Γενικά Κάθε μέρα έρχεται στο μπαλκόνι μου ένα parrotlet

δοκίμασε αυτό <ο σύνδεσμος αφαιρέθηκε>
 
Τελευταία επεξεργασία:
δοκίμασε αυτό <ο σύνδεσμος αφαιρέθηκε>
Όχι, αυτό δεν επιτρέπεται. Καταλαβαίνω ότι στο συγκεκριμένο θέμα υπάρχει μια ιδιαιτερότητα λόγω του ότι μιλάμε για ένα πουλί που δεν είναι ιθαγενές και το να βρίσκεται ελεύθερο στο περιβάλλον της χώρας μας δημιουργεί κινδύνους για τη ζωή του. Παρ' όλα αυτά, δημοσιεύσεις που αφορούν σε μεθόδους παγίδευσης πουλιών δεν επιτρέπονται στο PetBirds για κανένα λόγο. Ας κάνει ένα κόπο ο ενδιαφερόμενος να ενημερωθεί από αλλού γι' αυτό το θέμα.
 
Όχι, αυτό δεν επιτρέπεται. Καταλαβαίνω ότι στο συγκεκριμένο θέμα υπάρχει μια ιδιαιτερότητα λόγω του ότι μιλάμε για ένα πουλί που δεν είναι ιθαγενές και το να βρίσκεται ελεύθερο στο περιβάλλον της χώρας μας δημιουργεί κινδύνους για τη ζωή του. Παρ' όλα αυτά, δημοσιεύσεις που αφορούν σε μεθόδους παγίδευσης πουλιών δεν επιτρέπονται στο PetBirds για κανένα λόγο. Ας κάνει ένα κόπο ο ενδιαφερόμενος να ενημερωθεί από αλλού γι' αυτό το θέμα.
Συγνωμη αλλα θεωρησα οτι απειλει την δικια μας χλωριδα και πανιδα(λογω ασθενιων που μπορει να μεταφερει). Δεν θα ξαναγινει
 
Συγνωμη αλλα θεωρησα οτι απειλει την δικια μας χλωριδα και πανιδα(λογω ασθενιων που μπορει να μεταφερει).
Ένα πουλάκι ή και κάποια άλλα (ίσως) αυτού του είδους, δεν θ΄αλλάξουν ούτε την πανίδα, ούτε τη χλωρίδα της χώρας μας. Έχουν προηγηθεί τόσα άλλα είδη με πολύ μεγαλύτερο μέγεθος και εντελώς διαφορετικές διατροφικές προτιμήσεις...
Ένα πουλί που ξέφυγε από κλουβί, δεν μεταδίδει κάποιες ασθένειες ''διαφορετικές'' από τις ήδη υπάρχουσες στη χώρα μας και που μπορεί να μεταφέρουν τα υπόλοιπα άγρια πουλιά...
Τα εισαγόμενα πουλιά είναι ελάχιστα, βρίσκονται σ΄εκτροφεία και για να εισαχθούν στην Ελλάδα, πέρασαν από έλεγχο.
 
Καλησπέρα παιδιά... Αύριο το πρωί θα μαζέψω τα πράγματα από το μπαλκόνι...
Λυπάμαι που ήρθαν έτσι τα πράγματα, αλλά την Τρίτη το βράδυ θα φύγω για λίγες ημέρες για ~διακοπές~.
Στεναχωριέμαι που θα το αφήσω στην τύχη του... Αλλά δεν γίνεται αλλιώς...
Θέλω επίσης να ζητήσω συγνώμη από την Ζωή..
Δεν έφταιξε σε τίποτα... Εγώ αυτόν τον καιρό δεν είμαι καλά... Έχω ένα πρόβλημα υγείας και έχω αγανάκτησει...
Ε και όπως πάντα, την πλήρωσε κάποιος που δεν έφταιξε πουθενά...
Δεν είμαι κακός άνθρωπος και ελπίζω να το ξέρετε αυτό...
Απλώς τις περισσότερες φορές λέω πράγματα που μετά τα μετανιώνω...
Τώρα πραγματικά μπορώ να μείνω ήρεμη... Ύστερα από αυτό το μήνυμα μου...
Συγνώμη και για όλα τα οφ...
Καλή συνέχεια να έχετε όλοι σας!
 
Back
Top