Ασθένειες Καναρίνι τρέμει και κάνει διάφανες κουτσουλιές

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Nikfree
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Δευτερα αν και δν χρειαζετε απο οτι βλεπω
Καλο θα ήταν να το πας για σιγουριά! Δεν νομίζω να σου πάρει κι άλλα χρήματα... ίσως δει κάτι που εσύ δεν μπορείς να δεις! 😉
 
Καλημερα σας...
Ενα τεραστιο ευχαριστω σε ολους για τον χρονο σας...
Σε 2-3 μερες θα σας ευχαριστησει και ο κυριος που ειχε το προβλημα ερχονται φωτο με ακροβατικα στην κουνια και να τρωμε αυγοτροφη αναποδα...
 
Καλημερα σας...
Ενα τεραστιο ευχαριστω σε ολους για τον χρονο σας...
Σε 2-3 μερες θα σας ευχαριστησει και ο κυριος που ειχε το προβλημα ερχονται φωτο με ακροβατικα στην κουνια και να τρωμε αυγοτροφη αναποδα...
Τέλεια νέα! Αν δεν ήσουν εσύ να το τρέξεις στο γιατρό και να το κάνεις καλά, εμείς δε θα είχαμε κάνει τίποτα! Οπότε μπράβο σε σένα! Περιμένουμε τις φώτο!
 
Καλησπερα σημερα η μερα ηταν αφιερομενη στους φτεροτους φιλους εχω 3 θαματακια που θελω την γνωμη σας αν σας ζαλισα πειτε το μου...
Αρχικα ξαναπαθαμε κριση σμρ πριν παμε.στον γιατρο το ειπα στον γιατρο και εχουμε ακομα ενα μικρο πριξιματακι οποτε συνεχαμε θεραπια...
2ον η καναρα που κελαηδουσε που σας ειχα πει εχει 2 αυγα στο κλουβι μεσα τι να κάνω;
3ον και σημαντικοτερο ενας γνωστος εχει καρδερινα εκτροφης εδω και 2 χρονια περιπου και μαλλον τωρα εβγαλε σπυρακι στην ουρα πως θα το σπασω; Πρεπει να σωθει αυτο το πουλακι το αγαπαω μεχρι και εγω!
 
Αρχικα ξαναπαθαμε κριση σμρ πριν παμε.στον γιατρο το ειπα στον γιατρο και εχουμε ακομα ενα μικρο πριξιματακι οποτε συνεχαμε θεραπια...
Ποια είναι η επίσημη εκδοχή του γιατρού για την κρίση του πουλιού;
 
Ποια είναι η επίσημη εκδοχή του γιατρού για την κρίση του πουλιού;
Δεν εχει ξεπαρασει ακομα την σαλμονελα ειναι λογικο μου ειπε σιγα σιγα ομως ειναι κλτερα ξεπριστηκε και λιγο
 
Γεια σας με την καρδερινα τι κάνω;
Νίκο το ευαίσθητο θέμα με την καρδερίνα έκλεισε με την αιτιολόγηση που έδωσε ο @Stavros εδώ https://community.petbirds.gr/threads/Καρδερίνα-εβγαλε-σπυρακι-στην-ουρα-πως-θα-το-σπασω.28413/#post-348946
Κάτι που εσύ, όπως κι εμείς οι υπόλοιποι θα πρέπει να σεβαστούμε!
Αν χρειάζεται όντως βοήθεια θα ακολουθήσετε τις εκεί οδηγίες.
 
Ωραια αν και δεν καταλαβα αν το ζητημα ειναι να σωθει μια ζωη η να γραψει ο ιδιος το θεμα πραγματικα δηλαδη αναλαβα να προσαπθησω να το κανω καλα απο εκει και περα ηθελα μια γνωμη (ευχαριστω για ολα
Και παντα φιλικα με καμια προθεση επιθεσης)
 
Νίκο μου συνεχίζεις με το ίδιο φάρμακο τη θεραπεία ή μήπως άλλαξε φάρμακο ο γιατρός;
 
Εχετε τπτ στο μυαλο σας;
Δεν μπορώ να βρω κάποια συσχέτιση μεταξύ της σαλμονέλλας και την συμβουλή "μέσα στο σπίτι". Η σαλμονέλλα χτυπάει το νευρικό σύστημα.. Και συνήθως δίνουμε άλλο φάρμακο. Εγώ που είχα καναρινάκι με σαλμονέλλα της έδινα το Chloramphenicol N.
images

Το μόνο που υποθέτω είναι ότι ίσως έχει χαμηλό ανοσοποιητικό και σου είπε να το βάλεις μέσα στο σπίτι για να μην κρυώσει από κάποιο ρεύμα αέρα.. Δε ξέρω. Μπορείς όμως να τον πάρεις και να τον ρωτήσεις και να λύσεις και σε μας την απορία αυτή! 😛
 
Back
Top