Αναπαραγωγή Η κανάρα μου έφτιαξε φωλιά και θα γεννήσει

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης tzefri
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τα νικρα ειναι καλα, ναι τρωνε μονα τους. Δεν υπαρχει κοκκινος τον εδωσε.υπαρχει κιτρινος και ναι ηταν προετοιμασμενος.
 
Που τον βρήκες τον κίτρινο; Τον έβαλες κατευθείαν με τα μωρά και με την κανάρα χωρίς να κρατήσεις καραντίνα;
Καραντίνα στα πουλιά, μία αναγκαία ενέργεια πρόληψης

Πραγματικά Αρτέμη νομίζω ότι μιλώντας σου χάνουμε τα λόγια μας όλοι όσοι σε συμβουλεύουμε εδώ μέσα και εγώ προσωπικά νιώθω ότι μόνη μου τα λέω και μόνη μου τα ακούω... Δε ξέρω αν θα ξαναπώ κάτι γιατί νιώθω ότι δε δίνεις καμιά σημασία στα λεγόμενά μου! Εύχομαι τα καναρινακια να είναι τυχερά... Μόνο αυτό!
 
Που τον βρήκες τον κίτρινο; Τον έβαλες κατευθείαν με τα μωρά και με την κανάρα χωρίς να κρατήμος καραντίνα;
Καραντίνα στα πουλιά, μία αναγκαία ενέργεια πρόληψης

Πραγματικά Αρτέμη νομίζω ότι μιλώντας σου χάνουμε τα λόγια μας όλοι όσοι σε συμβουλεύουμε εδώ μέσα και εγώ προσωπικά νιώθω ότι μόνη μου τα λέω και μόνη μου τα ακούω... Δε ξέρω αν θα ξαναπώ κάτι γιατί νιώθω ότι δε δίνεις καμιά σημασία στα λεγόμενά μου! Εύχομαι τα καναρινακια να είναι τυχερά... Μόνο αυτό!
Ολα γινονται σωστα αλικη μου. Δε κανουμε τυχαιες κινησεις.φροντιζω να κανω παντα σωστα πραματα στη ζωη μου. Κανω σωστες κινησεις βαση ολων. Μη μου στεναχωριεσαι και στεναχωρεις κι εμενα.υπαρχει μετρο σε αυτα που κανω
Δεν κανω τιποτα τυχαια. Ειμαι γνωστης απλα το παιζω ανηξερος επειδη μαρρσει να μιλαω μαζι σας μιας που δε βγαινω και πολυ εξω τωρα τελευταια
Δεν υπαρχει λοιπον λογως ανυσηχιαςγια κανεναν και για τιποτα.
 
Αν είσαι γνωστής βοηθά το υπόλοιπο φόρουμ φίλε, ίσως βοηθήσεις άπειρους! Με το να κάνεις τον αρχάριο αφού τα ξέρεις δεν προσφέρεις τίποτα...
 
Ηδη το φορουμ εχει παρα πολλες γνωσεις. Δε χρειαζετε καποιον αρτεμη φιλε μου
 
Δεν είναι έτσι Αρτέμη μου, γιατί τότε ούτε Μαρία χρειάζεται ούτε κανέναν. Όμως η γνώση είναι σχετική και κάτι που σήμερα νομίζουμε για σωστό αύριο αλλάζει γιατί κάτι ακόμα μάθαμε.
Και η συζήτηση είναι ένας από τους τρόπους μάθησης και πληροφόρησης.
Γηράσκω αεί.
 
Τότε γιατί ο Αρτέμης να μην. Προσπαθεί να κάτι παραπάνω και απλά να ρωτάει κάτι που ήδη ξέρει;
Γιατί δεν σε χρειάζεται;ο καθένας είναι χρήσιμος, οι αρχάριοι να λένε τα εύκολα και οι έμπειροι να βοηθάνε εκεί που οι αρχάριοι δεν μπορούν ώστε να μην λένε τα ίδια και τα ίδια συνέχεια...

Γηράσκω αεί...
Διδασκομενος.
 
Κερναω ουλο το φορουμ
Η πιπα μου εκανε 2 πιπακια σημερα το πρωι.
Ζητωωω
Εχω 2 αυγα ακομα.
Κερναααωωω
 
Να σου ζήσουν με το καλό και τα υπόλοιπα. Τα προηγούμενα μωρά ανεξάρτητα πλέον υποθέτω. Άντε στην υγειά σου :)
 
  • Like
Αντιδράσεις: tzefri
Δεν βγηκαν αλλα πουλακια σημερα. Μαλλον θα παραμεινουμε στα δυο. Οπως και ναχει, ευγε πιπα μου.
 
Τα πουλακια τελικα ειναι 3 και ειναι καλα. Τα αλλα τα χαρισα σημερα (19 ιαν γεννημενα). Κρατησα μονο ενα που ειναι ιδιος ο πιπις (ριπ). Μαλλον αρσενικο ειναι.
 
Μπράβο να τα χαίρεσαι και τα μωρά και την άξια μάνα!
 
  • Like
Αντιδράσεις: tzefri
Γεια χαρα σε ολους.
Η Πιπα νου διενυσε τη 2η γεννα του '14 επιτυχως.
Ολα τα νεογνα απογαλακτιστηκαν και εδωθηκαν. Τωρα εχω κονομησει εναν λευκο. Αγνωστο ποτε θα ξαναζητησει η Πιπα. Ακουω προβλεψεις!
 
Δεν χρειάζεται μαντεψιές. Εσύ θα αποφασίσεις. Θα σου έλεγα να την αφήσεις να ξεκουραστεί για φέτος και να δυναμώσει
 
Θα σου έλεγα να την αφήσεις να ξεκουραστεί για φέτος και να δυναμώσει
Γιατί; Ένας παππούς τις αφήνει και κάνουν με επιτυχία 18 γέννες. Ο παππούς ξέρει!
 
Αρτέμη. Θες και άλλα μικρά; Να σου θυμίσω ότι τα πουλιά δεν είναι καλά προετοιμασμενα και ακολουθεί δύσκολη περίοδος για αυτά που λέγεται πτεροροια, κάνε τους μια καλή διατροφή και άστα να ξεκουραστουν. Τώρα αν εσύ θες ντε και καλά κάνε τα ΜΟΝΟ μια γέννα ακόμα και τέρμα.
 
Back
Top