Γενικά Θα ήθελα να μάθω το γένος του budgie μου

έβαλα εδω και 2 μέρες ενα κα8ρεφτάκι στο κλουβί του Budgie και απο τοτε δν μ αφινει να απλωσω χερι μεσα στο κλουβι, μάλλον βλεπει την αντανακλαση και νομίζει "οτι εγινε" ζευγάρι με το αλλο και δεν αφινει τιποτα να πλησιασει. Πρώτη φορα σημερα με δάγκωσε με τόση μανια/δυναμη... Μηπως τελικα ειναι αρσενικο;
 
έβαλα εδω και 2 μέρες ενα κα8ρεφτάκι στο κλουβί του Budgie και απο τοτε δν μ αφινει να απλωσω χερι μεσα στο κλουβι, μάλλον βλεπει την αντανακλαση και νομίζει "οτι εγινε" ζευγάρι με το αλλο και δεν αφινει τιποτα να πλησιασει. Πρώτη φορα σημερα με δάγκωσε με τόση μανια/δυναμη... Μηπως τελικα ειναι αρσενικο;

συνυθως τα θηλυκα δαγκωνουν πολυ δυνατα! Αν ειναι αρσενικο θα τραγουδαει στο καθρευτακι
 
Θα σου προτεινα να αφαιρεσεις τον καθρεφτη. Μονο προβληματα μπορει να προκαλεσει οπως αυτο ακομη και σοβαροτερα προβληματα υγειας. Υπαρχουνε τοσα αλλα παιχνιδια!

δες κι αυτο... https://community.petbirds.gr/threads/%CE%A3%CF%85%CE%BC%CE%B2%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AD%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%AC%CE%BA%CE%B9%CE%B1-budgerigar.1195/ ;)
 
Εγω παντος δν το εχω ακουσει να κελαηδάει οπως κατι αλλα αρσενικα... Και γενικα δν το εχω ακουσει να κελαηδάει...
 
1. To kathrepti prepei na bgaleis, tha sou fernei MONO problimata, tipota alo.

2. Thilikes kai arsenikes Budgie kelandane. To idio "Repertoire" exoune. Mono LIGO pio dynato kelandai o arsenikos.

3. Eimai skedon siguro tora, esei exeis thilika Budgie, kai an exo dikio tora se dio tris ebdomades ginete akoma pio kafe to derma tis mitis. Os fenete afti pai pos periodo anaparagogis.
 
1. To kathrepti prepei na bgaleis, tha sou fernei MONO problimata, tipota alo.

2. Thilikes kai arsenikes Budgie kelandane. To idio "Repertoire" exoune. Mono LIGO pio dynato kelandai o arsenikos.

3. Eimai skedon siguro tora, esei exeis thilika Budgie, kai an exo dikio tora se dio tris ebdomades ginete akoma pio kafe to derma tis mitis. Os fenete afti pai pos periodo anaparagogis.
Σ' ευχαριστω για τη συμβουλή σου,
Στο πετσοπ που πηγα ο ιδιοκτητης μου είπε οτι για πουλιμα εχει μόνο μικρα΄(μικρα σε ιλικια) παπαγαλακια που 8α μπορει να τα πουλισει σε κανα 2 εβδομάδες.
τι ηλικια πρεπει να εχει το παπαγαλάκι για να μπορει να αναπαραχ8ει;
 
Back
Top