Γενικά Μερικές ερωτήσεις σχετικά με τεστ dna σε lovebird

giannisvlg

PB Member
Εγγραφή
22 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.588
Πόλη
Αθήνα
Παιδια σε λιγο καιρο εχω σκοπο να κανω τεστ dna στο lovebird θελω να κανω μερικες ερωτησεις.
  1. Παιζει ρολο που μολις προχθες εγινε 5 μηνων
  2. Θελω να βρω καποιο οικονομικο τεστ αλλα αξιόπιστο
  3. Μερικα πραγματα σχετικα με το τι πρεπει να κανω.Αυτα για αρχη
 
Καλησπέρα,

Η ηλικία δε παίζει ρόλο για το τεστ, γιατί δεν απευθύνεσαι στο γιατρό που το παρακολουθεί;

Εγώ έτσι το έκανα στα δικά μου και το κόστος ήταν 15€ / πουλάκι.

Δεν έχω LoveBirds αλλά ίσως σου φανεί χρήσιμο το βίντεο αυτό :

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Eυχαριστω πολυ εστειλα μυνημα στη Δουκάκη ελπιζω να βοηθησει θελωνα καταληξω σε ονομα γιατι το λεω πεπιτο αλλα ρχω τος αμφοβολιες μου αν και κράζει και γενικά μιμείται ήχους.
 
@giannis709 στο εξωτερικό έχω βρει και με 4,5 ευρώ.
 
Ανέβασε μας μια φωτογραφία στην οποία το πουλί θα βρίσκεται σε φυσικό φως χωρίς φίλτρα και σκιές. Θα βοηθούσε πολύ να μας έλεγες αν γνωρίζεις τι χρωματισμούς έχουν οι γονείς του επίσης.
 
@giannisvlg και με αίμα από το νύχι, και με φτερό γίνεται, για αξιοπιστία δεν γνωριζω πραγματικά αλλά όσοι «γνωστοί» το δοκίμασαν δεν είχαν κάποιο παράπονο. Ναι λογικό είναι να σου είπαν 60 ευρώ αν ρώτησες σε πετ σοπ ή κτηνίατρο. Απλά αυτό πρέπει να το κανεις μόνος σου.
 
Ειναι οι μονες που εχω και δεν ειναι δυνατο για αλλες.Βεβαίως και θα το βγαλω στο φως.Μου μοιαζει για αρσενικο παντως γιατι εχει κλειστα κοκκαλα ειναι ακριβως ιδιο χρωμμα με τον πατερα και γενικα φασαριοζος.Η κιτρινη ειναι η μαμα και ο πρασινος ο μπαμπάς.

Screenshot_20201029-181529_Photos.jpgScreenshot_20201029-182027_Photos.jpgScreenshot_20201029-182020_Photos.jpg
[automerge]1603988768[/automerge]
@christina07 Προτιμο φτερό.Ναι κτηνιατρο ρωτησα απλα θελω καθοδήγηση απο δω μη τρεχο κλπ.Αγχωθηκα ηδη
 


 
Γιάννη δυστυχώς οι φωτογραφίες δεν βοηθάνε. Δεν μπορώ να διακρίνω αν η πλάτη του πουλιού καφετίζει ή αν όντως είναι πράσινη. Φωτογραφίες στο φως εννοούσα σαν αυτές που μας έχεις στείλει με τους γεννήτορες.
 
@Γιαννης17 Ααα οκευ να αναβασω αυριο στο μπαλκονι μπας και βοηθησει;
[automerge]1604160608[/automerge]
@Γιαννης17 Χρειαζομαι μια διευκρινιση τι προσπαθουμε να καταλαβουμε αν καφετιζει τι σημαινει
 
Back
Top