Ασθένειες Μπάτζι με αναπνευστικό πρόβλημα

Μπορεί κάποιος να μου πει αν μπορω να ανανεώνω την αντιβίωση στο νερό του την έχω βάλει εδώ κ 4 ώρες κ έχει πάρει ένα καφέ κόκκινο χρώμα ένα στην αρχή ήταν ελαφρώς κίτρινο! Πρώτη φορά δίνω αντιβίωση και δεν γνωρίζω 🙄
 
Απ' όσο γνωρίζω γενικά, σκευάσματα (φάρμακα, βιταμίνες) που χορηγούμε διαλυμένα στο νερό της ποτίστρας τα ανανεώνουμε κάθε πρωί με την αλλαγή του νερού, εκτός αν μας δώσει διαφορετική οδηγία ο γιατρός που μας το έγραψε ή αναγράφεται στο ίδιο το σκεύασμα.
 
Απ' όσο γνωρίζω γενικά, σκευάσματα (φάρμακα, βιταμίνες) που χορηγούμε διαλυμένα στο νερό της ποτίστρας τα ανανεώνουμε κάθε πρωί με την αλλαγή του νερού, εκτός αν μας δώσει διαφορετική οδηγία ο γιατρός που μας το έγραψε ή αναγράφεται στο ίδιο το σκεύασμα.
Ευχαριστώ
 
Μπορεί κάποιος να μου πει αν μπορω να ανανεώνω την αντιβίωση στο νερό
Στέλλα, νομίζω ότι είναι καλύτερο να τηλεφωνήσεις στην γιατρό για να σου πει ακριβώς τι πρέπει να κάνεις. Μην μπερδεύεις πολλές απόψεις από τη στιγμή που έχεις πάει στο γιατρό. Μπορεί κάποιες από τις δικές μας να είναι σωστές, όμως από τη στιγμή που έχει αναλάβει γιατρός, έχει τον πρώτο λόγο.
 
Μπορεί κάποιος να μου πει αν μπορω να ανανεώνω την αντιβίωση στο νερό του την έχω βάλει εδώ κ 4 ώρες κ έχει πάρει ένα καφέ κόκκινο χρώμα ένα στην αρχή ήταν ελαφρώς κίτρινο! Πρώτη φορά δίνω αντιβίωση και δεν γνωρίζω 🙄
Εγώ θα το έκανα, δεν μπορεί τόσες ώρες το φάρμακο να μην αλλοιώνεται ενώ βρίσκεται εκτεθειμένο (νερό-φως-κτλ).
Αλλά και αν δεν αλλοιώνεται, γιατί όχι; Παλιά το αλλάζαμε κάθε 24ωρο... Πολλά όμως ''αλλάζουν''
Πιστεύω πως μόνο ''οικονομικό'' θέμα πρέπει να τίθεται και τίποτα άλλο, δηλ με την κοινή λογική σκεπτόμενη, δεν θα πάθει τίποτα το πουλί αν πιει μέσα στα πρώτα 1-2 λεπτά (το νερό από την ανάμιξη με την αντιβίωση), καθώς επίσης δεν θα πάθει τίποτα αν ξαναπιεί μετά από 9-10 ώρες...
 
Back
Top