201448[/automerge]
@marapo Σε ευχαριστω παρα πολυ 😍 Να σαι καλα! Μακαρι να μου φυγει το αγχος αλλα ειναι σαν να βαζω πρωτη φορα καναρινια σε αναπαραγωγη!Το πολυ πολυ στο τελος να ειμαι καπως ετσι ! 🤪Το ξερω και σας ευχαριστω ολους παρα παρα πολυ που ειστε διπλα μου!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ηρθαν και τα κλουβια μετα απο εναν μηνα 🤣!Τα χωρισματα βεβαια θα αφαιρεθουν οταν θα μπουν τα νεα καναρινακια! Ανυπομονω να γεμισουν και λογικα τα 2 δεν θα μου φτασουν🤣!Παντως για αρχη καλα ειναι😁

img_20210213_113201-jpg.78751
 

Συνημμένα

  • IMG_20210213_113201.webp
    IMG_20210213_113201.webp
    53,1 KB · Προβολές: 229
@giannisvlg Εννοειτε δεν θα φτασουν τα 2 😍!Κατσε μην τα αφησω ελευθερα ολα στο σπιτι!αμα αρχισω και χαριζω κλουβια θα καταλαβεις οτι κυκλοφορουν ελευθερα τα καναρινια μεσα στο σπιτι🤣
 
Back
Top