Ασθένειες Μπάτζι δεν μπορεί να φάει σπόρια ζει μόνο με ψωμί

Το οτι αντιδράει είναι καλό... Ανακτά τις δυνάμει του και νιώθει πιο δυνατός...
Ποτέ ξανά ψωμάκι όμως θα έλεγα εγω...

Ευχομαι τα καλύτερα και να γίνει σύντομα τελείως καλά !
Δεν του ξαναβαλα. Και ουτε πρόκειται που να φανταστω προφανως την πατησα και απο την λαθος διαγνωση και προφανως η τροφη μαλλον κατι δεν του αρεσε ηταν χαλασμενη δεν μπορω να καταλαβω... Μακαρι να επανελθει παντως σε ευχαριστω πολυ θελω να ελπιζω πως μερα με την μερα θα βλεπω εστω και μια εξελιξη ας μην ενθουσιαζομαι και πολυ γιατι δεν πρεπει...
 
Μπορεις να βρεις τα πάντα από τα ηλεκτρονικά καταστήματα των πετ σοπ της χώρας μας και να σου έρχονται τα πάντα στη πορτα σου. Μη προμηθεύεσαι χύμα υλικά για τα πουλάκια σου, ακόμα και εκείνοι που τα πουλάνε (κτηνίατρος ) θα έπρεπε να ξέρει οτι δεν είναι η καλύτερη επιλογή και εγγυμονεί πολλούς κινδύνους για τα πουλάκια μας.
 
Γωγω μη ξεχασεις να παρεις συσκευασμενη τροφη! Ειναι πολυ καλυτερη απο τη χυμα και εχεις και το κεφαλι σου ησυχο!
Θα παραγγειλω σας ευχαριστω πολυ για ολα καλο βραδυ σας ευχομαι και θα σας ενημερωσω με τις εξελιξεις του φοιβου μου να ειστε παντα καλα
 
Απρόσμενα καλά τα νέα σας Γωγώ
Καλησπερα λοιπον σημερα ειναι πιο καλα για πρωτη φορα μετα απο μια ολοκληρη εβδομαδα που μας περασε ακουσε την αγαπημενη του ηλεκτρικη σκουπα που την ειχα βαλει σε λειτουργία και ναι κελαηδησε. Οχι πολυ βεβαια αλλα εστω και για λιγο ειναι μια προοδος κοιμαται λιγοτερο απο τις πεοηγουμενες μερες η θεραπεια ειναι tebernil vermicida ενδοπαρασιτοκτονο οδηγιες 1 σταγονα σε 20ml νερογια μια ημερα και μετα απο μια βδομαδα μου ειπε ο κτηνιατρος να του βαλω την ειδια δοσολογια αλλη μια μερα καιtebernil sulfa αντικοκκιδιακο θεραπεια 1σταγονα σε33mlνερου για 3ημερες διακοπη 2 ημερων και μετα συνεχιζω αλλες 3 ημερες και τον παιρνω τηλεφ στο τελος αυτης τις εβδομαδας

Εξακολουθεί να κάνει εμετούς;
Τους καθρέπτες τους απομάκρυνες από το κλουβί του;
Σημερα δεν εχει κανει εμετο

Μακαρι να πανε ολα καλα!
Μακαρι για να δουμε και τις επομενες μερες θα υπαρχει εξελιξη η θα ειναι σταθερη η κατασταση
 
Καλησπερα η αληθεια ειναι πως τωρα που γυρισα απο την δουλεια ειμαι πολυ χαρουμενη απο την ωρα που εχω μπει δεν εχει σταματησει να μου κελαηδαει να χαρω πολυ;
Μηπως ξερει να μου πει καποιος γιατι ομως σημερα κουτσουλιες ειναι ασπρες και στρογγυλες να ανησυχω;
 
Μηπως ξερει να μου πει καποιος γιατι ομως σημερα κουτσουλιες ειναι ασπρες και στρογγυλες να ανησυχω;
Μήπως να έβαζες μία φωτό; Μόνο άσπρες είναι οι κουτσουλιές; Δεν υπάρχει στο κέντρο άλλο χρώμα;
 
Μήπως να έβαζες μία φωτό; Μόνο άσπρες είναι οι κουτσουλιές; Δεν υπάρχει στο κέντρο άλλο χρώμα;
Στο κεντρο ασπρες και εχει στο πλαι πρασινο ανοιχτο φυσιολογικο ειναι;
 
Στο κεντρο ασπρες και εχει στο πλαι πρασινο ανοιχτο φυσιολογικο ειναι;
Νομίζω πως μέχρι να επανέλθει η ισορροπία στο έντερο του "βασανισμένου" πτηνού κάθε οπτική εξέταση των περιττωμάτων του μπορεί να εκθέσει και τον πιο έμπειρο.
Προτείνω να παρακολουθείς συνεχώς και να μας ενημερώνεις.
 
Νομίζω πως μέχρι να επανέλθει η ισορροπία στο έντερο του "βασανισμένου" πτηνού κάθε οπτική εξέταση των περιττωμάτων του μπορεί να εκθέσει και τον πιο έμπειρο.
Προτείνω να παρακολουθείς συνεχώς και να μας ενημερώνεις.
Αυτο θα κανω σας ευχαριστω παρα πολυ παντως νομιζω πως εχει κανει προοδους ειμαι πολυ χαρουμενη και χρωσταω και σε σας ενα μεγαλο ευχαριστω! Θα τον εχανα τον φοιβο μου. Με βοηθησατε παρα πολυ.σας Ειμαι ευγνώμων
 
Ναι ειναι 2 φωτογραφια που ειναι λευκη και εχει στο πλαι πρασινο ανοιχτο τι σημαινει να ανησυχώ;
Σου μεταφράζω το κείμενο: If the entire droppings of a budgie look voluminous and the colour of the faeces portion is nearly the same than the one of the urine - the whole dropping is coloured light-grey or brightly grey-brown then -, you most probably have to deal with an infection of the pancreas. Please take your budgie to an avian vet immediately. Such infections or malfunctions of the pancreas should be cured as soon as possible to save the bird's life!
Αν το σύνολο των κοπράνων ενός budgie είναι ογκώδες και το χρώμα του κοπράνου είναι σχεδόν το ίδιο με το χρώμα των ούρων - το σύνολο των αφοδεύσεων είναι χρώματος ανοιχτό γκρι ή έντονα γκρι-καφέ τότε - κατά πάσα πιθανότητα θα πρέπει να ασχοληθείτε με ένα λοίμωξη του παγκρέατος. Παρακαλώ να πάρετε το budgie σας σε έναν κτηνίατρο των πτηνών αμέσως. Τέτοιες λοιμώξεις ή δυσλειτουργίες του παγκρέατος πρέπει να θεραπευτούν το συντομότερο δυνατόν για να σωθούν οι ζωές του πουλιού!
Εχθές οι κουτσουλιές του ήταν φυσιολογικές;
 
Back
Top