Γενικά Μόλις απέκτησα το πρώτο μου cockatiel

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης nina 2
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Πολύ ωραία. Δεν τα αφήνεις σε ανοικτό χώρο υποθέτω ε;


O Πετρουλης αν ειδες... Είναι σε ανοιχτο χωρο στον κηπο μου. Δεν φευγει. Εχει μαθει ετσι. Εχει κομμενα τα φτερα του εδώ κ 2,5 χρονια.
 
Δεν ξαναμεγάλωσαν;

κ βεβαια μεγαλωνουν. Τα προλαβαίνω κ τα κοβω.Αν κ δεν μάρεσει αυτό, αλλα το κανω. Το αγορασα εξαλλου από μωρο ετσι. Το ειχα γραψει κ σε μια άλλη αναρτηση μου...
 
Καλημέρα σε ολους. Ειχα παραπολυ καιρο να μπω, γιατι αντιμετωπίζω σοβαρο πρόβλημα με την υγεια μου εδώ κ χρονια. Επιτελους είμαι καλυτερα τωρα κ μακαρι ολος ο κοσμος. Συγχωρεστε με για την απουσια μου.Αν δειτε κ τα προηγουμενα μηνυματακια μου που ελεγα για τον Αλεκο μου, δυστηχως η εκπαιδευση που του εκανα πηγε κ αυτή πισω. Δεν στεναχωριέμαι όμως που δεν καταφερα να τον κανω να μιλαει. Μου αρκει που τον βγαζω εξω από το κλουβι κ παιζουμε. Ελεγε κ το ονομα του καποια στιγμη... Τωρα τιποτα. Κανει όμως διαφορα κελαιδισματα γιατι εχω κ αλλα πουλια στο σπιτι. Είναι ένας γλυκας! Τον λατρευω! 🙂

Α... Κ κατι άλλο! Θελω να αγορασω ένα καναρινι θηλυκο μιας κ ηρθε στο σπιτι μου στις 30 Ιανουαριου ενας αρσενικος στο μπαλκονι μου εχετε να μου προτείνετε κατι εσεις; Στα μαγαζια που παω είναι κ ακριβα κ ταλαιπωρημένα. Εχω πλεον 2 αρσενικα κουκλια κ δεν βαζουν γλωσσα μεσα! Περιμενω νεα σας κ προτασεις 😉
 
Χριστίνα μου λυπάμαι για την δοκιμασία που πέρασες, αφού τώρα είσαι καλύτερα και το πουλάκι σου επίσης, με χαρά σας συναντούμε και πάλι.
Δεν υπάρχει θέμα συγχώρεσης, είναι πολύ ευχάριστο να βρισκόμαστε όλοι μεταξύ μας αλλά ο καθένας έχει και κάποιες υποχρεώσεις ή εμπόδια. Όποτε μπορείς και όποτε θέλεις να εμφανίζεσαι.
Καλή συνέχεια στην συμμετοχή σου :)
 
Χριστίνα μου λυπάμαι για την δοκιμασία που πέρασες, αφού τώρα είσαι καλύτερα και το πουλάκι σου επίσης, με χαρά σας συναντούμε και πάλι.
Δεν υπάρχει θέμα συγχώρεσης, είναι πολύ ευχάριστο να βρισκόμαστε όλοι μεταξύ μας αλλά ο καθένας έχει και κάποιες υποχρεώσεις ή εμπόδια. Όποτε μπορείς και όποτε θέλεις να εμφανίζεσαι.
Καλή συνέχεια στην συμμετοχή σου :)


Σε ευχαριστω πολύ Μαρακι μου. Να'σαι καλα...
 
http://prntscr.com/6b9zr8 εδώ θα δειτε τον κοκορα μου που ακουει στο ονομα" Τσαρος" κ είναι μοναδικος, να εχει στην πλατη του τον Πετρουλη μου 😉

http://prntscr.com/6bg775 εγω κ ο τσαρος μου😛
 
Πόσο όμορφος κόκορας είναι αυτός, φτου φτου φτου να σου ζήσουν όλα τα ζωάκια σου!
 
  • Like
Αντιδράσεις: nina 2
Πόσο όμορφος κόκορας είναι αυτός, φτου φτου φτου να σου ζήσουν όλα τα ζωάκια σου!


Μαρακι μου ο Τσαρος μου κλεινει χρονο ακριβως το Πασχα. Περσυ τον πηρα από την λαικη κ μου εζησε. Τον φροντιζα παραπολυ. Με θερμοφόρες το ζεσταινα γιατι δεν εχουμε θερμανση σπιτι. Κ βγηκε αυτος ο υπεροχος κόκορας. Την ημερα είναι κατω στον κηπο στο κοτετσι του, κ το βραδυ στο κλουβι του μεσα στο σπιτι. Να δεις που καμια φορα παιζουμε κυνηγητο γυρω γυρω από το τραπεζι της κουζινας. Τον εχω μαθει ετσι. Κακακια ποτε δεν κανουμε μεσα στο σπιτι. Το εχουμε καθαρο. Είναι φανταστικος.Άλλο να σου το λεω... Κ άλλο να τον βλέπεις!

Κοιματε κ μαζι σου αν θελεις. Τρωει από το χερι σου κ πινει κ νερο από μεγαλο φαρδι ποτηρι. Πας κ βολτα μαζι του!
 

είναι πως θα τον μαθεις από μικρο. Είναι ενας κ γι'αυτο εμαθε. Τον φωναζω από τον 2ο οροφο που μενω, κ τρεχει στα σκαλια να ερθει πανω. Ολοι εδώ τον φροντιζουμε. Κ πιο πολύ όταν εχεις μικρο παιδακι όλα τα ζωα μαθαινουν περισσοτερο.
 
Όμορφα Χριστίνα... και ο κόκορας και ο μικροσκοπικός φιλαράκος του στην πλάτη...

όλα ομορφα είναι αρκει να τα προσεχουμε κ να εχουμε χρονο. Ειμαι ανεργη 5 χρονια τωρα κ εχω χρονο πλεον για φροντιδα. Κοβω από μενα για να δωσω σε αυτά, αλλα πρωτα στο παιδι μου👍
 
Back
Top