Αναπαραγωγή Καναρα δεν καθεται στον αρσενικο

alligator

PB New Member
Εγγραφή
1 Ιουν 2011
Μηνύματα
343
Πόλη
Αταλάντη
εχω μια καναρα και εχει φτιαξει φωλια οταν εβαλα τον αρσενικο ολα καλα οταν την ταιζε η τη φιλαγε αυτη κουναγε τα φτερα οπως κανουνε για βατεμα οταν ο αρσενικος μετα απο λιγο αποφασιζε να το κανει αυτη δεν τον ηθελε και αυτος την κυνηγαγε να το κανει με το ζορι γιατι;
και τη πρεπει να κάνω;
 
Ποσο καιρο γινεται αυτο; Μηπως βιαστηκες να ανοιξεις το χωρισμα;

Εχε στο νου σου οτι μπορει να του κανει και τερτιπια.. 😉
 
το χωρισμα το εβγαλα οταν εφτιαξε τη φωλια της και πηγαινε στα καγκελα και τον φιλαγιε
 
Ε μαλλον κορδελακια του κανει. Γενικα ειναι καλη η σχεση τους και μονο στο... "κοκο" κυνηγιουνται;
 
Προσωπικα πιστευω οτι ειναι μερος της ολης διαδικασιας και δεν θα επρεπε να ανησυχεις... Εχε τα ματια σου ανοιχτα και παρακολουθα τα διακριτικα και οπλισου με υπομονη.. Τα κοριτσια ειναι δυσκολα αλλα ειναι για φιλημα!

*Μπορει να διαπραγματευεται την προικα ο αρσενικος σου.. Ποιος ξερει!
 
Προσωπικα πιστευω οτι ειναι μερος της ολης διαδικασιας και δεν θα επρεπε να ανησυχεις... Εχε τα ματια σου ανοιχτα και παρακολουθα τα διακριτικα και οπλισου με υπομονη.. Τα κοριτσια ειναι δυσκολα αλλα ειναι για φιλημα!
Σωστά!
 
Αστα μαζι και θα την καταφερει την τσουπρα! Οπως λεει και η Μυρα του το παιζει δυσκολη! Κλασικη γυνη! Να την χαιρεσαι! 😛
 
Θοδωρή, άτιμα πλάσματα οι γυναίκες. Πες του να εχει το νου του κι αλλού και θα τη δεις την κυρία πως θα τρέχει ξοπίσω του...
 
το μεσημερι που ηρθα απο την εργασια μου ριχνοντας μια ματια η γκομενα ειχε στη φωλια της ενα αυγο τι να πω

λετε η προικα που της εταξα να επιασε τοπο;
 
μαλον πρεπει να ειναι ασπορο γιατι διαβασα σε ενα παλιο post σας οτι για να ειναι ενα αυγο γονιμο πρεπει να εχουν περαση τουλαχιστον 24 ωρες εγω αργα το απογευμα προς βραδυ εβγαλα το χωρισμα για να μεσολαβιση η νυχτα να κοιμηθουν μαζι τα πουλακια μηπως και κοπουν αυτα τα κυνηγητα, το αυγο το ειδα μεσημερι οποτε πιστευω οτι ειναι ασπορο αμα κανω λαθος
 
μαλον πρεπει να ειναι ασπορο γιατι διαβασα σε ενα παλιο post σας οτι για να ειναι ενα αυγο γονιμο πρεπει να εχουν περαση τουλαχιστον 24 ωρες εγω αργα το απογευμα προς βραδυ εβγαλα το χωρισμα για να μεσολαβιση η νυχτα να κοιμηθουν μαζι τα πουλακια μηπως και κοπουν αυτα τα κυνηγητα, το αυγο το ειδα μεσημερι οποτε πιστευω οτι ειναι ασπορο αμα κανω λαθος
Με επιφυλάξεις και για το δεύτερο.
 
Ε τοτε οι πιθανοτητες κλινουν προς το ασπορο.. Τα επομενα ομως... ; 👍
 
Προσωπικα πιστευω οτι ειναι μερος της ολης διαδικασιας και δεν θα επρεπε να ανησυχεις... Εχε τα ματια σου ανοιχτα και παρακολουθα τα διακριτικα και οπλισου με υπομονη..

Πολύ @misalouris διαβάζεις εσύ...
 
Back
Top