Ασθένειες Καναρίνι τρέμει και κάνει διάφανες κουτσουλιές

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Nikfree
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τα εχετε ξανα ακουσει αυτα τα συπτωματα;
Το τι ακούμε, τι λέμε και τι στην πραγματικότητα είναι... ας μη το συζητήσουμε άμεσα...
Ας περιμένουμε τη γνώμη ειδικού και τα αποτελέσματα των εξετάσεων...
Και στη συνέχεια μπορούμε (αν μπορούμε) να τοποθετηθούμε...
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Το τι ακούμε, τι λέμε και τι στην πραγματικότητα είναι... ας μη το συζητήσουμε άμεσα...
Ας περιμένουμε τη γνώμη ειδικού και τα αποτελέσματα των εξετάσεων...
Και στη συνέχεια μπορούμε (αν μπορούμε) να τοποθετηθούμε...
Χμ τι εννοειτε; Δλδ αλλο φανταζομαστε και αλλο ειναι;
 
Νικόλα ο γιατρός απλά εντερικά είπε;Ξέρει από πουλιά ο γιατρός;Λυπάμαι για το πουλάκι. Την επόμενη φορά ή το πας στο γιατρό άμεσα ή βγάζεις φωτογραφία κοιλιά και κουτσουλιές και τις δείχνεις και όποιος μπορεί να βοηθήσει το κάνει.
Το baycox για μένα κάνει δουλειά αλλά όταν το χορηγούμε υπάρχουνε δοσολογίες για τη θεραπεία και για κάποιες μέρες. Δεν γίνεται να το δώσεις 2 με 3 μέρες. Δεν πάει έτσι.Χωρίς φωτογραφία κοιλιάς δύσκολο να κάνεις διάγνωση.
 
κουτσουλιες, φουσκωμα, ανορεξια λογικα ειχαν το ιδιο και τα δυο καναρινια (δηλητηριαση εντερικα σαλμονελα κοκκιδια)
λογικα θα χαν και καρινα η πρησμενη κοιλια;
ελπιζω να παει καλα το δευτερο
 
λοιπον σαλμονελα μου ειπε βλεποντας τις κουτσουλιες... σμρ παμε καλα τρωμε κελαηδαμε χοροπηδαμε ηταν 1,5 μερα μεσα και με το που το εβγαλα λιγακι εξω αρχισε να κελαηδαει γενικα ολα καλα... συνεχιζω με baycox για σημερα και αυριο... στην κανονικι ποτηστρα 4-5 σταγωνες...
πρησμενη κοιλια;
απο αυτα που μου ειπε ηταν πρισμενο ναι!
 
Και για σαλμονέλα έδωσε baycox?
ναι... ηδη το βλεπω ποιο καλα δν εχει ξαναπαθει κριση ουτε τιποτα το αλλο μια που το παθε και μετα την επομενη μερα δεν αντεξε οποτε... εχει βοηθηση απο αυτα που βλεπω και φυσικα θα παμε για επανεξεταση την δευτερα!
Τωρα για το φαρμακο δν ξερω οτι μου ειπε εκανα! 😵

τι κανω συνεχιζω; κατα την γνωμη σας η να το σταματησω;
 
Τωρα για το φαρμακο δν ξερω οτι μου ειπε εκανα! 😵
Η απορία για τη σχέση φαρμάκου και ασθένειας είναι εύλογη αλλά ας μην τον τρελάνουμε τον άνθρωπο. Του προτείναμε να πάει το πουλάκι σ' ένα γιατρό και το έκανε αμέσως. Από εκεί και πέρα αναλαμβάνει ο γιατρός.

Νίκο, ούτε εσύ έχεις κάνει κάποιο λάθος ούτε και εμείς ξέρουμε με σιγουριά αν υπάρχει κάποιο λάθος γενικά. Ακολούθησε τις οδηγίες που πήρες και ενημέρωνε μας αν θέλεις για την κατάσταση του πουλιού.
 
Η απορία για τη σχέση φαρμάκου και ασθένειας είναι εύλογη αλλά ας μην τον τρελάνουμε τον άνθρωπο. Του προτείναμε να πάει το πουλάκι σ' ένα γιατρό και το έκανε αμέσως. Από εκεί και πέρα αναλαμβάνει ο γιατρός.

Νίκο, ούτε εσύ δεν κάνει κάποιο λάθος ούτε και εμείς ξέρουμε με σιγουριά αν υπάρχει κάποιο λάθος γενικά. Ακολουθήσει τις οδηγίες που πήρες και ενημέρωνε μας αν θέλεις για την κατάσταση του πουλιού.
ωραια... Παντος αν εχω κανει λαθος καπου εγω πειτε το μου...
οτι μου λενε σας λεω!
 
ωραια... Παντος αν εχω κανει λαθος καπου εγω πειτε το μου...
Όχι παλικάρι μου, συνέχισε με τις οδηγίες του γιατρού και εάν παρατηρείς οτιδήποτε ανησυχητικό, να μην διστάζεις να επικοινωνείς μαζί του για να τον ενημερώνεις και να σε ενημερώνει και αυτός για την εξέλιξη της υγείας του πουλιού.

Εμάς, μπορείς εάν θέλεις να μας ενημερώνεις μόνο και μόνο επειδή όλους μας εδώ μας ενδιαφέρει να γίνει το πουλάκι καλά.
 
Όχι παλικάρι μου, συνέχισε με τις οδηγίες του γιατρού και εάν παρατηρείς οτιδήποτε ανησυχητικό, να μην διστάζεις να επικοινωνείς μαζί του για να τον ενημερώνεις και να σε ενημερώνει και αυτός για την εξέλιξη της υγείας του πουλιού.

Εμάς, μπορείς εάν θέλεις να μας ενημερώνεις μόνο και μόνο μέχρι όλους μας εδώ μας ενδιαφέρει να γίνει το πουλάκι καλά.
ηδη παμε καλα τρ θα δειξει... Δευτερα που θα ξαναπαω
 
Πήγες να δει το πουλί ή μόνο εξετάσεις κουτσουλιών έκανε;
Το baycox πόσες μέρες σου είπε να του δώσεις;
 
Πήγες να δει το πουλί ή μόνο εξετάσεις κουτσουλιών έκανε;
Το baycox πόσες μέρες σου είπε να του δώσεις;
το ειδε το καναρινι και πηγα και κουτσουλιες 2-3 μερες απο χτες μεχρι και αυριο 5 σταγωνας στην ποτιστρα αλλα το πουλακι να ειναι σε εσωτερικο χωρο!
 
Αν το είδε ίσως είδε διογκομένα έντερα γιαυτό έδωσε baycox. Είδωμεν...
απο οτι διαβασα στο ιντερνετ λειτουργει και ως αντιπαρασιτικο ουσιαστικα και καθαριζει αν διαβαζα βλακιες διορθοστε με αλλα διαβαζοντας αυτα καταλαβα γτ ισως το εδωσε!
 
Back
Top