Γενικά Κάθε μέρα έρχεται στο μπαλκόνι μου ένα parrotlet

Καλημέρα παιδιά..
Τελικά οι γείτονες αγόρασαν λοβακι! Μα πόσο ίδιους ήχους που κάνουν!
Χθες δεν το ξανά είδα... Το είδα σήμερα απέναντι στα καλώδια της ΔΕΗ..
Δεν ήρθε καθόλου στο μπαλκονι.
Μετά πήγε σε ένα δέντρο δίπλα στο σπίτι και προσπάθησα να το βρεξω με το λάστιχο. Αλλά τίποτα... Έχουν και δύσκολο* φτέρωμα βρε παιδιά όπως και τα δικά μου όταν κάνουν μπάνιο αργούν να βραχούν καλά...
 
Μακάρι να ξαναέρθει και να το πιάσεις! Ωχ λοβακι πήραν καλή δύναμη 😀..
Το δικό μου σήμερα δεν σταμάτησε.. Δεν με άφησε να κοιμηθώ.
Εγώ πάλι χαμπάρι δεν παίρνω. Ούτε καν το ξυπνητήρι δεν ακούω. 😂
Έχω να το δω από το πρωί.. Σε λίγο θα αρχίσει να βρέχει και στεναχωριέμαι που είναι έξω...
Άσε που κυκλοφορούν και καρακαξες... 🤔☹️
 
Εγώ πάλι χαμπάρι δεν παίρνω. Ούτε καν το ξυπνητήρι δεν ακούω. 😂
Έχω να το δω από το πρωί.. Σε λίγο θα αρχίσει να βρέχει και στεναχωριέμαι που είναι έξω...
Άσε που κυκλοφορούν και καρακαξες... 🤔☹️
Πω!😣
 
Εύα, η καλύτερη ελπίδα σου να το πιάσεις είναι με καπατσέ όπως αυτό που έχει ο γείτονας και παράνομα πιάνει τα αγριοπούλια. Δεν υπάρχει περίπτωση αλλιώς να προλάβεις να καταβρέξεις ή πλησιάσεις ένα πάροτλετ που πετάει τόσο γρήγορα.
 
Εύα, η καλύτερη ελπίδα σου να το πιάσεις είναι με καπατσέ όπως αυτό που έχει ο γείτονας και παράνομα πιάνει τα αγριοπούλια. Δεν υπάρχει περίπτωση αλλιώς να προλάβεις να καταβρέξεις ή πλησιάσεις ένα πάροτλετ που πετάει τόσο γρήγορα.
Πόσο κοστίζει ένα τέτοιο; Εκτός και αν του ζητήσω ένα...
 
Μην προσπαθήσεις να το ξαναβρέξεις Εύα μου, θα φοβηθεί και δεν θα ξανάρθει.
Μόνο αν έβρεχες ένα μεγάλο κομμάτι πανί(με ανοιχτή την επιφάνειά του, όπως πχ ένα δίχτυ) και το πετούσες πάνω του, ίσως να κατάφερνες κάτι... Καλύτερα λοιπόν να καταλήξεις στη λύση που προτείνει ο Ανέστης, μπας και σωθεί το μικρό!
Πόσο κοστίζει ένα τέτοιο; εκτός και αν του ζητήσω ένα...
Ποτέ δεν φανταζόμουν πως θα έψαχνα να βρω τέτοια είδη. Γύρω στα 7 ευρώ γράφουν πως κάνουν
 
Μην προσπαθήσεις να το ξαναβρέξεις Εύα μου, θα φοβηθεί και δεν θα ξανάρθει.
Μόνο αν έβρεχες ένα μεγάλο κομμάτι πανί(με ανοιχτή την επιφάνειά του, όπως πχ ένα δίχτυ) και το πετούσες πάνω του, ίσως να κατάφερνες κάτι... Καλύτερα λοιπόν να καταλήξεις στη λύση που προτείνει ο Ανέστης, μπας και σωθεί το μικρό!

Ποτέ δεν φανταζόμουν πως θα έψαχνα να βρω τέτοια είδη. Γύρω στα 7 ευρώ γράφουν πως κάνουν
Σε ευχαριστώ Σισσυ μου που μπήκες στον κόπο να ψάξεις.
Πρώτα όμως θα ρωτήσω αν μπορούν να μου δώσουν γιατί έτσι κι αλλιώς άμα το πάρω και το πιάσω η και να μη το πιάσω ύστερα άχρηστο θα μου είναι.
 
Σε ευχαριστώ Σισσυ μου που μπήκες στον κόπο να ψάξεις.
Πρώτα όμως θα ρωτήσω αν μπορούν να μου δώσουν γιατί έτσι κι αλλιώς άμα το πάρω και το πιάσω η και να μη το πιάσω ύστερα άχρηστο θα μου είναι.

Δανείσου απο τον γείτονα. Η καλύτερη ώρα είναι νωρίς το πρωί (πριν ξυπνήσεις εσύ :D ) και αργά το απόγευμα. Ρώτα τον για οδηγίες, θα σου έλεγα να τον κράξεις κιόλας αλλά ας όψεται που θα πέσεις στην ανάγκη του. 🙄
 
Δανείσου απο τον γείτονα. Η καλύτερη ώρα είναι νωρίς το πρωί (πριν ξυπνήσεις εσύ :D ) και αργά το απόγευμα. Ρώτα τον για οδηγίες, θα σου έλεγα να τον κράξεις κιόλας αλλά ας όψεται που θα πέσεις στην ανάγκη του. 🙄
Αχ βρε Ανέστη. Με έκανες να γελάσω... Να είσαι καλά! 🙂
Θα πάω αύριο να τους το ζητήσω..
Αλλά πρέπει να πλυθεί ε μην μπει εκεί μέσα το πουλάκι άμα πιαστεί κιόλας χωρίς να καθαριστεί...
Είναι ξύλινα αυτά που έχει..
 
Γιατί να το πιάσει ρε παιδιά;
Αυτό μπορεί να την έχει βρει την άκρη εκεί έξω που ζει.
Μπορεί να είναι και άγριο.
Πως κάνετε έτσι όλοι σαν ζώα;
 
99%να μην εχει βρει την ακρη! Εσενα τι σε κανει να πιστευεις οτι την εχει βρει; Να ηταν Μονγκ η Ριγκνεκ να σκεφτω αυτο που λες, μιας κ ειναι πλεον μερος της Ελληνικης πανιδας! Παω να φαω τον σανο μου τωρα👍
 
Πως κάνετε έτσι όλοι σαν ζώα;

Θα κρατηθώ να μην σου απαντήσω όπως σου αρμόζει και θα σου θυμίσω ότι ένα τροπικό πουλί 25 γραμμαρίων έχει όλες τις πιθανότητες να επιβιώσει εναντίον του με τα πρώτα κρύα.
 
Γιατί να το πιάσει ρε παιδιά;
Αυτό μπορεί να την έχει βρει την άκρη εκεί έξω που ζει.
Μπορεί να είναι και άγριο.
Πως κάνετε έτσι όλοι σαν ζώα;
Σε κάθε ποστ που γράφεις κάτι πρέπει να είναι ότι ναναι;
 
Back
Top