Γενικά Με φωνάζουν Mango

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ilie mp
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ναι αλλά ούτε αυτό θα έχει την ίδια θερμοκρασία.
Αγχώθήκά τώρα.
Δεν θέλω να μου ζητάει και να μην δίνω αλλά ούτε να του δώσω και να του κάνω κακό με τα μικρόβια.
Πάντως πήγα και πήρα μια σύριγγα.
 
Πάντως πήγα και πήρα μια σύριγγα.
Το πιο επικίνδυνο πράγμα είναι η ίδια η σύριγγα πρόσεχε να καθαρίζει και να στεγνώνει εντελώς πριν κάθε χρήση. Καλού κακού πριν την χρήση βούτα την για λίγα δευτερόλεπτα σε βραστό νερό, περνώντας λίγο νερό από μέσα της.
 
Είδα πολύ δίνουν κρέμες για μωρά αλλά κάνει;
Βέβαια στο παιδί μου δεν έδωσα από αυτές οπότε δεν θέλω να δώσω και στο νινι 😛
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Είδα πολύ δίνουν κρέμες για μωρά αλλά κάνει;
Έχουν ζάχαρη και γι αυτό δεν κάνει.
Εγώ σε πουλί δεν έχω δώσει ποτέ, σε κουταβάκια γατιών και σκυλιών δίνω πάντα ρυζάλευρο :)
 
Αά οκ το φανταστικα.
Απλά είδα κάποιον με ένα κοκατου σε μια σελίδα στο φεισμπουκ και του είπε ο πτηνιατρος να του δίνει λίγη φρούτο κρέμα για μωρά επειδή ήταν αδυνατουλι.
 
Απλά είδα κάποιον με ένα κοκατου σε μια σελίδα στο φεισμπουκ και του είπε ο πτηνιατρος να του δίνει λίγη φρούτο κρέμα για μωρά επειδή ήταν αδυνατουλι.
Ίσως κυκλοφορούν κρέμες χωρίς σάκχαρα πλέον, είμαι και παλιά μαμά εγώ :)
Θέλει έλεγχο των συστατικών πριν την χρήση.
Μην ξεχνάμε είναι και μεγάλη η διαφορά βάρους του ενός πουλιού με το άλλο.
 
Να και ένα βιντεακι από το μπάνιο του χτες :)

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Σήμερα το μωρό με ξύπνησε στις 8 και με τη φωνουλα που κάνουν όταν θέλουν κρέμα.
Τον πήρα και χουζουρεψαμε αγκαλιτσα και τώρα βγάζω αυγουλακια.
Λέω να του δώσω λίγο έτσι και λίγο σε μορφή κρέμας.
Θα δοκιμάσω με το δάχτυλο πρώτα να του δώσω για να μην πάει στον προλοβο :)
Παντως είναι καρδουλακι.
Μου θυμίζει το κοκατιλακι που ειχα.
Ουφ αντέ να περάσουν οι πρώτοι αχαροι μήνες να είμαι πιο ήρεμη γιατί όσο είναι έτσι μωράκι φοβάμαι.

*μέχρι να ετοιμαστεί το μαμ του είναι στο κρεβάτι της μητέρας μου και λιώνει στα χάδια
 
😀 ναι το επομενο θα είναι το Σαγκουινι 😛
Πλάκα κάνω δεν θα υπάρξει επόμενο ήδη με τα 2 και ένα παιδί έχω full time job.

Τόν ταισα λιγο αυγο με κουακερ και νερο αλλά επειδή δενα το ομρουφουσε η σύριγγα ενώ δεν ήταν πολύ πιχτο αναγκαστικα και το έδωσα με το καλαμάκι και βρώμαγε τόσο πολύ αυτό το μείγμα. Δεν έχετε ιδέα, το μωρό πάντως το ευχαριστηθηκε.
Όμως ενώ τον έπλυνα και τον σκουπισα με πετσέτα δεν έφυγε τελείως η κρέμα κάτω από το ραμφος του.
Καμία συμβουλή; :D
 
Nαι χαρτάκι κουζίνας, σκουπιζω κι εγω το ραμφος του βρωμυλάκου μου με αυτο 😛

Απλα η κρέμα εμεινε, στην αρχή το έκανα με χαρτί κουζίνας και τελικά τον έβαλα κάτω από την βρύση αλλά τίποτα 😛
 
Απλα η κρέμα εμεινε,
Μάλλον είναι οι νιφάδες της βρώμης που έχουν αυτόν το φλοιό που δεν ξεκολλάει εύκολα. Κάνε τοπικά με μια βρεγμένη μπατονέττα για τα αυτιά.
 
Απλα η κρέμα εμεινε, στην αρχή το έκανα με χαρτί κουζίνας και τελικά τον έβαλα κάτω από την βρύση αλλά τίποτα 😛

Τότε δοκίμασε χλιαρό νερό και να επιμένεις λίγο με το χαρτί. Αν όχι βάλε απαλά λίγο νυχάκι μέχρι να ξεκολλήσει η βρωμιά. :D
 
Ilie μου θα θυμηθεις τα του ιασονα τωρααα μεγαλωνεις κιαλλο μωρουλιιι🙂
 
Back
Top