Γενικά Θεωρείτε απαραίτητα τα δαχτυλίδια στην εκτροφή ιθαγενών πουλιών;

Φοβάμαι επειδή φέτος (αν όλα πάνε καλα) θα βγάλω πρώτη φορά καρδερίνες και δεν ξέρω αν θα δεχτεί η μάνα δαχτυλίδια. Γιαυτο φοβάμαι και ρωτάω. Θα είναι κρίμα για τα μικρά
 
δεν ξέρω αν θα δεχτεί η μάνα δαχτυλίδια
Υπάρχει ένα θέμα εδώ, όντως. Όταν με το καλό φτάσεις σε αυτό το σημείο, μπορείς να ανοίξεις ένα νέο θέμα για να συζητήσουμε τα σχετικά με την περίπτωση σου, που αφορούν τους κινδύνους και εάν/πως μπορούν να ξεπεραστούν.
 
Τα δαχτυλίδια σε ιθαγενή και καναρίνια ειναι απαραίτητα σε περίπτωση που θέλεις να κάνεις εκτροφή και κάθε χρόνο να πηγαίνεις όλο και πιο μπροστά τα πουλιά σου, το πιο απλό που μπορεί να σου δείξει ένα δαχτυλίδι ειναι πότε γεννήθηκε και από ποιους γονείς προήλθε το πουλάκι, φαντάσου λοιπόν ποσες πληροφορίες μπορεί να δώσει το δαχτυλίδι σε ενα εκτροφέα!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Φοβάμαι επειδή φέτος (αν όλα πάνε καλα) θα βγάλω πρώτη φορά καρδερίνες και δεν ξέρω αν θα δεχτεί η μάνα δαχτυλίδια. Γιαυτο φοβάμαι και ρωτάω. Θα είναι κρίμα για τα μικρά

Προμηθεύσου τα εσύ να τα έχεις και να κάνεις την προσπάθειά σου. Δεν μπορείς να προδικάσεις την έκβαση, να σκέφτεσαι θετικά ότι θα το καταφέρεις. :)
 
Καλησπέρα και χρόνια πολλά περιμένω ενα ζευγάρι καρδερίνες απο τον θείο μου που κάνει εκτροφή χρόνια αλλά ποτέ δεν έβαζε δαχτυλίδια στα πουλιά του είτε καναρίνια είτε καρδερίνες ή υβρίδια. Εγώ αν καταφέρω και προχωρήσω σε αναπαραγωγή θέλω να βάλω αλλά λογικά θα είναι μηδενικά μιας και δεν ανήκω σε κάποιο σύλλογο
 
Back
Top