Ασθένειες Μπάτζι δεν μπορεί να φάει σπόρια ζει μόνο με ψωμί

Η τροφή που χρησιμοποιείς είναι χύμα;
Η τροφη που χρησιμοποιο ειναι χυμα. Την περνω απο αυτον τον κτηνιατρο που εχει χυμα τροφες και συσκευασιας εχει μονο παστελια για παπαγαλους πισω του ειναι τοιχος δεν εχω θερμαντικο σωμα την ρίγανη πως να του την δωσω; οσο για τα υπολοιπα θα ψαξω να βρω αν βρω να του τα παρω ;

Το φαγητό του το κανονικό δεν έπρεπε να του το βγάλεις για κανένα λόγο. Να το βάλεις πίσω άμεσα. Μπορείς να του δώσεις και λίγο βρασμένο ρύζι αν κάνει διάροια.
Θα του το ξαναβαλω. Το ρυζι που να το βαλω βρασμενο στο μπολακι του
 
την ρίγανη πως να του την δωσω;
Αν βράσεις ρύζι (χωρίς αλάτι), άφησέ το να είναι σπυρωτό και πασπάλισε λίγο ξηρή ρίγανη και ανακάτεψε. Μην το λασπώσεις το ρύζι.
 
Αν βράσεις ρύζι (χωρίς αλάτι), άφησέ το να είναι σπυρωτό και πασπάλισε λίγο ξηρή ρίγανη και ανακάτεψε. Μην το λασπώσεις το ρύζι.
Θα το κανω τωρα ευχαριστω πολυ!
 
Θα το κανω τωρα ευχαριστω πολυ!
Του εχω βαλει το ρυζι με ριγανη αλλαξα και την θεση της ταιστρας την εβαλα ψηλζ παει κοντα ο φοιβος προφανως γιατι εχει πεινασει αλλα δεν τρωει τι να κανω να του βαλω και λιγο ψωμακι για να παει να φαει;
 
Του εχω βαλει το ρυζι με ριγανη αλλαξα και την θεση της ταιστρας την εβαλα ψηλζ παει κοντα ο φοιβος προφανως γιατι εχει πεινασει αλλα δεν τρωει τι να κανω να του βαλω και λιγο ψωμακι για να παει να φαει;

Oχι άλλο ψωμί θα σου πρότεινα. Ρίξε μερικά σπόρια πάνω στο τραπέζι και κάθισε διπλα και κανε τακ τακ με το νυχι σου σαν να τρως κι εσυ. Μπορείς να βράσεις καρότο επίσης και του δώσεις λίγο στο ράμφος. Αν πεινάσει πιστεύω ότι θα θα φάει τα σπόρια του.
 
Oχι άλλο ψωμί θα σου πρότεινα. Ρίξε μερικά σπόρια πάνω στο τραπέζι και κάθισε διπλα και κανε τακ τακ με το νυχι σου σαν να τρως κι εσυ. Μπορείς να βράσεις καρότο επίσης και του δώσεις λίγο στο ράμφος. Αν πεινάσει πιστεύω ότι θα θα φάει τα σπόρια του.
Ενταξει ευχαριστω πολυ αυριο θα τον παω στο κτηνιατρο να δω αν μπορει να με βοηθησει σε ευχαριστω πολυ καλο βραδυ!
 
Να πετάξω και εγώ την εξυπνάδα μου εδώ κοτζαμ κτηνίατρος έλεγε αλλά νταλον υπάρχει περίπτωση αν το παπαγαλάκι δεν τρίβει κάπου το Ράμφος του να έχει φτάσει σε οριακό στη γιατί εγώ βλέπω στο κλουβί μια καρδούλα ασβεστίου δήθεν αγγίχτη και πάλι αν υπήρχε όγκος δεν γίνεται ν κατεβάζει το ψωμί και μα ζει μόνο με ψωμί 4 μήνες θα χε ατροφήσει πλήρως η ζημιά έγινε τις δυο εβδομάδες που έβγαλε τους σπόρους! Και χύμα ίσως είναι χαλασμένες και το πουλί ν μην επιλέγει να τα φάει. Εγώ το βλέπω πιο λογικά 4 μήνες με ψωμί δεν ζω ούτε εγώ. Παιδιά!
 
Ρίξε μερικά σπόρια πάνω στο τραπέζι και κάθισε διπλα και κανε τακ τακ με το νυχι σου σαν να τρως κι εσυ.
Μήπως κυλώντας και πιέζοντας με ένα μπουκάλι να σπάσει και κάποια από αυτά;
 
Το κλουβι εχει μεσα 3 καθρεφτες. Υπαρχει περιπτωση να μην εκανε εμετο αλλα να ανεβαζε τροφη για να ταισει το ειδωλο του;
Ναι, είναι ένα ενδεχόμενο και καλύτερα να αφαιρεθούν. Αλλά όπως και να έχει, πιθανόν από στρες κάποια ασθένεια ενεργοποιήθηκε και πλέον χρειάζεται την κατάλληλη θεραπεία.
 
οι καθρεφτες δεν εξηγουν την παρουσια ογκων που ειχε και το αλλο πουλι που πεθανε
το ψωμι αν ειναι μαλακο η βρεγμενο μπορει να το κατεβασει σε σχεση με σπορους γιατι περναει πιο ευκολα
ειναι 1 αρρωστια αργη μεταδοτικη που ο ογκος φραζει την διοδο της τροφης
ο κτηνιατρος θα πρεπε να πει ποια και εαν υπαρχει θεραπεια η οχι
 
η φιλη μας εχει αναφερει ογκους εσωτερικους και στα δυο πουλια (πραγμα που εξηγει εμετο, αδυναμια καταποσης, αδυνατισμα που παλι μας ειπε)
ε δε νομιζω να πεφτει τοσο εξω
 
η φιλη μας εχει αναφερει ογκους εσωτερικους και στα δυο πουλια (πραγμα που εξηγει εμετο, αδυναμια καταποσης, αδυνατισμα που παλι μας ειπε)
ε δε νομιζω να πεφτει τοσο εξω

Οι οποίοι διαγνώστηκαν πώς και από ποιον; Αυτός που διέγνωσε όγκους εσωτερικούς κιόλας που δεν φαίνονται δηλαδή με το μάτι, της κοτσάρισε και μια αντιβίωση...
 
Οι οποίοι διαγνώστηκαν πώς και από ποιον; Αυτός που διέγνωσε όγκους εσωτερικούς κιόλας που δεν φαίνονται δηλαδή με το μάτι, της κοτσάρισε και μια αντιβίωση...
Σημερα πηγα το φοιβο μου στο κτηνιατρο. Στο σταυρό λοιπον βεβαια μου ειπε το παιδι οτι δεν ειναι εξιδικευμενος στα πτηνα οποτε δεν εχει πολλες γνωσεις με το αντικειμενο τον πτηνων και μου ειπε πως γιατρο εξιδικευμενος υπαρχει στην αθηνα. το ειδε βεβαια τον Φοίβο μου ειχε ολη την καλη διαθεση να με βοηθησει και μου εδωσε μια θεραπεια για λοιμωξεις αντικοκκιδιακου και ενδοπαρασιτοκτονο θα την κανω εναλλαξ και μετα απο μια βδομαδα να τον παρω τηλεφωνο ειδε την φλεγμονη πισω απο κει που βγαινουν οι κουτσουλιες και μου ειπε πως προφανως ειναι ερεθισμος βεβαια ηταν ξεκαθαρος ο ανθρωπος πως δεν ειναι εξειδικευμένο το αντικειμενο των πτηνων. Αγορασα και τροφη απο κει ειχε χυμα. εβαλα. Τον φοιβο σε ενα καλαθακι (μεταφορας επιτηδες)και του εβαλα μεσα σπορακια. Και ξεκινησε σιγα σιγα να τρωει η χαρα μου ειναι απιστευτη. Τωρα τον εχω μεσα στο κλουβι δεν εχει φαει ακομα. Παντως το οτι εφαγε εστω και λιγο ειναι καλο σημαδι.σκεφτομαι πως η τροφη που του επαιρνα προφανως δεν του αρεσε τον τελευταιο καιρο εγινε και λαθος διαγνωση και παραλιγο να τον χασω . Βεβαια ακομα θα περιμενω να δουμε πως θα παει η θεραπεια γιατι μου ειπε το παιδι οτι μπορει να υπαρχει καποια εσωτερικη λοίμωξη θα δουμε ευχομαι να μου πανε ολα καλα γιατι ταλαιπωρηθηκε ο καημενος ο φοιβος. Απο δω και περα ξερω που θα πηγαινω τουλάχιστον στο θεμα του κτηνιατρου και θα ειμαι πιο προσεκτικη. Πσντως σας ευχαριστω πολυ με βοηθησατε παρα πολυ ελπιζω να γινει καλα ο μικρο μου.σας ευχαριστω παρα πολυ! Οσο για τους εμετους μου ειπε πως προφανως δεν του αρεσε η τροφη η κατι τον πειραζε στην συγκεκριμένη θα δειξει στις επομενες μερες να μην ενθουσιαζομαι και πολυ!
 
Οι οποίοι διαγνώστηκαν πώς και από ποιον; Αυτός που διέγνωσε όγκους εσωτερικούς κιόλας που δεν φαίνονται δηλαδή με το μάτι, της κοτσάρισε και μια αντιβίωση...
http://prntscr.com/hz3l9g
οπως μας λεει ψιλαφιστα το χες ξαναρωτησει(γνωστη μεθοδος)
παντως και ο δευτερος γιατρος παραδεχεται οτι ειναι ασχετος στα πτηνα και εδωσε 2 φαρμακα στην τυχη μπας και το πιασουν. ελπιζω ολα να πανε καλα και να αυτοθεραπευτει
 
Εγω θα ελεγα αν μπορουσες να πας σε γιατρο που εχει γνωσεις απο πτηνα! Για να αποφυγεις λαθος φαρμακα και τυρρανια! το καταλαβαινω οτι ισως ειναι δυσκολο βεβαια! Μακαρι να πανε ολα καλα!
 
παντως και ο δευτερος γιατρος παραδεχεται οτι ειναι ασχετος στα πτηνα και εδωσε 2 φαρμακα στην τυχη μπας και το πιασουν. ελπιζω ολα να πανε καλα και να αυτοθεραπευτει
Τουλαχιστον ο ανθρωπος ειναι ξεκαθαρος δεν μου ειπε κατι για ογκο δεν ειδε κατι τετοιο ειναι αδυνατισμενο το πουλακι μου αλλα δεν του φανηκε κατι τετοιο με ρωτησε βεβαια για το χρωμα στις κουτσουλιες και του ειπα πως άλλοτε ειναι σαν νερο και καποιες φορες τις ειδα σε σκουρο καφε και ακεφτηκε μηπως εχει καποια εσωτερικη λοιμωξη τι να πω θα δειξει πως θα παει η θεραπεία μακαρι να πανε ολα καλα

Εγω θα ελεγα αν μπορουσες να πας σε γιατρο που εχει γνωσεις απο πτηνα! Για να αποφυγεις λαθος φαρμακα και τυρρανια! το καταλαβαινω οτι ισως ειναι δυσκολο βεβαια! Μακαρι να πανε ολα καλα!
Οσο και να το ηθελα μου ειναι δυσκολο να φυγω απο το αλιβερι να παω να βρω πτηνοκτηνιατρο οπως λεγεται αυτος ο γιατρος τελος παντων ειναι παρα πολλα τα εξοδα και δυσκολεύομαι λογο των οικογενειακων υποχρεωσεων δεν ειναι οτι δεν αγαπαω τον φοιβο αλλα πραγματικα αδυνατο δεν εχω μονο τα παιδια εχω και 2 σκυλια που εχουν και αυτα τα μηνιαια εξοδα κλπ ειναι αρκετα τα μηνιαια εξοδα μου που δεν μπορω να κανω αυτο το ταξιδι

Μακαρι να μου πανε καλα τρεφω ελπιδες και το ευχομαι. Και παλι σας ευχαριστω! Θα σας ενημερωνω για την εξελιξεις του..
 
Back
Top