Αναπαραγωγή Η καναρινα μου εκανε μονο ενα αυγο

Τι μπορω να κάνω; αν βγουν ποτε θα φαινονται γτ ειναι απο κοκκινο ζευγαρι δεν εχω αλλα κοκκινα καναρινια.
 
Τι μπορω να κάνω; αν βγουν ποτε θα φαινονται γτ ειναι απο κοκκινο ζευγαρι δεν εχω αλλα κοκκινα καναρινια.
Μπορείς να επαναδιατυπώσεις την ερώτηση... Δεν καλοβγάζω άκρη.
 
Tι μπορω να κανω απο δω και περα ρωτησα. Επειτα απαντησα στην αλικη για τα μικρα πως αν εβγαιναν θα ξεχωριζαν απο τα υπολοιπα γτ ειναι τα μοναδικα απο κοκκινο ζευγαρι.
Τι να κανω εν τελει;
 
Τα καναρίνια που προέρχονται από κόκκινο ζευγάρι ξεχωρίζουν από μικρά έναντι των υπολοίπων.
Ακόμη και στην ίδια φωλιά να βρίσκονται από τις πρώτες ώρες της ζωής τους είναι ορατή η διαφορά.
 
Το ξερω αυτο ειπα και εγω γιατι με ρωτησε η Αλικη! Τελικα εγω τι να κάνω; Να βαλω ξανα την μερα που ειναι να σκασουν κανενα κ σε αυτη η να την αφησω με τα πλαστικα κ μολις τα βγαλω να κανει νεα φωλια;
 
Εγω θελω πολυ συγκεκριμενα πραγματα, λιγα πουλια απογονους απο καθε ζευγαρι μου μιας και τα ζευγαρια μου ειναι διαλεγμενα ενα ενα καθε ρατσα το καθενα. Αλλα πανω απ ολα γερους νεοσσους και γερα πουλια. Δ θελω να ναλω σε κινδυνο τα πουλια για τον εγωισμο μου. 1 ζυγαρι μου απο ολα δεν εχει κανει ακομη φωλια αν κ η καναρα ειναι πανω απο ενα μηνα πυρωμενη. Το κοκκινο ζευγαρι ειναι αυτο που συζηταμε εδω. Το αλλο ξεκινησε με ενα αυγο κατω κ τα αλλα στη φωλια... Κανα δυο ζευγαρια εχουν ομαλο κυκλο. Τι να περιμενω φετος δ ξερω!
 
Αντε να δουμε. Φετος πρωτη φορα εχω τα ζευγαρια που θελω ενα ενα διαλεγμενα και θελω να πιασουν τοπο η προσπαθεια, τα χρηματα, ο χρονος...
 
Back
Top