Γενικά Με λένε Σάχαμπ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
😀! Πεντακάθαρος και πλυμμένος ο Σάχαμπ! Οφείλει να περιποιείται τον εαυτό του! 🙂
Μόνο την κοιλίτσα έβρεξε αλλά καλά ήταν για πρώτη φορά! Μέχρι τώρα δεν ήθελε ούτε να την δει τη μπανιέρα του.
 
Τέλειος! Σε λίγο θα κάνει μακροβούτια 😉
Βεβαίως! Μου έδωσε την εντύπωση ότι του ήρθε μικρή η μπανιέρα του. Την επόμενη φορά θα του δώσω κανενα ταψακι και τότε ίσως κάνει και μακροβουτια 😛
[automerge]1547646840[/automerge]
Μια χαρα ο μικρος και τολμηρος! 😀
Τολμηρός και ατρομητος! Μετά από δύο μήνες που του βάζω νεράκι στην μπανιέρα του καθημερινά, μπήκε σήμερα 😛
[automerge]1547646971[/automerge]
Tι τέλειο αναπουπουλιασμένο διαβολάκι!
Έβρεξε μόνο την κοιλίτσα του και μετά σερνόταν με την κοιλια πάνω στο χαρτι κουζίνας. Τον ενοχλησε το νερό; 🤔
Την επόμενη φορά αν το ξανακάνει θα τραβήξω βίντεο.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ωωωω... Τι γλυκο! 🙂
Το δικο μου δεν θα κανει μπανιο ποτε!
Ο βρωμιαρης ορφεας...
Μην απογοητεύεσαι, νωρίς είναι ακόμη. Επί δύο μήνες του έβαζα τη μπανιέρα μέσα στο κλουβί και δεν πλησίαζε. Σήμερα του την έδωσα την ώρα που ήταν έξω και παίζαμε και μπήκε αμέσως.
 
Μην απογοητεύεσαι, νωρίς είναι ακόμη. Επί δύο μήνες του έβαζα τη μπανιέρα μέσα στο κλουβί και δεν πλησίαζε. Σήμερα του την έδωσα την ώρα που ήταν έξω και παίζαμε και μπήκε αμέσως.
Βρε τι νερο να τρεχει... Τι τραγουδια του βαζω, δεν θελει να μπει... Δοκιμασα να τον ψεκασω κιολας και θυμωσε κ απο πανω! Του βαζω καθε πρωι και ακομα τιποτα!😳
[automerge]1547652491[/automerge]
Δυο μηνες αλλα ηταν και μικρουλης! Το δικο μου που ειναι ενηλικο; Μαλλον!
 
Βρε τι νερο να τρεχει... Τι τραγουδια του βαζω, δεν θελει να μπει... Δοκιμασα να τον ψεκασω κιολας και θυμωσε κ απο πανω! Του βαζω καθε πρωι και ακομα τιποτα!😳
[automerge]1547652491[/automerge]
Δυο μηνες αλλα ηταν και μικρουλης! Το δικο μου που ειναι ενηλικο; Μαλλον!
Σεβασμός στη διαφορετικότητα του κάθε πτηνού 🤣
Μπορεί να είναι βρωμιτσος! Είχα ένα θηλυκό καναρίνι που ουτε με καύσωνα δεν έκανε μπάνιο. Να φανταστείς τελείωνε η αναπαραγωγική περίοδος, ξεμπερδευε από φωλιές κτλ και όσο ο αρσενικός έκανε μπάνιο αυτή έπλενε λίγο το κεφάλι της στην ποτίστρα.
 
Σεβασμός στη διαφορετικότητα του κάθε πτηνού 🤣
Μπορεί να είναι βρωμιτσος! Είχα ένα θηλυκό καναρίνι που ουτε με καύσωνα δεν έκανε μπάνιο. Να φανταστείς τελείωνε η αναπαραγωγική περίοδος, ξεμπερδευε από φωλιές κτλ και όσο ο αρσενικός έκανε μπάνιο αυτή έπλενε λίγο το κεφάλι της στην ποτίστρα.
😀, θα τον σεβαστω τον μπιχλιτσο! Τι να κάνω;!meh
 
😀, θα τον σεβαστω τον μπιχλιτσο! Τι να κάνω;!meh
Mιας και λεμε για μπιχλίτσους εγώ έχω εναν κι έναν. Την Ταμου που οταν ακουσει νερό να τρέχει πεταει σαν παλαβή να το βρει και να βουτήξει μέσα και τον άρχοντα της μπίχλας, που βρέχει αραιά και που το κεφάλι του. Οπως λεει η Ζωή το καθένα έχει τα χούγια του 😛
 
Mιας και λεμε για μπιχλίτσους εγώ έχω εναν κι έναν. Την Ταμου που οταν ακουσει νερό να τρέχει πεταει σαν παλαβή να το βρει και να βουτήξει μέσα και τον άρχοντα της μπίχλας, που βρέχει αραιά και που το κεφάλι του. Οπως λεει η Ζωή το καθένα έχει τα χούγια του 😛

ενταξει... Το πηρα αποφαση...🙄
δεν θα τον δω ποτε να πλατσουριζει ετσι σαν της Ζωης...😛
ειναι πολλοι οι βρωμιαρηδες τελικα... 😀
[automerge]1547714163[/automerge]
ελα τωρα...ΖΗΛΕΥΩ !
 
ενταξει... Το πηρα αποφαση...🙄
δεν θα τον δω ποτε να πλατσουριζει ετσι σαν της Ζωης...😛
ειναι πολλοι οι βρωμιαρηδες τελικα... 😀
[automerge]1547714163[/automerge]
ελα τωρα...ΖΗΛΕΥΩ !
H αλήθεια είναι οτι μολις είδα την Ταμου να κανει μπανιο σαν παλαβή χάρηκα και λέω "τώρα θα ζηλέψει και ο μπιχλίτσος και θα κανει κι αυτος". Μπααα αααρχοντας αραχτος, μπεγλερι, καφέ, τσιγάρο και τη μπανιέρα την βλέπει σαν κατι "εξωτικο". Μπανιο κανει μονο οταν τον βγαζουμε εξω στη βεραντα το καλοκαιρι και τον βλεπει ο ηλιος και μη φανταστεις, ισα βρεχει την κεφάλα του. 😛
 
H αλήθεια είναι οτι μολις είδα την Ταμου να κανει μπανιο σαν παλαβή χάρηκα και λέω "τώρα θα ζηλέψει και ο μπιχλίτσος και θα κανει κι αυτος". Μπααα αααρχοντας αραχτος, μπεγλερι, καφέ, τσιγάρο και τη μπανιέρα την βλέπει σαν κατι "εξωτικο".

😛Σιγα μην εμπαινε... Ματι επερνε ο αληταμπουρας! Και το απολαμβανε κιολας! 😛
[automerge]1547715581[/automerge]
ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ!
δεν μου φτανει το like σε τετοια Post!
 
View attachment 60221

Δεν πιστεύω να έφυγες;
Εδώ θα μείνεις και θα με βλέπεις να σκαρφαλώνω στον καναπέ 😎

Kανείς δεν είχε κατακτήσει τα βάθη της άπατης σπηλιάς του καναπέ. Κανείς, μέχρι που ο ηρωϊκος αναρριχητής Σάχαμπ ο Μέγας, πρώτος του ονόματός του, βασιλεύς της Πόλης και αυτοκράτωρ της Ζωής και ηγέτης των έμβιων όντων, αποφάσισε να κατέβει στα σκοτεινά βάθη, κρατημένος μόνο από ένα επισφαλές ριχτάρι. Ο φόβος δεν άγγιξε ποτέ την ατρόμητη καρδιά τουκαι απέδειξε πως είναι εκτός από ενας τεράστιος, επιφοβος αετός και ένας ατρόμητος υπερ-ήρωας.

Κανείς δεν θα το επιχειρούσε αυτό εκτός ίσως από ένα πελώριο πάροτλετ.


View media item 20947
 
Τελικά Ζωή @ζιζι φαίνεται καθαρό μπλε το χρώμα του χωρίς "μπαλώματα" που θα δήλωναν pied. Μάλλον μας είχε μπερδέψει το φτέρωμά του στην συγκεκριμένη φωτογραφία.
 
Τελικά Ζωή @ζιζι φαίνεται καθαρό μπλε το χρώμα του χωρίς "μπαλώματα" που θα δήλωναν pied. Μάλλον μας είχε μπερδέψει το φτέρωμά του στην συγκεκριμένη φωτογραφία.
60223

Στη μια φωτογραφία φαίνεται να έχει μπαλώματα και στην άλλη όχι. Λογικά εγώ που τον βλέπω από κοντά πρέπει να καταλάβω, αλλά δυστυχώς δεν έχω ιδέα.
Όλα τα μπλε έχουν τέτοιες άσπρες ανταύγειες;
 
Back
Top