Ασθένειες Μαύρες κουτσουλιές και δύσκολη αναπνοή σε μπάτζι

orionsword

PB New Member
Εγγραφή
4 Ιαν 2021
Μηνύματα
85
Πόλη
Αχαρνές
Γειά σας έχω ένα Μπάτζι περίπου 8μηνων και εδώ και λίγες μέρες δυσκολεύεται να πάρει αναπνοή ( σαν να ροχαλιζει) αλλά δύο τρεις φορές το κάνει. Σήμερα παρατήρησα όταν οι βραδινές κουτσουλιές ήταν όλες μαύρες να ανυσιχισω; Μπορεί να έχει κάποια αρρώστια;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Vada
Για την δυσκολια της αναπνοης δεν ξερω κατι αλλα για τις κουτσουλιες μηπως εφαγε κατι που δεν θα επρεπε και εγιναν ετσι;
 
Δεν ξέρω αν φταίει που εχθές εφαγε εφημερίδα σήμερα του έβαλα σκέτο άσπρο φωτοτυπικό χαρτί. Επίσης έφαγε και ένα φύλο μαρούλι αλλά δεν νομίζω ότι φταίει για τρώει συναιχια μαρούλι και της άρεσε ι
 
@Nektarios2007 το μαρουλι σιγουρα δεν φταιει, αλλα νομιζω οτι δεν πρεπει να του δεινεις χατρι. Δεν ειμαι σιγουρη αν το χαρτι επηρεαζει τις κουτσουλιες της γιατι ειχα κι εγω μπατζι που ετρωγε χαρτι και δεν ηταν ετσι η κουτσουλιες του. Δες και αλλα σχολια για σιγουρια και περαστηκα στο μπατζι σου!
 
Μάλλον ήταν η εφημερίδα. Αλλά η αναπνοή της για να καταλάβετε κάνει σαν να τσουρλαω το χέρι μου το τραπέζι αλλά δεν το κάνει συναιχια
 
@Nektarios2007 ωραια, προσπαθησε να την κανεις μπανιο με ζεστο νερακι αν και ο καιρος για μπανιο δεν ειναι πολυ καλος γιατι μπορει να κρυωσει.. Αν καλυτερεψει με το μπανακι, ενημερωσε μας!
 
Το πουλάκι δεν πρέπει να έχει πρόσβαση ούτε σε εφημερίδα,ουτε σε φωτοτυπικό χαρτί.
Γενικά δεν θα πρέπει να έχει πρόσβαση στο υπόστρωμα του.

Αν οι κουτσουλιές συνεχίζουν να είναι μαύρες θα πρέπει να το δει γιατρός.
 
Το κλουβί έχει σίδερα στο κάτω μέρος του κλουβιου αλλά με κάποιο τρόπο το σικωνει και το τρώει
 
Το κλουβί έχει σίδερα στο κάτω μέρος του κλουβιου αλλά με κάποιο τρόπο το σικωνει και το τρώει
Αν δεν μπορείς να το αποτρέψεις με κάποιον τρόπο να το κάνει, τότε δοκίμασε να αλλάξεις το υλικό που βάζεις στον πάτο.

Υ.Γ. αν υπάρχει ασθένεια δεν θα θεραπευθεί με το μπάνιο.
 
Back
Top