Φροντίδα "Κλουβακι" για ζευγαρι Κοκατιλ, πειτε την γνωμη σας

Βιλάρα να το χαίρονται και να τα χαίρεσαι!
Ναι όντως θέλει κι άλλες πατήθρες και παιχνιδάκια που λες κι εσύ.
Δεν βλέπω που έχεις τις ταίστρες και το νερό και πως τα βάζεις. Επίσης εκτός της μπροστινής μεγάλης πόρτας έχεις πλαϊνές; Με λίγα λόγια τα χέρια σου φτάνουν σε όλα τα σημεία του κλουβιού;
Μ' αρέσει που έχει μεγάλη απόσταση ο πάτος από το πλέγμα αποφεύγεις πολλές κακοτοπιές. Ο πάτος συρταρώνει ή θα τον πλένεις επί τόπου;
Σε εξωτερικό χώρο θα τα αφήσεις;
 
Σε ευχαριστώ Μαρία.. Έχει άλλη μια πόρτα από πάνω μεγάλη... Η ταιστρες είναι κάτω αλλά μπορώ να τις βάλω όπου θέλω απλά θέλω να ρυθμίσω τις πατιθρες και μετά να τις βάλω σε σωστές θέσεις, ο χώρος έχει τζαμαρία γύρω γύρω οπότε τα βλέπει ο ήλιος και γενικά έχει καλή θερμοκρασία... Ο πάτος βγαίνει πολύ εύκολα τον σηκώνεις γενικά όχι συρταροτο.. Οι πόρτες είναι μεγάλες και δουλεύεις άνετα και με τα δύο χέρια σ όλο σχεδόν το κλουβι
 
Ωραία, όταν τοποθετήσεις πατήθρες και ταίστρες, να φροντίσεις το φαγητό να είναι σχετικά ψηλά και πάντως από πάνω του να μην έχει πατήθρα ώστε να πέφτουν μέσα κουτσουλιές.
 
Πολυ καλο σας βγηκε.👍 Και το μεγεθος ειναι τελειο ωστε να μπορουν να πετανε και λιγο αν θελουν. 😉 Εγω θα ειχα βαλει αρκετα πιο κοντα το ταψι με τη σχαρα διοτι ετσι νομιζω πως ολα θα πεφτουν απ'εξω. Πορτακι για φωλια ανοιξατε;
 
Πορτάκι ακόμα για φωλιά όχι γτ δν έχω μάλλον σκοπό να τα βάλω μάλλον άνοιξη γτ μου φαίνεται λίγο μικρή αυτή... Την σκάλα την βάλαμε έτσι γτ συρταροτο δν μας έβγαινε τόσο καλά.. Στο επόμενο χα χα χα χα χα... Μέχρι πότε είναι εποχή αναπαραγωγής η τελείωσε;
 
Αν εχουν τελειωσει την πτεροροια τους κι ειναι πανω απο ενος ετους τα κοκατιλ και τα μπατζι αναπαραγονται μια χαρα και το φθινοπωρο-χειμωνα με καλη προετοιμασια παντα και σε εσωτερικο χωρο. Αν δεν ξερεις την ακριβη ηλικια του θηλυκου σου τοτε καλυτερα οπως λες να περιμενεις την ανοιξη.
 
Όχι του θηλυκού δν την ξέρω αν και μου είπανε ενός έτους αλλά δν ξέρω κιόλας, το αρσενικό είναι πάνω από 13-14 μηνών,
 
Σούπερ κλουβί! Μόνο μην σου ζητήσουν ΕΝΦΙΑ :)
 
πολυ καλη δουλεια μπραβο σου
αμα ειχε και πισινα οντως θα ηταν βιλα
 
Back
Top