Γενικά Θέλω να πάρω ένα κοκατίλ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης nickst
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
πολυ καλη μου φαινεται αν και καπως στενο μου φαινεται το κλουβι.
καλο θα ειναι για κοκατιλ η σαν αυτο που εχω θα ειναι σχεδον;
 
πολυ καλη μου φαινεται αν και καπως στενο μου φαινεται το κλουβι.
καλο θα ειναι για κοκατιλ η σαν αυτο που εχω θα ειναι σχεδον;

Aκομα μεγαλυτερο ειναι πολυ μεγαλο και εχει και δυνατοτητα πτησεως κατσε να σου βαλω βιντεο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: nickst
ειδα και αυτο καλο μου αρεσε https://www.petsupermarket.gr/7622/προϊόντα/κλούβα-παπαγάλων-825χ775χ156cm.html
βεβαια δεν ξερω τι μεταφορικα θα εχει να το στειλουνε λαρισα και το γυρω γυρω πλεγμα που εχει λαμαρινα ποσο επιπλεον χωρο θα πιασει γιατι θελω να μπει στο δωματιο μου.
χμμ θελει σκεψη
 
πολυ καλη μου φαινεται αν και καπως στενο μου φαινεται το κλουβι.
καλο θα ειναι για κοκατιλ η σαν αυτο που εχω θα ειναι σχεδον;

Σαν αυτο με το γκρι κοκατιλ.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

ειδα και αυτο καλο μου αρεσε
Ειναι 82 εκ πλατος-77 μηκος και 159 υψος. Σε υψος ειναι οσο ενας εφηβος δηλαδη 1.60.
 
θελει σκεψη οπως ειπα η πρωτη που μου εδειξες λογικα εχει και πιο μεγλο υψος και θα ειναι πιο ανετο το κλουβι απ οτο sonia που εχω τωρα.
δεν θελω να δωσω λεφτα και να παρω κατι που δεν θα χωραει μεσα παιχνιδια η μονο ενα μωρε σαν αυτο που εχω τωρα.
αν παω σε κατι μεγαλυτερο να ειναι οκ για το πουλακι.
το πρωτο κλουβι ειδα εχει και σταντ απο πανω να καθεται πολυ καλο αυτο.
το δευτερο πιο μεγαλο αλλα εχει καμπυλες και αν κρινω απο αυτο που εχω τωρα μπορει να πεσει και να χτυπησει το πουλακι αν ανεβει πανω γιατι γλειστραει.
θα δω. Αν και εχω απορια να δω ποσο θα κοστιζουνε ταμεταφορικα για ενα τετοιο κλουβι και αν περιεχει ταιτσρες κτλ μεσα
 
θελει σκεψη οπως ειπα η πρωτη που μου εδειξες λογικα εχει και πιο μεγλο υψος και θα ειναι πιο ανετο το κλουβι απ οτο sonia που εχω τωρα.
δεν θελω να δωσω λεφτα και να παρω κατι που δεν θα χωραει μεσα παιχνιδια η μονο ενα μωρε σαν αυτο που εχω τωρα.
αν παω σε κατι μεγαλυτερο να ειναι οκ για το πουλακι.
το πρωτο κλουβι ειδα εχει και σταντ απο πανω να καθεται πολυ καλο αυτο.
το δευτερο πιο μεγαλο αλλα εχει καμπυλες και αν κρινω απο αυτο που εχω τωρα μπορει να πεσει και να χτυπησει το πουλακι αν ανεβει πανω γιατι γλειστραει.
θα δω. Αν και εχω απορια να δω ποσο θα κοστιζουνε ταμεταφορικα για ενα τετοιο κλουβι και αν περιεχει ταιτσρες κτλ μεσα

Παντα περιεχουν ταιστρες αλλα τι σε νοιαζει εχεις και συ. Μην φοβασαι για το αν πεσει, ειναι στο ενστκτο του παπαγαλου το αν πεσει να πιαστει απευθειας.
 
θα το σκεφτω να δω αν χωραει και το δευτερο.

Οτι και να κανεις εγω μαζι σου. Να λες ευχαριστω στον θεο που η μαμα σου σε αφνει να το χεις μεσα στο δωματιο, εμενα δεν με αφηνε ητε στο σαλονι μια ωρα! 😡
 
27 χρονων ειμαι δεν εχω τετοια θεματα με την. Μανα. Μου 😀. Απο το φιδι που εχω τωρα πιστεψε με προτιμαει παπαγαλο χιλιες φορες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
σκεφτομαι να παρω και μια παιδικη χαρα να το βγαζω να καθεται και εκτος κλουβιου.
αλλα απο οτι ειδα αυτην κανει για κοκατιλ οι αλλες ειναι για παπαγαλακια.
τι λετε αξιζει η θα παει χαμενη;
http://www.trixie.de/en/prod/Bird_Wooden_Playground,13706

Προσωπικά ποτέ δεν μου άρεσαν αυτού του τύπου οι "παιδικές χαρές". Κι αφού ανοίγει έτσι το κλουβί σας νομίζω πως μπορείς να προσαρμόσεις αρκετα πράγματα πάνω του. Αν πάλι θέλεις να το πάρεις και νομίζεις πως θα το αξιοποιήσεις πάρτο.
 
δεν θα ειναι πιο ανετα σε τετοιο μεγαλο κλουβι;
Την παιδικη χαρα δεν. Ξερω αν θα την παρω εχω παραγγηλει αλλα παιχνιδια και θα εχει να ασχολειται.
 
δεν θα ειναι πιο ανετα σε τετοιο μεγαλο κλουβι;
Την παιδικη χαρα δεν. Ξερω αν θα την παρω εχω παραγγηλει αλλα παιχνιδια και θα εχει να ασχολειται.

Αυτά τα σταντ δεν είναι για μπαίνουν μέσα σε κλουβιά. Επίσης το κλουβί που κοιτουσες πιο πάνω είναι για μεγαλύτερου μεγέθους πουλιά με μεγάλο διάκενο στα κάγκελα για κοκατίλ. Αυτό είναι επίφοβο να βάλει το κεφάλι του και να στραγγαλιστεί.
 
Και αυτο που εχω τωρα μεγαλα κενα εχει σε σχεση με αλλα κοινα κλουβια. Θα τα ψαξω καλα πριν κανω καμια ενεργεια.
 
αυτο το παρκο δειχνει ωραιο αλλα προσωπικα εμενα δεν με συγκινει.. Ολες οι πατηθρες ειναι λειες επιφανεις και δεν γυμναζουν καθολου τα ποδαρακια του. Μια βολτα στην εξοχη να πας θα βρεις ωραια κλαδια και αφου τα καθαρισεις, με φαντασια φτιαχνεις ενα απιθανο παρκο για το μικρο σου που θα το ευχαριστηθει περισσοτερο!

παρε μια ιδεα απο το δικο μου παιδικο παρκο απο ξυλο ελιας που μου το εφτιαξε ενας πολυ καλος φιλος (για πιο μεγαλα ειδη παπαγαλων προοριζεται αλλα μια χαρα το βολευτηκαν και τα μωρα μου στα πρωτα τους βηματα εκτος κλουβιου )
11209741_10205534839923889_2661526779733474940_n.jpg
 
σκεφτομαι να παρω και μια παιδικη χαρα να το βγαζω να καθεται και εκτος κλουβιου.
αλλα απο οτι ειδα αυτην κανει για κοκατιλ οι αλλες ειναι για παπαγαλακια.
τι λετε αξιζει η θα παει χαμενη;
http://www.trixie.de/en/prod/Bird_Wooden_Playground,13706

Δεν θα σου το συνιστουσα καθως το εχω το παρκο ειναι ανετο μονο για να καθεται επανω αλλα τιποτα παραπανω. Δεν βολευει να βαλεις παιχνιδια επανω και πιανει αρκετο χωρο χωρις λογο.. Καλυτερα να κοιταξεις κατι αλλο ειναι κριμα τα λεφτα.
 
ευχαριστω φιλε μου για την. Πληροφορια και εγω ειχα αποφασισει να μην το παρω το παρκο.
Θα ρωτησω για το κλουβι ακριβως διαστασες μηπψς και παρω το μεγαλο σε κανα μηνα
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
πηρα τηλεφωνο για τα κλουβια.
ειμαι αναμεσα σε δυο.
καταρχην απο οσο εψαξα ειναι κινεζκια τα κλουβια και οχι liberta μαρκας.

http://www.petsupermarket.gr/7625/προϊόντα/κλούβα-παπαγάλων-806χ806χ152cm.html
https://www.petsupermarket.gr/7622/προϊόντα/κλούβα-παπαγάλων-825χ775χ156cm.html

μου ειπαν οτι το περιβλημα πιανει 10 εκατοστα αρα μειον 20cm
το Α16 μου ειπαν μεσα η κλουβα ειναι ΜΧΠ-60Χ59
και το 62Χ57.
 
@nickst, Ξαναλέω
... Είναι για μεγαλύτερου μεγέθους πουλιά με μεγάλο διάκενο στα κάγκελα για κοκατίλ. Αυτό είναι επίφοβο να βάλει το κεφάλι του και να στραγγαλιστεί.

Σε όλα τα ξένα σαιτς πώλησης κλουβιών αναφέρεται σε όλα τα κλουβιά το διάκενο. Μπορεί να μην του δίνεις σημασία αλλά είναι πρωταρχικής. Έχουν πεθάνει πουλιά έτσι. Αυτό που έχεις τώρα έχει μικρότερο διάκενο απο αυτά που κοιτάς.
 
θα ρωτησω ατομα που τα εχουνε και εχουν μεσσαιου μεγεθους παπαγαλους να δω τι θα μου πουνε αν ποτε προσεξαν τπτ η αν εχει τοσο μεγαλα κενα.
 
Back
Top