Γενικά Μεταφορά παπαγάλων από Τουρκία στην Ελλάδα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
@ζιζι πω πω δεν μου αρεσει αυτη η κατασταση καθολου! Ελπιζω σε αυτους που θα τα δωσεις να τα φροντιζουν οπως πρεπει και να τα αγαπανε! Και να σε αφησουν οποτε ξαναπας να τα δεις ή και να τα παρεις παλι μαζι σου! Τι να πω δεν εχω λογια πολυ στεναχωρη κατασταση! Κουραγιο δυναμη και η σκεψη μας ειναι μαζι σου! Οτι και να πω ετσι οπως ειναι η κατασταση ο πονος που νιωθεις δεν φευγει! Κουραγιο κοπελα μου να εχεις και δεν ξερεις ποτε πως τα φερνει ο χρονος! Να μας βαλεις μια φωτογραφια μια μερα και να ειστε ολοι μαζι και παλι αγκαλιτσα! Το πιστευω αυτο και στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου! Κουραγιο και δυναμη ❤️️️️
 
@Elli Ευχαριστώ πολύ. Να είσαι καλά! Είμαι ακόμη στη φάση που σκέφτομαι πόσο πολύ θα φοβούνται στο νέο περιβάλλον. Ελπίζω να περνάνε καλά ☹️
[automerge]1599850369[/automerge]
@eva vrs Σε ευχαριστώ πολύ ☹️
[automerge]1599850388[/automerge]
@myr Μακάρι ☹️
 
Κρίμα που έμειναν πίσω τα μικρά, νιώθω την στεναχώρια σου και λυπάμαι...
Η αλήθεια είναι (και αυτό θα πρέπει να σκέφτεσαι Ζωή), πως τα ζουζούνια σου είναι υγιή. Μια χαρά θα περάσουν με τα άτομα που επέλεξες, μην έχεις άγχος, εύκολα θα συνηθίσουν το νέο τους περιβάλλον, προσαρμόζονται. Εύχομαι κάποια μέρα να τα καταφέρεις και να βρεθείτε όλοι μαζί ξανά! 🙏⭐💞
 
Αν και νομίζω ότι ο χρόνος έχει παρέλθει αρκετά, προωθώ ένα μήνυμα (#7) από ένα άλλο θέμα , στο οποίο η θεματοθέτης αναφέρεται στη μεταφορά του παπαγάλου της από Ιταλία (Γερμανία) σε Ελλάδα

@ianos λοιπόν εγω την έδρα οδικώς απο ανκονα με καραβι μονο το DNA της είχα και αυτό ουτε που μου το ζήτησαν εγώ την ειχα στο κλουβί και όλα οκευ και στο καράβι μεσα την ειχα Όχι σε καφετέριες και τέτοια μονο πανω στο κατάστρωμα και την καμπίνα και μέχρι να την παω εκει την έβαζα μεσα σε μια υφασμάτινη σακούλα για να μην τραβαω βλέμματα
 
@ianos Το είχα διαβάσει το θέμα, αλλά δυστυχώς στη δική μας περίπτωση ίσχυαν διαφορετικοί νόμοι επειδή ερχομασταν από "τρίτη" χώρα. Αφού να φανταστείς πήρα ειδικό χαρτί από γιατρό για να μεταφέρω 5-6 κουτιά από τα χάπια που παίρνει ο σκύλος για τον θυρεοειδή. 🙄 Γενικά ενώ εγκαταστάθηκα εκεί πολύ εύκολα, ο επαναπατρισμός μου ήταν πολύ πολύ δύσκολος.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Back
Top