Γενικά Με λένε Σάχαμπ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Λογικο να ειναι λιγο γκρινιαρης! του το επιτρεπουμε! 😀
Καλα, απ' οτι βλεπω με Μαριονι, Ερνεστο και τωρα Σαχαμπ δεν ειναι θέμα προσωρινής γκρίνιας είναι θέμα "θρησκείας" για τα μικρά τούτα αρσενικά διαολια.
 
Σε ευχαριστώ Μιχάλη.
Υπομονή Ζωή! Στην πτερόρροια τα πτηνά συνήθως είναι άκεφα και λιγότερο δραστήρια. Μόλις την ολοκληρώσει θ
Αμβροσιε, ο δικός μου το αντίθετο. Είναι υπερκινητικός και μέσα στα νευρα. Νιώθω ότι έχω μωρό που βγάζει δόντια


στη φωτό μάλλον πρεπει να σου... Τσιρίζει έτσι
Ακριβώς :D μαλώνει με το στρουμφάκι, μαλώνει με εμένα, καμιά φορά μαλώνει ακόμη και με τα πόδια του 🙄
[automerge]1546870732[/automerge]
Λογικο να ειναι λιγο γκρινιαρης! του το επιτρεπουμε! 😀
Εάν είναι λόγω πτεροροιας του το επιτρέπουμε, αρκεί να μην μείνει έτσι. Αν και φοβάμαι ότι τον ματιαξα😛 ελεγα και ξαναελεγα ότι είναι βολικό πουλάκι και εξαίρεση και τώρα τα λουζομαι! Αρχίζω να πιστεύω ότι ο κύριος Διονύσης έχει δίκιο ☹
δεν ειναι θέμα προσωρινής γκρίνιας είναι θέμα "θρησκείας" για τα μικρά τούτα αρσενικά διαολια.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Είναι τσαντίλες αλλά είναι γλυκοί τσαντίλες. Ο δικός μου είναι μόνιμα στην τσίτα, τσακώνεται μέχρι και με τα μανταλάκια, αλλά όταν "μυριστεί" χάδι ή κέρασμα γίνεται λιώμα. Φυσικά ο Σαχαμπ είναι μικρός ακόμα και δεν εχει μάθει τα "κολπα" , απλά τώρα πιλατεύει τη Ζωή για να δει πόσο τον "παίρνει" και πως θα την καταφέρνει. Μιλάμε για μεγάλα απατεωνάκια. 😛
 
Χαλάλι του!
Χαλάλι και η γκρίνια, και τα νεύρα και που τον κυνηγάω για να φάει. Τις τελευταίες μέρες άρχισε να μου στέλνει φιλάκια κι εγώ φυσικά λιωνωωω και τα ξεχνάω όλα
 
Αμβροσιε, ο δικός μου το αντίθετο. Είναι υπερκινητικός και μέσα στα νευρα. Νιώθω ότι έχω μωρό που βγάζει δόντια
Αλήθεια; Χαρά στην ζωηράδα και την ζωντάνια του! Καλό είναι αυτό ή κακό; 😀! Έχεις βρει τον δάσκαλο σου! 😛
 
Είναι κουκλί!
Σε ευχαριστώ Γιώργο.
Δεν πιστεύω να κρυφογελας επειδή εμένα με βασανίζει το μικροσκοπικό τερατακι ενώ ο Σπυράκος είναι αγγελούδι ακόμη και στην πτεροροια, εεε;
 
Σε ευχαριστώ Γιώργο.
Δεν πιστεύω να κρυφογελας επειδή εμένα με βασανίζει το μικροσκοπικό τερατακι ενώ ο Σπυράκος είναι αγγελούδι ακόμη και στην πτεροροια, εεε;
Στο μυαλό μου είσαι! 😀
 
Μην αγχώνεσαι Ζωή. Θα περάσει την πρώτη του πτερόρροια, θα στρώσει το πτέρωμά του και θα αποκτήσει και το τελικό φωτεινό χρώμα του.
Νομίζω είχατε προβλέψει σωστά ότι είναι pied. Θα δούμε :)
 
View attachment 59814
Μάλλον μου τον έδωσαν βαμμένο και άρχισε να ξεβαφει, δεν εξηγείται αλλιώς
😀 ωραίος είναι ο τυπάρας.
Και δεν τσαντίζεται με την κάμερα όπως ο δικός μου που για να τον φωτογραφίσεις πρέπει να στήσεις ολόκληρη επιχείρηση. Αντε με το καλό τα νέα του πουπουλίνια.
 
IMG_20190116_132739_5_800x400.webp
Να μπω ή να μην μπω;
Και γιατί να μπω αφού κάθε μέρα πλένω το κεφάλι μου στην ποτίστρα;
Είναι βέβαια και αυτή η φαγούρα από τα καινούρια πουπουλακια που δεν με αφήνει ήσυχο! 😩 Θα μπω!

IMG_20190116_133118_6_800x400_800x400.webp
Ωραία είναι τελικά! Αλλά θα ήταν καλύτερα αν κολυμπούσε μαζί μου και κανένα σπορακι 😎
 
Back
Top