Ασθένειες Καναρινι αδιαθετο και εχει ασταθεια

Θέλεις να μας γράψεις τα ονόματα από τα σκευάσματα.
 
και μ ειπε ν παω την Πέμπτη για ν μ δωσει την αντιβίωση, την οποια εχει ξαναδωσει και εχουν γίνει καλα τ υπόλοιπα

Στο ποστ 20 λέει οτι την Πέμπτη θα πάει να της δώσει αντιβίωση.

Θέλω να μάθω ποια είναι η αντιβίωση '' όνομα '' που δίνει ο φίλος και κάνει καλά τα πουλιά.
 
Να σου πω την αλήθεια Νίκη, ειναι ελάχιστοι οι πετσοπαδες που πραγματικα γνωρίζουν και δίνουν τα σωστά σκευάσματα. Ευχομαι πραγματικα να έχεις τύχη κι εσυ και το πουλάκι και να ξέρει ο ανθρωπος να σε κατευθύνει σωστά. Όμως η Πέμπτη αργεί να έρθει και μέχρι τότε μπορεί να εχει προχωρήσει η δυσχερής κατάσταση του πτηνού.
Μα γιατι δεν σου έδωσε κατευθείαν τα φάρμακα και τις βιταμίνες; Δεν το καταλαβαίνω. Εκτός κι αν δεν τα είχε, αλλά και παλι δεν θα έπρεπε να σου πει τι και πως για να ψάξεις να τα βρεις άλλου;
 
Μπορει να ηθελε ν τα παραγγειλει γιατί δεν τα ειχε εκει... Παντως το καναρινι το βλεπω μ λιγη περισσότερη ορεξη γτ τρωει αρκετα
 
Τι έχει το πουλάκι που θα πάρει αντιβίωση ξέρουμε ή η αντιβίωση είναι πασπαρτου για όλες τις ασθένειες;
 
Δεν μου την εδωσε μου ειπε να παω την Πέμπτη

Εύχομαι το πουλάκι μέχρι την πέμπτη να είναι καλά. Αν εσύ αισθανθείς αδιαθεσία μην πάς σε γιατρό να σου δώσει φάρμακα... στείλε μου ένα μήνυμα να σου πω τι ήπιε η γυναίκα μου και έγινε καλά.

Κάποιες φορές αυτά που διαβάζουμε δεν θέλουμε να να πιστέψουμε. Σου ζητώ συγνώμη για την ενόχληση.
 
Τι έχει το πουλάκι που θα πάρει αντιβίωση ξέρουμε ή η αντιβίωση είναι πασπαρτου για όλες τις ασθένειες;
Δεν γνωρίζω

Εύχομαι το πουλάκι μέχρι την πέμπτη να είναι καλά. Αν εσύ αισθανθείς αδιαθεσία μην πάς σε γιατρό να σου δώσει φάρμακα... στείλε μου ένα μήνυμα να σου πω τι ήπιε η γυναίκα μου και έγινε καλά.

Κάποιες φορές αυτά που διαβάζουμε δεν θέλουμε να να πιστέψουμε. Σου ζητώ συγνώμη για την ενόχληση.
😀 σκληρος
 
Μπορει να ηθελε ν τα παραγγειλει γιατί δεν τα ειχε εκει... Παντως το καναρινι το βλεπω μ λιγη περισσότερη ορεξη γτ τρωει αρκετα
Θεωρώ οτι το πουλάκι και εσύ θα έπρεπε να έχετε καλύτερη αντιμετώπιση, πιο συνεπή θα πω, απο τον κάτοχο του πετσοπ. Όφειλε, όπως κάθε σωστός επαγγελματίας, εφόσον ξέρει περί τι οσο προκειται, να σου πει τα κατάλληλα σκευάσματα και να σε προτρέψει να τα βρεις αλλού.
Επισης πολλοί απο εμάς, τους κατόχους πουλιων συντροφιάς, την έχουμε πατήσει με τους κατά τόπους ειδήμονες πετσοπαδες, με αποτέλεσμα να χάσουμε , με δίκη μας ευθύνη φυσικά (διότι εμείς είμαστε αυτοί που παίρνουν την τελική απόφαση, κι επομένως οι ουσιωδώς υπεύθυνοι) τα πουλακια μας, οποτε συνυπολόγισε και αυτο στις κινήσεις σου.
 
Θα διαφωνήσω. Δε τον βρίσκω καθόλου σκληρό. Έχουμε να κάνουμε με ζωντανά πλάσματα. Πηγές το πουλάκι σου σε έναν που έχει Pet Shop δεν σου είπε τι έχει και θα σου σερβίρει μια αντιβίωση και μια βιταμίνη και θα γίνει καλά. Και γίνονται όλα τα πουλάκια καλά. Να καταργήσουμε τους πτηνιατρους τότε και να μας γνωστοποιησεις την αντιβίωση, ώστε να κάνουμε και μεις τα πουλάκια μας καλά.
 
Θεωρώ οτι το πουλάκι και εσύ κπρεπε να έχετε καλύτερη αντιμετώπιση, πιο συνεπή θα πω, απο τον κάτοχο του πετσοπ. Όφειλε, όπως κάθε σωστός επαγγελματίας, εφόσον ξέρει περί τι οσο προκειται, να σου πει τα κατάλληλα σκευάσματα και να σε προτρέψει να τα βρεις αλλού.
Επισης πολλοί απο εμάς, τους κατόχους πουλιων συντροφιάς, την έχουμε πατήσει με τους κατά τόπους ειδήμονες πετσοπαδες, με αποτέλεσμα να χάσουμε , με δίκη μας ευθύνη φυσικά (διότι εμείς είμαστε αυτοί που παίρνουν την τελική απόφαση, κι επομένως οι ουσιωδώς υπεύθυνοι) τα πουλακια μας, οποτε συνυπολόγισε και αυτο στις κινήσεις σου.
Ναι καταλαβαινω απλα επειδη εχω χρόνια καναρινια 2 φορες ειχε τύχει πάλι κατι και ειχε βοηθήσει

Θα διαφωνήσω. Δε τον βρίσκω καθόλου σκληρό. Έχουμε να κάνουμε με ζωντανά πλάσματα. Πηγές το πουλάκι σου σε έναν που έχει Pet Shop δεν σου είπε τι έχει και θα σου σερβίρει μια αντιβίωση και μια βιταμίνη και θα γίνει καλά. Και γίνονται όλα τα πουλάκια καλά. Να καταργήσουμε τους πτηνιατρους τότε και να μας γνωστοποιησεις την αντιβίωση, ώστε να κάνουμε και μεις τα πουλάκια μας καλά.
Δεν υπάρχει πτηνιατρος στην περιοχή μου
 
Παιδιά θα παραγγείλει aviomycin και tabernil total, απλά τα πράγματα.
Αν όμως η κοπέλλα είναι στο νησί τι να κάνει κιόλας;
 
Back
Top