Ασθένειες Καναρίνι τρέμει και κάνει διάφανες κουτσουλιές

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Nikfree
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Για το φάρμακο διάβασε εδώ να ενημερωθείς.
Τώρα κι' εγώ είμαι της άποψης, ό,τι πει ο γιατρός. Τι άλλο να πούμε εμείς, τι άλλο να κάνεις κι εσύ :)
Πολλές ευχές!
Θα δειξει με ευχαριστει το γεγονος οτι ειναι ηδη τελειος καλα... Οσο για τις κρισεις το οποιο το ειπα στον γιατρο που ειπε οτι η σαλμονελα βαραει και στο νευρικο συστημα τους
 
Αν επιτρέπεται πόσα χρήματα σου πήρε ο γιατρός; Αθήνα μένεις;Είναι ειδικευμένος στα πτηνά; Μην αναφέρεις το όνομά του για ευνόητους λόγους. Εσύ ακολούθα τις οδηγίες του γιατρού για την ώρα και άσε το πουλάκι λίγο ήσυχο μην στρεσσάρεται.
 
Στην αρχη ειπε 15 η επισκεψη μετα μου εδωσε το φαρμακο απο εκει αλλα 5 κατι αν δν κανω λαθος + 10 η εξεταση κουτσουλιων... με λιγα λογια. Στο 30αρι κοντα...
Αθηνα ναι ετσι ξερω οτι ασχολειτε με πτηνα γτ οταν εκλεισα ραντεβου μου ειπε τις ταδε μερες μπορεις να ερθεις για καναρινι...
 
Οκ φίλε. Πάντως αν είναι σαλμονέλλα όντως βαράει νευρικό σύστημα όπως σου είπε. Εσύ έχεις δει περίεργη συμπεριφορά είτε από αυτό το πουλί είτε από αυτό που έφυγε νευρικές ή σπαστικές κινήσεις ας πούμε;
 
Οκ φίλε. Πάντως αν είναι σαλμονέλλα όντως βαράει νευρικό σύστημα όπως σου είπε. Εσύ έχεις δει περίεργη συμπεριφορά είτε από αυτό το πουλί είτε από αυτό που έφυγε νευρικές ή σπαστικές κινήσεις ας πούμε;
παραλυση ναι

παραλυση ναι
ανοιγωκλοινανατ να ματια του ειχε κατεβασει τα φτερα του κατω σαν να μην μπορουσε να τα κρατηση στην θεση τους
 
Πάντως από λεφτά καλά σου πήρε. Δεν ήτανε πολλά.Αυτό το καναρινάκι ήτανε στο ίδιο κλουβί με το άλλο που έφυγε;Ή χρησιμοποιούσανε ίδια σκεύη; Πάντως είναι δύσκολη περίπτωση η σαλμονέλλα.Ας ελπίσουμε το καλύτερο για το πουλάκι.
 
Πάντως από λεφτά καλά σου πήρε. Δεν ήτανε πολλά.Αυτό το καναρινάκι ήτανε στο ίδιο κλουβί με το άλλο που έφυγε;Ή χρησιμοποιούσανε ίδια σκεύη; Πάντως είναι δύσκολη περίπτωση η σαλμονέλλα.Ας ελπίσουμε το καλύτερο για το πουλάκι.
οχι οχι ηταν σε διαφορετικες πλευρες... Τρ παμε καλα προς το παρων!
 
Μακάρι.Απλά η σαλμονέλωση αντιμετωπίζεται με αντιβιοτικά και όχι με baycox. Ο γιατρός αφού έδωσε baycox ίσως είδε και κάτι άλλο. Πόσο χρονών είναι το πουλάκι;Ενημέρωνέ μας για την περίπτωση. Οι κουτσουλιές του πως τις βλέπεις;
 
Θα δειξει με ευχαριστει το γεγονος οτι ειναι ηδη τελειος καλα... Οσο για τις κρισεις το οποιο το ειπα στον γιατρο που ειπε οτι η σαλμονελα βαραει και στο νευρικο συστημα τους
Συγχαρητήρια Νίκο μου που αμέσως έτρεξες το καναρινάκι σου στο γιατρό και δεν σκέφτηκες το οικονομικό! Μην ξεχνάμε πως ζούμε σε δύσκολες εποχές! Χαίρομαι που ήδη πάει καλά! Αλλά με τόση φροντίδα και αγάπη από σένα είμαι σίγουρη πως θα γίνει καλά! Όντως ο γιατρός για την εξέταση, το φάρμακο και την ανάλυση κουτσουλιών σου ζήτησε πολύ λίγα χρήματα. Αν θες πρόσθεσέ τον στην λίστα των πτηνιάτρων και πες μας την γνώμη σου αν θες. Μπορεί κάποιον που θα έχει πρόβλημα με το καναρινάκι του να βρίσκεται κοντά ο γιατρός στο σπίτι του και να τον βοηθήσει στο μέλλον!
 
Πάντως είναι δύσκολη περίπτωση η σαλμονέλλα.
Λάμπρο, ας αφήσουμε την έκβαση της θεραπείας στο γιατρό. Δεν γίνεται να μιλάμε δημόσια για την πιθανότητα μιας ασθένειας θεωρώντας την δεδομένη. Το θέμα θα το διαβάσουν άνθρωποι που αντιμετωπίζουν παρόμοιο πρόβλημα μετά από αρκετά χρόνια. Ας μην τους παραπλανούμε. Κανείς δεν ξέρει ποια είναι η ασθένεια, από τη στιγμή που δεν υπάρχει το αποτέλεσμα εργαστηριακής εξέτασης.
 
Μακάρι.Απλά η σαλμονέλωση αντιμετωπίζεται με αντιβιοτικά και όχι με baycox. Ο γιατρός αφού έδωσε baycox ίσως είδε και κάτι άλλο. Πόσο χρονών είναι το πουλάκι;Ενημέρωνέ μας για την περίπτωση. Οι κουτσουλιές του πως τις βλέπεις;
Κοιτα τρ απλα φυσιολογικες! Οπως παντα δλδ... Πριν ηταν διαφανες και τελειος ασπρες τρ το κανονικο σκουρο χρωμα...

Συγχαρητήρια Νίκο μου που αμέσως έτρεξες το καναρινάκι σου στο γιατρό και δεν σκέφτηκες το οικονομικό! Μην ξεχνάμε πως ζούμε σε δύσκολες εποχές! Χαίρομαι που ήδη πάει καλά! Αλλά με τόση φροντίδα και αγάπη από σένα είμαι σίγουρη πως θα γίνει καλά! Όντως ο γιατρός για την εξέταση, το φάρμακο και την ανάλυση κουτσουλιών σου ζήτησε πολύ λίγα χρήματα. Αν θες πρόσθεσέ τον στην λίστα των πτηνιάτρων και πες μας την γνώμη σου αν θες. Μπορεί κάποιον που θα έχει πρόβλημα με το καναρινάκι του να βρίσκεται κοντά ο γιατρός στο σπίτι του και να τον βοηθήσει στο μέλλον!
Ωραια ωραια να σε καλα για τα λογια σου ευχαριστω πολυ δν εκανα κατι ψυχη και δικαιομα στη ζωη εχουν και αυτα...
Και υστερα ηταν ο μονος φωνακλας ποιος θα φωναζε μετα; :) πριν ανεβασω στοιχεια θελω να ειμαι 10000% σιγουρος για τον γιατρο οποτε θα το κανω την δευτερα αν δν υπαρχει προβλημα βεβαια
 
Τέλεια! Θα το ξαναπας στο γιατρό να το δει μετά τη θεραπεία; Τι σου είπε; :)
 
Back
Top