Ασθένειες Θέλω τη βοήθειά σας για τη φροντίδα ταλαιπωρημένου cockatoo

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης fotaras
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Φαινεται απο τη φατσουλα του οτι ειναι καλα. Και να εισαι σιγουροσ οτι καταλαβαινει ποσο το αγαπασ και ποσο το φροντιζεις.
Καλη αναρρωση:D
 
Περαστικα του! Σιγουρα το καημενο ταλαιπωρηθηκε, ευχομαι να πανε ολα καλα, και να μην αντιμεπωπισει ποτε ξανα το ιδιο προβλημα!
 
εχει φουσκωση παλι αλλα αυτη την φορα δεν θα κανω τιποτα αλλο, γιατι δεν θελω να τον κουρασω,. Εαν ξερει καποιος απο το προβλημα που εχει ο κικο μου θα ηθελα την γνωμη του (εχει σπασει καποιον απο τους αεροθυλακες και του εχει κανει αυτα τα φουσκοματα αλλα δυστηχος με την επεμβαση δεν βρηκαμε που ειναι οποτε δεν θα ξεφουσκωσει τελειος.)
 
Φωτη ο πιο καταλληλος για να σου πει ειναι οκτηνιατρος σου. Εχει εξετασει τον παπαγαλο σου και ξερει ολη τη διαδρομη του. Μην κανεις κατι χωρις να τον συμβουλευτεις(αποψη μου αυτη βεβαια!) :)
 
,. Εαν ξερει καποιος απο το προβλημα που εχει ο κικο μου θα ηθελα την γνωμη του


Η δικια μου γνωμη ειναι να τον πας και σε εναν αλλο κτηνιατρο για να παρεις εστω μια δευτερη γνωμη!
Εγω προσωπικα δεν εχω καλυφτει απο ολη την επισκεψη του Κικο σου στον γιατρο...
Καταλαβαινω οτι μπορει και να ειναι προβλημα το οικονομικο, αλλα εστω μια επισκεψη να δεις τι "παιζει"
 
εχει φουσκωση παλι αλλα αυτη την φορα δεν θα κανω τιποτα αλλο, γιατι δεν θελω να τον κουρασω,. Εαν ξερει καποιος απο το προβλημα που εχει ο κικο μου θα ηθελα την γνωμη του (εχει σπασει καποιον απο τους αεροθυλακες και του εχει κανει αυτα τα φουσκοματα αλλα δυστηχος με την επεμβαση δεν βρηκαμε που ειναι οποτε δεν θα ξεφουσκωσει τελειος.)
Aλέξη θα συμφωνήσω με την Νίκη - Φάμπιο! Έστω μια 2η "γνώμη"!
 
περιμενω να κοψο τα ραματα και μετα θα παω και σε αλλο κτηνιατρο, απλα αυτην την φορα δεν θα αφησω κανεναν να βαλει νυστερι στον κικο μου.
 
εγώ πάντος πρώτη φορά ακούω για σπασμένο αεροθύλακα. Διάβασα όλη την ιστορία και δεν κατ'αλαβα. μιλάμε για τρύπα στον πνέυμονα;
 
περιπου, για να καταλαβεις σε καποιο σημειο στις αναπνευστικες του "σωληνεσ" εχει μια τρυπα και φευγει ενα ποσοστο αερα το οποιο δεν του δημιουργει προβλημα στην αναπνοη του ομως και αυτος ο αερας παει στο δερμα του και φουσκωνει.

και εγω προχτες καταλαβα πιοιο ειναι ακριβος το προβλημα.
 
Μπραβο σου π ανελαβες να εχεις υπο τιν προστασια σ αυτο το πλασματακι, παντα χρειαζεται και μια 2η γνωμη για να εισαι σιγουρος, κια να εχεις υπομονη! Περαστικα, καλη αναρωση κ να τον προσεχεις...)

Παντα φιλικα Πανός
 
περιπου, για να καταλαβεις σε καποιο σημειο στις αναπνευστικες του "σωληνεσ" εχει μια τρυπα και φευγει ενα ποσοστο αερα το οποιο δεν του δημιουργει προβλημα στην αναπνοη του ομως και αυτος ο αερας παει στο δερμα του και φουσκωνει.

και εγω προχτες καταλαβα πιοιο ειναι ακριβος το προβλημα.

Kι εγώ θα πήγαινα για μια δεύτερη γνώμη...
 
Back
Top