Γενικά Μόλις απέκτησα το πρώτο μου cockatiel

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης nina 2
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Eγω ξερω οτι στα λουτινο δεν εχουν σχεσει τα μαγουλα αλλα κατω απο τα φτερα με τις βουλες κατι εχουν σχεση αλλα και παλι δεν ειναι σιγουρο... Ο πιο σιγουρος τροπος ειναι να το κανεις sexing, οπως θα κανω και εγω στο κοκατιλακι μου επειδη ειναι pied! Κανε μεταφραση και δες εδω: DNA-Geschlechtsbestimmung |
 
Eγω ξερω οτι στα λουτινο δεν εχουν σχεσει τα μαγουλα αλλα κατω απο τα φτερα με τις βουλες κατι εχουν σχεση αλλα και παλι δεν ειναι σιγουρο... Ο πιο σιγουρος τροπος ειναι να το κανεις sexing, οπως θα κανω και εγω στο κοκατιλακι μου επειδη ειναι pied! Κανε μεταφραση και δες εδω: DNA-Geschlechtsbestimmung |

το μεταφρασα αυτό που εστειλες κ είναι πολύ καλο. Θα το σκεφτω! Ότι κ να είναι εγω το αγαπαω κ περιμενω οσο χρονο χρειαστεί να το βγαλω από το κλουβι κ να το κρατησω στο χερι. Εχω υπομονη πολύ...
 
Γεια σας παιδια. Ειμαι πολύ χαρουμενη σημερα:). Το cockatiel μου Ο Αλεκος μου εκανε διαφορες φωνούλες κ μουρμουραγε. Το εχω τραβηξει βιντεακι. Είναι πολύ γλυκος. Τον αγαπαω τρελλα. Μαθαινει πολύ καλα από τον πετρουλη μου κ τα διαφορα βιντεακια που του βαζω στο youtube. Πρεπει να μαθω πως μπορω να ανεβασω το βιντεακι μου εδώ να το δειτε!:D
Είναι ΥΠΕΡΟΧΟΣ
 
Ωραια!Λοιπον για να αναιβασεις βιντεο πρεπει πρωτα να το αναιβασεις το youtube, πρεπει ομως να εχεις λογαριασμο! Και αφου το αναιβασεις κανει αντιγραφη την διευθηνση του βιτεο και μετα επικολληση στο post σου!
 
Ωραια!Λοιπον για να αναιβασεις βιντεο πρεπει πρωτα να το αναιβασεις το youtube, πρεπει ομως να εχεις λογαριασμο! Και αφου το αναιβασεις κανει αντιγραφη την διευθηνση του βιτεο και μετα επικολληση στο post σου!

ευχαριστω Δημο. Ευτυχως εχω λογαριασμο κ εχω κ πολλα βιντεο εκει ανεβασει του πετρουλη μου.Ωραια θα το κανω κ για τον Αλεκο μου!
 
Γεια σας κ καλο μεσημερι να εχετε.Ανεβασα βιντεακι με τον Αλεκο μου...
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Ξεθαρεψαι ο Αλεκος αντε μπραβο με το καλο! 🙂Απο τι βλεπω ειναι φορεας Pied. 😉
 
Ξεθαρεψαι ο Αλεκος αντε μπραβο με το καλο! 🙂Απο τι βλεπω ειναι φορεας Pied. 😉
Ξεθαρεψε δε λες τιποτα. Μου κανει κ μορφασμούς. Εχω μπει στην διαδικασια να το μαθω να μιλαει όπως εχουν μαθει κ τ'αλλα που εχω δει βιντεακια. Κ βεβαια βλεπει κ ο Αλεκος μου... Τον εχω ερωτευτεί. Ειναι γλυκας.Αχ κ με μαθει καλυτερα... Εχει να φαει ζουλιγμα αχ!
 
Καλημέρα παιδια. Ο Αλεκος μου το cockatiel μου είναι απίθανος. Εχουμε αρχισει κ κανουμε βολτουλες μεσα στο σπιτι. Κανει εξερευνηση. Τα κοιταει όλα κ τα παντα. Μαθαίνουμε πολύ πολύ λιγο κ τα λογάκια μας. Ειναι πολύ γλυκος κ καταλαβαινει τα παντα.Βεβαια θα μαθουμε κ πιο πολλα. Εχουμε μελλον ακομα.Λετε να το στειλω σχολειο; 😀:D


κ μην ξεχναμε κ τον καλο δασκαλο που μαθαινει οΑλεκος μου. Τον ερωτα μου τον Πετρουλη μου!
 
Σε εμαθε κι ολας; Αναιβαινει στο χερι σου; Περιμενουμε φοτο!
 
Μπράβο Νίνα μου, χαίρομαι με την χαρά σου, Να το χαίρεσαι το μικρούλι σου!
 
Πανεμορφο πουλακι! Πολυ γλυκουλι και να το χαιρεσαι! 🙂
 
Γεια σας κ καλο μεσημερι να εχετε.Ανεβασα βιντεακι με τον Αλεκο μου...
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Να σου ζήσει ο Αλέκος!(όντως Αλέκος ειναι κι οχι Αλεξια)
Ο χρωματισμός του ονομάζεται "heavy pied". Κανε μια ανάλογη αναζήτηση στο google και θα δεις κι αλλα τέτοια κοκατιλ. (προσωπικά ειναι ο αγαπημένος μου χρωματισμός)

Αν μπορεις κατέβασε και τις πατηθρες λιγο πιο κατω για να μην σκύβει οταν βρίσκεται στις ψηλότερες και αντικατέστησε τις με ξύλινες.
 
Να σου ζήσει ο Αλέκος!(όντως Αλέκος ειναι κι οχι Αλεξια)
Ο χρωματισμός του ονομάζεται "heavy pied". Κανε μια ανάλογη αναζήτηση στο google και θα δεις κι αλλα τέτοια κοκατιλ. (προσωπικά ειναι ο αγαπημένος μου χρωματισμός)
Αν μπορεις κατέβασε και τις πατηθρες λιγο πιο κατω για να μην σκύβει οταν βρίσκεται στις ψηλότερες και αντικατέστησε τις με ξύλινες.
Καλημέρα κ ευχαριστω. Τις κατεβασα τις πατηθρες κ τις αντικατεστησα. Μονο την μια αφησα γιατι του αρεσει. Καθετε περισσοτερο εκει. Εχουμε 3 μερες τωρα που λεμε το ονοματακι μας κ στελνουμε φιλακια. Το μονο που δεν εχω καταφερει είναι να καθετε στο χερι.Απλα ανοιγω το κλουβι από πανω κ βγαινει μονος του κ περπαταει σαν την κοτουλα. Μονο με γαντια πιασιμο. Δαγκωνει παρα πολύ. Θα του δωσω οσο χρονο θελει ο μαλλουρας μας.Αλλα όταν τον ειχα μεσα στα χερια μου του εδωσα κ ένα ρουφηχτο φιλακι. Τι μαλλάκια είναι αυτά.Χριστε μου! Θα τον φαω ολοκληρο. Ευτυχως που εχω κ τον πετρουλη κ την πληρωνει αυτος! 😀
Πανεμορφο πουλακι! Πολυ γλυκουλι και να το χαιρεσαι! 🙂
ευχαριστω πολύ!
Μπράβο Νίνα μου, χαίρομαι με την χαρά σου, Να το χαίρεσαι το μικρούλι σου!
ευχαριστω maria p
Σε εμαθε κι ολας; Αναιβαινει στο χερι σου; Περιμενουμε φοτο!
με εμαθε γιατι ασχολουμε πολύ μαζι του όπως κ ο πετρουλης μου. Μαθαινει ο ενας από τον αλλον. Τοσα που εχω τι να κανει κ αυτό!
Οσο για το αν ανεβαινει στο χερι... Εχουμε πολύ ακομα
 
Μπραβο σας για την εξελιξη και την εκπαιδευση! Μην τον στριμωχνεις και μην τον πιανεις ποτε χωρις σημαντικο λογο (ελεγχο υγειας) διοτι τον πηαγαινει πισω στο θεμα της εξημερωσης.
 
Καλησπέρα Παιδια. Σας δειχνω κατι φωτο για να δειτε τον πετρουλη μου που κανει παρεουλα με τον Αλεκο μονο εξω από το κλουβι κ για λιγο, γιατι ο Πετρουλης δεν καθεται κ ποτε σε ένα σημειο.👍

http://prntscr.com/4rft98
http://prntscr.com/4rfuo7 εδώ είναι φοβισμενος ο Αλεκος μολις βλεπει φωτογρ. Μηχανη!

Υ. Γ τον πετρουλη τον περνουμε κ για καφε εξω με το καλαθακι του κ οδηγαμε το αμαξι μας παρακαλω.
 
Πολύ ωραία. Δεν τα αφήνεις σε ανοικτό χώρο υποθέτω ε;
 
Back
Top