Γενικά Με λένε Σάχαμπ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τέλεια νέα! Τα πήγατε υπέροχα, και ο μικρός ένας κύριος, ένας λιλιπούτειος τζέντλεμαν!
Μέρα με τη μέρα θα είναι και καλύτερα!
Τα ασπρα καρφακια ειναι φτερακια που περιμενουν να βγουν, και λογικα τον ενοχλουν. Οταν αποκτήσετε περισσότερη οικοιότητα θα του τα ανοίγεις εσύ. Δες κι εδώ https://community.petbirds.gr/threads/Λευκά-καρφάκια-στο-κεφάλι-πάροτλετ.31822/

Καταχάρηκα με τα νέα σας. Και δεν εχει σημασια αν είναι pied μετάλλαξη, η γλυκύτατη φατσα του θα παραμείνει η ίδια.
Κύριε Διονύση το είχα δει το θέμα και προσπάθησα πολλές φορές αλλά δεν με αφήνει. Ίσως τώρα που βγαίνει έξω να έρθουμε πιο κοντά. Το μισάωρο που ήταν έξω σήμερα δεν έφυγε ούτε λεπτό από πάνω μου :D εγώ εννοείται έλιωσα 😛

ΥΓ. Μου φάνηκε ότι γλυκοκοιταζει τη μύτη μου, αλλά αυτό είναι κάτι που θα το διαπιστώσω τις επόμενες ημέρες.
 
Tέλεια! Φαντάζομαι τον ενθουσιασμό σου. Για πρώτη φορά ακούγεται ιδανική. 👍

Τον σκύλο τον είχες στο ίδιο δωμάτιο όταν βγήκε ο μικρός;
Πράγματι! Μακάρι να επιστρέφει στο κλουβί τόσο εύκολα πάντα.

Ο σκύλος ήταν σε άλλο δωμάτιο. Με τον Σελίμ είχαν έρωτα αλλά τον Σάχαμπ τον ζηλεύει πολύ οπότε μάλλον δεν θα τον δει ποτέ εκτός κλουβιου.
 
Πράγματι! Μακάρι να επιστρέφει στο κλουβί τόσο εύκολα πάντα.

Ο σκύλος ήταν σε άλλο δωμάτιο. Με τον Σελίμ είχαν έρωτα αλλά τον Σάχαμπ τον ζηλεύει πολύ οπότε μάλλον δεν θα τον δει ποτέ εκτός κλουβιου.


Φαντάζομαι ότι ήδη το κάνεις αλλά θα πω και άλλη μια σκέψη μου, όταν λείπεις να είσαι απολύτως σίγουρη ότι δεν μπορεί να φτάσει το κλουβί του.
 
Φαντάζομαι ότι ήδη το κάνεις αλλά θα πω και άλλη μια σκέψη μου, όταν λείπεις να είσαι απολύτως σίγουρη ότι δεν μπορεί να φτάσει το κλουβί του.
Δεν τους αφήνω ουτε καν στο ίδιο δωμάτιο όταν λείπω. Παρότι έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στη Ζιζή, σε σχέση με τον Σάχαμπ τη φοβάμαι. Το νιώθω ότι δεν τον θέλει 🙄
 
Νομιζω πως σε πλησιασε αρκετα γρηγορα και αν θυμαμαι καλα ειναι αγριο. Εξελησεσαι σε γητευτρια 😉. Του δινεις χρονο και αγαπη και το καταλαβενει.
Παντως ειναι πολυ ζουζουνιαρικη φατσα ο μικρος!
 
Νομιζω πως σε πλησιασε αρκετα γρηγορα και αν θυμαμαι καλα ειναι αγριο. Εξελησεσαι σε γητευτρια 😉. Του δινεις χρονο και αγαπη και το καταλαβενει.
Παντως ειναι πολυ ζουζουνιαρικη φατσα ο μικρος!
Ευχαριστώ πολύ :)
Νομίζω ότι το στρουμφάκι είναι πολύ βολικό πουλάκι. Με εμπιστεύτηκε πολύ γρήγορα αν και του αφιερώνω πολύ λίγο χρόνο.
 
Κύριε Διονύση το είχα δει το θέμα και προσπάθησα πολλές φορές αλλά δεν με αφήνει. Ίσως τώρα που βγαίνει έξω να έρθουμε πιο κοντά. Το μισάωρο που ήταν έξω σήμερα δεν έφυγε ούτε λεπτό από πάνω μου :D εγώ εννοείται έλιωσα 😛

ΥΓ. Μου φάνηκε ότι γλυκοκοιταζει τη μύτη μου, αλλά αυτό είναι κάτι που θα το διαπιστώσω τις επόμενες ημέρες.
Ναι είναι αρκετά νωρίς ακόμα για άνοιγμα πουπουλων, πρώτα πρέπει να χτίσετε σχέση, να σε βγάλει για φαγητό, λουλούδια κτλ 😛
Μύτες, αυτιά και λοιπά αντικείμενα ενδέχεται να αποτελέσουν παιγνίδι ή μέρος αράγματος όπως έχει ήδη αποδειχθεί.

View media item 21317
 
Μύτες, αυτιά και λοιπά αντικείμενα ενδέχεται να αποτελέσουν παιγνίδι ή μέρος αράγματος όπως έχει ήδη αποδειχθεί.
Αν το κάνει κι αυτό αλλά συνεχίζει να μην με αφήνει να τον αγγίζω, πολύ θα στενοχωρηθω ☹😛
 
Αν το κάνει κι αυτό αλλά συνεχίζει να μην με αφήνει να τον αγγίζω, πολύ θα στενοχωρηθω ☹😛
Oτι θα σε αφήνει θα σε αφήνει (στην κεφάλα φυσικά). Ακόμα και ο δικός μου το τσαντιλομουτρο ο τζαναμπέτης στήνεται για χαδάκι τακτικά. Οπότε μη φοβάσαι, θα έρθει και τουτος μολις ξεθαρρέψει.
 
Oτι θα σε αφήνει θα σε αφήνει (στην κεφάλα φυσικά). Ακόμα και ο δικός μου το τσαντιλομουτρο ο τζαναμπέτης στήνεται για χαδάκι τακτικά. Οπότε μη φοβάσαι, θα έρθει και τουτος μολις ξεθαρρέψει.
Μακάρι. Προς το παρόν επόμενος στόχος είναι να παίξει λίγο μόνος στο πάρκο ώστε να καθαρίσω τη σχάρα του.
Δε βιάζομαι. Μπέμπης είναι, πέρα από το σπίτι του μόνο τα χέρια μου γνωρίζει, οπότε νομίζω ότι τις πρώτες μέρες είναι λογικό να είναι καρφιτσωμενος πάνω μου.
Σιγά σιγά θα γίνουν όλα.
 
IMG_20181122_170448_600x800.webp
Τρίτη μέρα που βγαίνει!
Άρχισε να παίζει και με τα παιχνίδια του αλλά από πάνω μου δεν φεύγει. Όλα πρέπει να τα κάνουμε μαζί.

Και φυσικά η αγαπημένη του ασχολία; Η κομμωτική! Δεν χορταινει να με χτενίζει :D
 
Υπάρχει ήδη ένα ισχυρό "δέσιμο" ανάμεσα σας! Είναι πολύ τρυφερό και γλυκό αυτό που εκτυλίσεται μεταξύ σας! Μπράβο σου Ζωή! Έχεις αποζημιωθεί και με το παραπάνω! Πάντα έτσι να είστε! 🙂👍
 
Back
Top