Φροντίδα Η καναρα που κελαηδουσε εχει 2 αυγα, τι κανω;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Nikfree
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μακάρι.Αυγό δεν έχουνε κάνει από Μάιο. Τα ενήλικα αρσενικά περνάνε πτερρόροια και έχουνε μουγκαθεί απλά τα μικρά σχεδόν ολοκληρώσανε και άρχισαν δειλά δειλά να κελαηδάνε. Δεν ξέρω τα θηλυκά με έχουνε φοβήσει ☹
 
Αν συνεχίσουνε λίγο ακόμα θα τις πάω γιατρό. Ειδικά η μια η τραυματίας μαδιέται μόνη της και δεν ξέρω γιατί. Τέλος πάντων μη χαλάω το θέμα του Νίκου.
 
Αν συνεχίσουνε λίγο ακόμα θα τις πάω γιατρό. Ειδικά η μια η τραυματίας μαδιέται μόνη της και δεν ξέρω γιατί. Τέλος πάντων μη χαλάω το θέμα του Νίκου.
δεν χαλας κανενα θεμα...
προσωπικα απο αυτο που ειδα πιστευω οτι βοηθησε η αλλαγη χωρου για 2-3 μερες κελαηδουσε αλλα οταν ειδε οτι κανενα αρσενικο δεν ανταποκρινετε ησυχασε...
και εδωσα και καποια φρουτακια!
 
Ειδικά η μια η τραυματίας μαδιέται μόνη της και δεν ξέρω γιατί.
Μήπως είναι πυρωμένη και θέλει να στρώσει φωλιά; Το έχω παρατηρήσει και πολλά πυρωμένα θηλυκά μου που δεν βρίσκουν κάποιο άλλο υλικό για να στρώσουν φωλιά.
 
Δεν ξέρω καθόλου ανησυχητικά τα πράγματα πάντως ☹
 
Λάμπρο μου να της δίνεις κάθε μέρα μπάνιο να ασχολείται και ίσως ένα χοντρό σχοινί την βοηθήσει να αφήσει το αυτομάδημα! Δοκίμασε το! 😉
 
Μήπως απλά περιποιείται το φτέρωμα κάτι που κάνουν συνεχώς τα καναρίνια;
Γιατί τα καναρίνια αφαιρούν τα έτοιμα να πέσουν φτερά, βοηθώντας τα νέα.
Είναι κάτι που γίνεται φυσιολογικά.
 
Δεν νομίζω Γιάννη. Γιατί δεν τα τραβάει συχνά και τα μασάει δεν τα αφαιρεί απλά.
 
Back
Top