Ασθένειες Καναρινι αδιαθετο και εχει ασταθεια

Vitamix plus solution λεει ειναι βιταμινες για λοιμωξεις σκουλικια ψωρα μικροβιοκτονο ασθμα... Και αλλα

ειναι ασπρα σκουλικακια...
"Tafarm Vitamix Plus. Πολυβιταμινουχο διατροφικο συμπληρωμα καταλληλο για την διατηρηση καλης φυσικης καταστασης,της σεξουαλικης εκφρασης και της μακροζωιας των ωδικων και καλλωπιστικων πουλιων."

Το πουλάκι με πολυβιταμινες από το φίλο πετσοπα δε σώζεται. Από γιατρό ή από κάποιον με σχετική εμπειρία ίσως...
 
Να μας βάλεις φωτό, οσο το δυνατό καθαρότερες:
  1. Απο το πουλι
  2. Πρόσφατες κουτσουλιές σε λευκό χαρτί
  3. Σκουληκάκια
  4. Συσκευασία φαρμάκου
  5. Κοιλιά με παραμερισμενα πούπουλα
  6. Λαιμός και στέρνο με παραμερισμενα πούπουλα
Άνοιξε το στόμα του με οδοντογλυφίδα και με φακό, έλεγξε για ασπριδερες ή κιτρινωπες πλάκες σε λαιμό, γλώσσα, ουρανίσκο.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Νομίζω οτι ο,τι έγινε - έγινε! Η Νίκη εμπιστεύτηκε κάποιον που δεν ήξερε ή που νόμιζε οτι ήξερε. Ειναι μακριά, δεν εχει πρόσβαση σε πτηνίατρο και διστάζει να επικοινωνήσει έστω τηλεφωνικά η ηλεκτρονικά με κάποιον απο τη λίστα μας. Προφανώς και η ίδια δεν γνωρίζει να κάνει κάτι παραπάνω και για αυτο επικοινωνεί μαζί μας. Με αλλα λογια το ενδιαφέρον της για το πουλι ειναι δεδομένο.
Ας τη βοηθήσουμε, που αυτο προσπαθούμε δλδ, αλλά αποφεύγοντας πρόσθετες κριτικές. Εξάλλου,ήδη της έχουν ειπωθεί όσα χρειάζονται.
Ας προσπαθήσει και η ίδια, στο βαθμό που μπορεί και ενδιαφέρεται να ανταποκριθείτε, να συνεργαστεί περαιτέρω.
 
Έχει ζωύφια πάνω του και του δίνεις βιταμίνες για να τα αντέξει αντί για κάποιο παρασιτοκτόνο; Λίγη κοινή λογική βρε παιδιά.
Στην κοινη λογικη σας θ επρεπε να λαβετε υπ' οψιν πως τ φαρμακο γραφω πως ειναι κ για σκουλικια


Νομίζω οτι ο,τι έγινε - έγινε! Η Νίκη εμπιστεύτηκε κάποιον που δεν ήξερε ή που νόμιζε οτι ήξερε. Ειναι μακριά, δεν εχει πρόσβαση σε πτηνίατρο και διστάζει να επικοινωνήσει έστω τηλεφωνικά η ηλεκτρονικά με κάποιον απο τη λίστα μας. Προφανώς και η ίδια δεν γνωρίζει να κάνει κάτι παραπάνω και για αυτο επικοινωνεί μαζί μας. Με αλλα λογια το ενδιαφέρον της για το πουλι ειναι δεδομένο.
Ας τη βοηθήσουμε, που αυτο προσπαθούμε δλδ, αλλά αποφεύγοντας πρόσθετες κριτικές. Εξάλλου,ήδη της έχουν ειπωθεί όσα χρειάζονται.
Ας προσπαθήσει και η ίδια, στο βαθμό που μπορεί και ενδιαφέρεται να ανταποκριθείτε, να συνεργαστεί περαιτέρω.
Ναι κ γω αυτο ακριβώς πιστευω
 
Στην κοινη λογικη σας θ επρεπε να λαβετε υπ' οψιν πως τ φαρμακο γραφω πως ειναι κ για σκουλικια
Για τόνωση του οργανισμού κατά τη θεραπεία απο σκουλήκια όχι για θεραπεία καθεαυτό.
 
Δν γινεται ν ανεβει φωτογραφια γτ υπερβαινει τ μεγεθος αναλυσης.

Μπορείς να την στείλεις στο [email protected] νομίζω και να γράψεις πιο θέμα αφορά ωστε να την δημοσιεύσει ο Σταύρος.
 
Μα πραγματικά δε φαίνεται απολύτως τίποτα. Υπάρχει περίπτωση να βάλεις κάποια πιο φωτεινή και καθαρή;
 
Η φωτογραφία δεν βοηθά...
Τώρα αν αυτό το άσπρο εσύ που έχεις το πτηνό κοντά σου... σου δείχνει για παράσιτο.. Τότε εντάξει.
Αλλά όταν τα πουλιά έχουν παράσιτα είναι πάρα πολλά... αυτό πολύ πιθανόν να είναι μια βρομιά στο φτέρωμα του πουλιού.
Σε μένα, με μέτρια όραση, με κακή φωτογραφία.. αυτό μου δείχνει!
 
προφανως εχω δει και αλλα στα πουπουλα του αλλα ηταν πιο μεσα και μοιαζαν με αυτο...η ποιοτητα της φωτογραφιας ειναι τετοια ετσι ωστε να μπορει να ανεβει σε φορουμ
 
προφανως εχω δει και αλλα στα πουπουλα του αλλα ηταν πιο μεσα και μοιαζαν με αυτο...η ποιοτητα της φωτογραφιας ειναι τετοια ετσι ωστε να μπορει να ανεβει σε φορουμ
Πιάσε το φτερό με το "παράσιτο" και βγάλτο...
Μετά κοντινή φωτογραφία... και έτοιμο.
 
Back
Top