Ασθένειες Καναρίνι με υπερκεράτωση στα πόδια

Εντάξει, η αλήθεια είναι ο καθένας μπορεί να πουλά όσο θέλει, εφόσον το προϊόν μπορεί να βρεθεί κι αλλού και δεν είναι ζήτημα ζωής και θανάτου. Αλλά, ειλικρινά @ouzo , στενοχωρέθηκα που ήρθα δεύτερος αυτήν τη φορά. Συνήθως στα οικονομικά είμαι αυτός που παίρνει τα εύσημα από τους εμπόρους και τα φάσκελα από τους επαΐοντες
 
@ianos ,
Συνήθως σε τόσο μικρά νούμερα (5-6-7euro) οι διαφορές των cents ή ακόμη και του(των) euro δεν αποτελούν το μοναδικό κριτήριο ώστε να σε χαρακτηρίσει κάποιος Γιάννη..

Τι εννοω;
Αν το petshop που είναι στα 800 μέτρα από το σπίτι σου(όπερ σημαίνει ότι πάς με τα πόδια) την έχει π.χ. 6,5 euro και το άλλο που είναι στα 8 χλμ. (16χλμ πήγαινε έλα-όπερ σημαινει κόστος μετακίνησης+κόστος χρόνου) την έχει 5 τότε μάλλον συμφέρει να πάρεις τα εύσημα του εμπόρου που είναι δίπλα σου και να αγνοήσεις τους επαΐοντες των οποίων τα κριτήρια είναι μόνο η τιμή του προϊόντος και όχι το συνολικό κόστος της προμήθειας του.
Τώρα, εάν περνάς κάθε μέρα από το μαγαζί με την καλύτερη τιμή και δεν αγοράζεις από εκεί, το κοιτάμε🙂
 
Τελευταία επεξεργασία:
Επειδή θέλω να βλέπω τα θετικά, ο τύπος ήθελε να μου πουλήσει και pulmosan και άλλα σκευάσματα και ευτυχώς δεν έφαγα τον παπά. Μια epithol πήγα να πάρω και θα έφευγα με μια σακούλα ψυχοφάρμακα για το καναρίνι. 8€ και τέρμα, πάμε αλλού άλλη φορά. Το μαγαζί ήταν στη Μοναστηρίου, με Αγίας Παρασκευής γωνία στη Μενεμένη. Η @eva vrs πρέπει να το ξέρει.
 
Επειδή θέλω να βλέπω τα θετικά, ο τύπος ήθελε να μου πουλήσει και pulmosan και άλλα σκευάσματα και ευτυχώς δεν έφαγα τον παπά. Μια epithol πήγα να πάρω και θα έφευγα με μια σακούλα ψυχοφάρμακα για το καναρίνι. 8€ και τέρμα, πάμε αλλού άλλη φορά. Το μαγαζί ήταν στη Μοναστηρίου, με Αγίας Παρασκευής γωνία στη Μενεμένη. Η @eva vrs πρέπει να το ξέρει.
Το γνώριζα πολύ καλά... Χθες όταν είπες για την τιμή είπα να μιλήσω κι εγώ αλλά δεν το έκανα...
Από αυτούς ψώνιζα. Παει δύο χρόνια που έκλεισαν... Και καλά έκαναν...
Οι παλιοί που το είχαν το μαγαζί είχαν καλές τιμές ενώ αυτοί όχι...
Εγώ την επιθολ την έπαιρνα 12 ευρώ... Ύστερα την κατέβασαν... Και μια φορά που χρειάστηκα το πουλμοσαν το πλήρωσα 18 ευρώ...
Ήταν κοντά μου και γιαυτό αναγκαστικά ψώνιζα από αυτούς...
Τότε δεν ήξερα να κάνω αγορές ονλινε και τζάμπα πήγαιναν τα λεφτά μου εκεί...
Το κεντρικό τους κατάστημα αν δεν κάνω λάθος ακόμη λειτουργεί στην Αθήνα...
 
Καλημέρα σας. Τα ποδαράκια της μετά από 4 μέρες θεραπεία τα βλέπω να έχουν πάρει ένα ροζ χρώμα αλλά δεν έχουν αποβάλλει κάποια λέπια ακόμη. Αυτό θα γίνει μελλοντικά;
 
Καλημέρα σας. Τα ποδαράκια της μετά από 4 μέρες θεραπεία τα βλέπω να έχουν πάρει ένα ροζ χρώμα αλλά δεν έχουν αποβάλλει κάποια λέπια ακόμη. Αυτό θα γίνει μελλοντικά;
Ναι, θα γίνει μελλοντικά, αλλά θα πρέπει να συνεχίσεις Τάσο μερικές ημέρες ακόμα.
 
Είπαμε 7 μέρες κάθε βράδυ. Αυτό θα ακολουθήσω.
Ναι, έτσι είπαμε, αλλά στην πορεία οι 7 ημέρες θα μπορούσαν να γίνουν 8 ή 9 ή.. Στην πράξη, όταν φρόντιζα τα πόδια καναρινιού φιλικού προσώπου με επιθόλ, του έκανα εφαρμογή επί 9 + 2 ημέρες. 9 ημέρες έφευγαν λέπια και αποφάσισα να εξακολουθήσω για ακόμα 2 ώστε να είμαι βέβαιος ότι θα τα σκοτώσω όλα (δεν βασίζεται κάπου η εν΄ λόγω παράταση, απλά ήθελα να είμαι πιο σίγουρος κι εφόσον το καναρίνι δεν παθαίνει κάτι από την επιθολ είπα να συνεχίσω λίγο ακόμα). Οπότε, βλέπουμε
 
Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα κατά την επάλειψη της κρέμας με το μασάζ έμεναν στο χέρι μου κομματάκια νεκρης οργανικής ύλης. Καλό σημάδι αυτό.
Συνεχίζω θεραπεία;
 
Βεβαίως. Σήμερα το παρακολουθούσα το πουλάκι και το έβλεπα λίγο υποτονικό και αγχωμένο. Και να πω ότι δεν έχει τελειώσει και πλήρως την πτερροροια του. Του έπεσαν όλα μαζί. Τώρα αντικαθιστά τα πατέρα.
 
Back
Top