Αναπαραγωγή Η αναπαραγωγή των cockatiel μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης evans
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ίσως να έβαζες περισσότερο, ώστε να αποφύγεις τυχόν προβλήματα με splayed legs?
Tωρα που γεννησαν παντα καποιο ειναι παντα μες στη φωλια και δεν δεχονται αλλαγες σε προηγουμενες γεννες που γεμιζα τη φωλια με πριονιδι το βγαζαν ολο στην ακρη ή το πεταγαν εξω... Και οταν ειχα τα πρωτα μου μικρα με λιγο πριονιδι βγηκαν στο κλαρι αλλα εγω μολις μεγαλωσαν λιγο καθαριζα και εβαζα χαρτι κουζινας και δεν γλιστρουσαν καθολου και τα ποδαρακια ηταν παντα απο κατω τους.
 
με το καλο! Ευχομαι να ειναι γονιμα!

*εχω την εντυπωση οτι η φωλια σου ειναι λιγο μικρη..
 
το οτι χωρανε χωρανε αλλα το ποσο στριμωχτα δεν ξερω.. στη φωλια πρεπει να υπολογισεις οτι μερικες φορες και τα 2 μπαινουν στη φωλια και κλωσσανε μαζι και οταν ερθουν τα μωρα, στη συγκεκριμενη περιπτωση 3 + 2 γονεις μπορει να υπαρξουν προβληματα με ποδοπατηματα...
 
το οτι χωρανε χωρανε αλλα το ποσο στριμωχτα δεν ξερω.. στη φωλια πρεπει να υπολογισεις οτι μερικες φορες και τα 2 μπαινουν στη φωλια και κλωσσανε μαζι και οταν ερθουν τα μωρα, στη συγκεκριμενη περιπτωση 3 + 2 γονεις μπορει να υπαρξουν προβληματα με ποδοπατηματα...
Και τα επακόλουθα προβλήματα με τα splayed legs κλπ
 
το οτι χωρανε χωρανε αλλα το ποσο στριμωχτα δεν ξερω.. στη φωλια πρεπει να υπολογισεις οτι μερικες φορες και τα 2 μπαινουν στη φωλια και κλωσσανε μαζι και οταν ερθουν τα μωρα, στη συγκεκριμενη περιπτωση 3 + 2 γονεις μπορει να υπαρξουν προβληματα με ποδοπατηματα...
Κοίταξε αυτά κάθονται στη γωνία για να κλωσσησουν ενω έχουν χώρο και έχουν μεγαλώσει δυο μικρά εκει μέσα με μεγάλη επιτυχία χωρίς κανένα πρόβλημα και ειναι υγιεστατα!
 
το οτι χωρανε χωρανε αλλα το ποσο στριμωχτα δεν ξερω.. στη φωλια πρεπει να υπολογισεις οτι μερικες φορες και τα 2 μπαινουν στη φωλια και κλωσσανε μαζι και οταν ερθουν τα μωρα, στη συγκεκριμενη περιπτωση 3 + 2 γονεις μπορει να υπαρξουν προβληματα με ποδοπατηματα...
Μπορεις να μου δειξεις τις φωλιες που χρησιμοποιεις Μαριλενα για να ειμαι σιγουρος για την επομενη φορα...
 
Εγω χρησιμοποιω (φτιαχνω) φωλιες για κοκατιλ με διαστασεις 30.25.25
 
Δεν μππρω να βγαλω γιατι εχουν ολες
αυγα και δεν θελω να αναστατωσω της κυριες μου... Τωρα ομως που θα φτιαξω κι'αλες φωλιες θα βαλω φωτογραφιες
 
Δεν μππρω να βγαλω γιατι εχουν ολες
αυγα και δεν θελω να αναστατωσω της κυριες μου... Τωρα ομως που θα φτιαξω κι'αλες φωλιες θα βαλω φωτογραφιες
Δεν λεω απο μεσα αλλα απ εξω βέβαια αμα αυτό μπορεί να αναστατώσει τα κορίτσια μην το κανεις.
 
Μπορεις να μου δειξεις τις φωλιες που χρησιμοποιεις Μαριλενα για να ειμαι σιγουρος για την επομενη φορα...

οι δικες μου χειροποίητες φωλιες, τετράγωνες, 25Χ25Χ25

εξωτερικά
11041755_10205038644159305_37080964104322187_n.jpg


εσωτερικά

10436095_10205225772037385_2895042494374045758_n.jpg
 
Back
Top