Αναπαραγωγή Θα ενώσω το ζευγάρι μου

Δεν νομίζω πως τα πουλιά θα δεχτούν όλο αυτό τον προγραμματισμό σου.
Οι διαδικασίες ωοτοκίας είναι σε εξέλιξη ακόμη κι αν δεν βλέπεις κάτι.
Αν θες όντως να κυλήσουν όλα ομαλά, βάλε σήμερα φωλιά και υλικό...
Θα δεις πως σε μια δυο μέρες θα έχει φωλιά γιατί τη χρειάζεται.
 
Λαμπρά! Χαίρομαι πολύ! Με το καλό να γεννηθούν και τα υπόλοιπα, να είναι περισσότερα από της προηγούμενης γέννας και να συμπληρωθεί καλά η ωοτοκία! Καλή συνέχεια! 😉:)✌
 
Καλημέρα Τάσο! Συνεχίζεται ομαλά η ωοτοκία! Μια χαρά! Και μην σε ανησυχεί το γεγονός ότι δεν επωάζει. Κάθε θηλυκό συμπεριφέρεται διαφορετικά. Άλλα εκκινούν την επώαση από το πρώτο αυγό και άλλα από το τρίτο ή το τελευταίο. Πιθανολογώ ότι αύριο-μεθαύριο θα ξεκινήσει και μπορεί να γεννήσει και τέταρτο αυγό. Να προσφέρεις καθημερινά βραστό αυγό και ποικιλία λαχανικών και βοτάνων. Στην παρούσα φάση μπορείς. Αναμένεις. 😉👍
 
Η διατροφή τους είναι καλή από όσο νομίζω απλώς θέλω να δω πότε θα πρέπει να κόψω το αυγό.
Καλή είναι η διατροφή τους! Συνεχίζεις να προσφέρεις μέχρις ότου εναποθέτει και το τελευταίο αυγό και την έναρξη της επώασης. Μόλις το παρατηρήσεις διακόπτεις την χορήγηση του και μια με δύο ημέρες πριν την αναμενόμενη εκκόλαψη των αυγών δίνεις εκ νέου.
 
Μπράβο! Λαμπρά! Πολύ ευχάριστα νέα! Να σου πω την αλήθεια το περίμενα, γιατί βλέπω ότι σε αυτή την προσπάθεια τους πάνε πολύ καλύτερα! 😉:)✌👍
 
Καλησπέρα στο όμορφο φόρουμ μας. Σε δύο μέρες η πιθανή ημέρα αρχής της εκκόλαψης. Να αρχίσω να ταΐζω αυγο κλ πιο εντατικά από αύριο; Πως να κινηθώ;
.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top