Φροντίδα Θα μπορέσει να ζήσει με ένα πόδι το καναρίνι μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Magdalena
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
@ianos έχετε να μου συστησετε κάποιον καλό πτηνιατρο στην Θεσσαλονίκη?
Δεν έχω ιδία άποψη, αλλά στο φόρουμ, σε γενικές γραμμές για αυτόν έχω διαβάσει καλές κριτικές.
[automerge]1645462515[/automerge]
ωχ,.. έγραψα τα ίδια., sorry, δεν το είχα δει
 
Το πόδι ποιος γιατρός το έκοψε; Μπορείς να μιλήσεις με αυτόν πρώτα να δεις τι θα σου πει.

Πρέπει κάποιος να κάνει μια εκτίμηση του τραύματος να δει τι ακριβώς γίνεται και αν είναι τοπικό το πρόβλημα ή μοιάζει να έχει γενικευμένη λοίμωξη. Αφού έχει αρχίσει να κοιμάται μέσα στη μέρα δεν πρέπει να χαθεί χρόνος.
Αν είχα δει το θέμα νωρίτερα θα σου έλεγα να το δω εγώ αλλά έφυγα εκτός Θεσσαλονίκης σήμερα.

Πήγαινέ το στον Σαντοριναίο, δεν υπάρχουν και άλλες επιλογές επί της ουσίας.
 
@patrickios επικοινώνησαμε με το γιατρό και είπε να δώσουμε aviomycine για μια βδομάδα, κια σε κάνα 2 μέρες θα τον πάμε για να τον δει από κοντα.. Τι να πω εύχομαι να το ξεπεράσει, δεν μπορώ να τον βλέπω έτσι, δυστυχώς ούτε νερό πίνει ούτε τρώει.. Του δώσαμε νερό με τη σύριγγα Ευχαριστώ πάρα πολύ ολους για τις συμβουλές σας το εκτιμώ 🌺
 
@MARY58 καλημέρα Μαρία... Σήμερα δεν είναι φουσκωμένος σαν μπάλα όπως εχθές... Έτρωγε το πρωί την τροφή του, λογικά πρέπει να ήπιε κ νερό..δεν ειναι καλά όμως, δεν είναι όπως ήταν τις τις προηγούμενες ημέρες. Τροφή νερό ειναι όλα κάτω στο κλουβί..κάτω είναι κ αυτός δεν ανέβηκε στα κλαδάκια του.. Στο νερό του είναι το φάρμακο του... Αύριο η μεθαυριο θα τον πάμε κ στο γιατρό Αχ τι να πω για τον γλυκό μου Κιτρινουλη..ελπίζω να γίνει καλά...🌺
 
@Magdalena Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου, γρηγορα περαστικα και ολα να πανε καλα και ο Κιτρινουλης σου να γινει περδικι 😍

Θα περιμενουμε με αγωνια τα νεα σας μετα τον γιατρο!

Μην ανυσηχεις! Ολα θα πανε καλα😍
 
επικοινώνησαμε με το γιατρό και είπε να δώσουμε aviomycine για μια βδομάδα,
Ρωτήστε τον Γιατρό αν θα βοηθούσε να του δώσετε και ηλεκτρολύτες στο νερό.
 
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Ψυχούλα είναι κ μέλος της οικογένειάς σου. Σε νοιωθω κ ελπίζω ο μικρούλης να αναθαρεψει με την αντιβίωση. Μήπως κ με ηλεκτρολύτες που λένε πολύ πιο ειδήμονες από εμένα. Αναμένουμε με αγωνία νέα από τον γιατρό. Μέχρι τότε αισιόδοξες σκέψεις κ κουράγιο.
 
Καλημέρα σε όλους! Τελικά για την αδιαθεσία του Κιτρινουλη μου φταιει το ποδαράκι του... Επειδή συνέχεια σκαλίζει την περιοχή βλέπετε τι συνέβη... Ο γιατρός είπε να βάλουμε Κρέμα fusidin η fucicort και pulvo.. Τουλάχιστον τρώει έχει όρεξη το γλυκό μου..
 

Συνημμένα

  • IMG-70f2c0cb2cd79a82a4942c82e9427058-V.webp
    IMG-70f2c0cb2cd79a82a4942c82e9427058-V.webp
    72,6 KB · Προβολές: 30
  • IMG-a41ef3d82483c740c56a2737f775b3c6-V.webp
    IMG-a41ef3d82483c740c56a2737f775b3c6-V.webp
    69 KB · Προβολές: 30
@Magdalena Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε στη κατά τη διάρκεια της επίσκεψής σας αλλά να συνεχίσεις και την αντιβίωση από το στόμα άσχετα με το τι θα βάλεις τοπικά και άσχετα με το πόσο βελτιωμένη δείχνει η κατάσταση του πουλιού. Να συμπληρώσεις σίγουρα 7 μέρες.
 
Back
Top