Γενικά Νέο pet shop στη δυτική Θεσσαλονίκη με πολύ χαμηλές τιμές

Άρη δεν ανεβάζεις και καμία φωτογραφία της ζευγαρωστρας, να ξέρουμε και για τι πράγμα μιλάμε.
10,00 δεν κάνει ούτε η πρόσοψη, για ποιο λόγο να κάτσουμε να φτιάχνουμε μόνοι μας ζευγαρωστρες.
 
10 ευρω τα μονα κλουβακια 34χ28χ21 οι ζευγαρωστρες 14 ευρω και εμενα μου το προτεινε αυτο το μαγαζι φιλος απο εδω
 
Το μαγαζι το επισκευτηκα, για την ακριβεια ειναι βιοτεχνια κανει και παραγγελειες στα μετρα που θελεις αλλα ειμαι πληρης απο ζευγαρωστρες και δεν αγορασα για να δεις φωτο. Ειναι ομως καλες ενδιαφερομαι απο Σεπτεμβριο για κλουβα πτησης και πηγα να δω τι παιζει.Αξιζει παντως εχει καλες τιμες
 
Συνέχεια διαβάζω, φτηνά κλουβιά στο τάδε μαγαζί.
Πόσο έχουν τα πουλιά;
Πόσο αγόρασες το πουλί; Μα εγώ το αγόρασα τόσο.
Πιστεύω ότι η τιμή είναι κάτι το σχετικό.
Όταν δεις ένα πουλί που σου αρέσει, Ρώτας πόσο κάνει και το αγοράζεις, για ένα απλό λόγο, γιατί σου κάνει, γιατί σου αρέσει.
Δεν κοιτάς πόσο εσύ το αγόρασες και πόσο το πήρε ο άλλος, κοιτάς ότι το πουλάκι που αγόρασες σου τράβηξε το ενδιαφέρων μεταξύ τοσων άλλων πουλιών.
Τώρα για τα κλουβιά.
Η τιμή ενός κλουβιού εξαρτάται από την κατασκευή, από την ποιότητα και από το τι θέλει ο κάθε ένας μας να κάνει με αυτό.
Δεν αγοράζουμε επειδή γράφτηκε ότι αυτός έχει φτηνά κλουβιά.
Αγοράζουμε επειδή μας κάνει και μας ταιριάζει εκεί που το θέλουμε και για την δουλεία που το θέλουμε.
Δεν παίζει πρωταρχικό ρόλο η τιμή . (δικό μου πιστεύω).

Ο Άρης γράφει ποιο κάτω . (είναι καλές ) με ποιο κριτήριο το λες αυτό;
Έχεις δει ζευγαρωστρες άλλων εταιριών;
Πχ γερμανικές η ιταλικές; Και εάν έχεις δει, της έχεις δουλέψει να δεις εάν είναι και κατά πόσο είναι λειτουργικές στον χορό σου.
Δουλεύω αυτή την στιγμή και ίδιο κατασκευή και γερμανικές και ιταλικές ζευγαρωστρες άλλα δεν προέτρεψα κανέναν να πάει να πάρει τίποτα.
 
Δημήτρη πιστευω πως το παλικάρι απλα είδε ενα μαγαζι με μια προσφορα και μασ το ειπε, δεν εκανε κατι κακο... Και όσον αφορα αυτο που είπες για τα πουλία... Ναι και βεβαια θα ρωτήσω πόσο το πηρες εσυ... Δε γινεται εσυ ασ πουμε να πήρες εναν ημερο παπαγάλο 50 ευρω κι εγω τον ιδιο σε αγριο 100 ευρω... Ειναι μια μορφη ερευνας αγορας... Οποιαδήποτε πληροφορια σου δίνουν απλα την φιλτραρεις και αποφασίζεισ εσυ μετα ποιο ειναι το καλυτερο για σενα...
 
  • Like
Αντιδράσεις: gwt
Μερικες φορες κ. Δημητρη δεν αρκει το τι θελω αλλα αν μπορω να εχω αυτο που θελω. Ετσι συμβιβαζομαι με κατι λιγοτερο ποιοτικο αλλα καλο που να με εξυπηρετει να κανω την δουλεια που το θελω. Εχω ζευγαρωστρες της ντοναλντ με 30ευρω και κινεζικες με 15ευρω. Δεν λεει κατι αυτο.Αν καποιος φιλος ενδιαφερεται κοιταει και αν δεν του κανει δεν αγοραζει. Ερευνα αγορας πρεπει να κανουμε σε οτι θελουμε να αποκτησουμε. Προθεση μου δεν ηταν να επιβαλλω ουτε να προτρεψω αλλα να ενημερωσω.
 
Το συγκεκριμένο κατάστημα στη θεσ/νίκη,έχει κάποια σελίδα στο internet όπου θα μπορούσαμε να πάρουμε κάποιες πληροφορίες;
 
Φίλε σε ευχαριστούμε θερμά για τη πληροφορία, μα θα θέλαμε και την οδο για να ειναι πιο συγκεκριμενη και η εικονα της προσβασης προς το μαγαζι...

σε ευχαριστούμε
 
Το συγκεκριμένο κατάστημα στη θεσ/νίκη,έχει κάποια σελίδα στο internet όπου θα μπορούσαμε να πάρουμε κάποιες πληροφορίες;

Η σελίδα είναι υπο κατασκευή.
Σε λίγο καιρό θα είναι έτοιμη από ότι μου είπε.
 
φιλοι μου το μαγαζι ειναι μπροστα απο το μεταγωγων πανω στην ποντου πριν το περιπτερο δεξια (δεν εχει αλλο περιπτερο πανω στην ποντου.
 
Για το μαγαζί στον Πειραιά που λέτε πήγα και το είδα όντως η ζευγαρωστρες εχουν15 ευρω και είναι πολύ καλή κατασκευή. Δεν ξέρω αν επιτρέπετε να βάλω Φώτο παρακαλώ πείτε μου
 
Αυτό περιμένουμε.
Τις Φώτο τις θέλουμε, την καθοδηγήσει και διαφημίσει ΔΕΝ θέλουμε.
Όποτε μπορείς ανέβασε την Φώτο να δούμε αυτή τη ζευγαρωστρα, να έχουμε μια οπτική άποψη και εμείς.
 
Αυτό περιμένουμε.
Τις Φώτο τις θέλουμε, την καθοδηγήσει και διαφημίσει ΔΕΝ θέλουμε.
Όποτε μπορείς ανέβασε την Φώτο να δούμε αυτή τη ζευγαρωστρα, να έχουμε μια οπτική άποψη και εμείς.

Κανεις δεν εκανε διαφημιση σε κανενα. Απλα εισιγηθηκα ενα μαγαζι στον Πειραια που εχει φτηνα κλουβια και αυτο ειναι ολο.
Νομιζω σκοπος αυτου του forum ειναι να ανταλλασουμε αποψεις, γνωσεις και εμπειριες.
Οποιος δεν θελει ''το κουβαδακι του και σε αλλη παραλια''...🙄
 
  • Like
Αντιδράσεις: PRO
Όπως λες και εσύ, είναι ένα χώρος ανταλλαγής απόψεων, γνώσεων και εμπειριών.
Δεν καταλαβαίνω ποιος είσαι εσύ που θα μου πεις να φύγω από ένα χώρο που λέω την άποψη μου και την γνώμη με ωραίο και ευγενικό τρόπο.
Δεν καταλαβαίνω γιατί σε πείραξε η ευγενικοί μου άποψη στο θέμα και με διώχνεις.
Ποιος είσαι εσύ που θα με διώξεις από το σπίτι μου.
Εάν κρίνει ο admin του σαιτ ότι ενοχλώ μπορεί αναπασα στιγμή να με διώξει, αυτός έχει κάθε δικαίωμα, αλλά εσύ;
Σε ένα χώρο που τον σεβόμαστε, προσέχουμε πως μιλάμε και συμπεριφερόμαστε.
 
Όπως λες και εσύ, είναι ένα χώρος ανταλλαγής απόψεων, γνώσεων και εμπειριών.
Δεν καταλαβαίνω ποιος είσαι εσύ που θα μου πεις να φύγω από ένα χώρο που λέω την άποψη μου και την γνώμη με ωραίο και ευγενικό τρόπο.
Δεν καταλαβαίνω γιατί σε πείραξε η ευγενικοί μου άποψη στο θέμα και με διώχνεις.
Ποιος είσαι εσύ που θα με διώξεις από το σπίτι μου.
Εάν κρίνει ο admin του σαιτ ότι ενοχλώ μπορεί αναπασα στιγμή να με διώξει, αυτός έχει κάθε δικαίωμα, αλλά εσύ;
Σε ένα χώρο που τον σεβόμαστε, προσέχουμε πως μιλάμε και συμπεριφερόμαστε.
Προφανως δεν καταλαβες. Η ''παραινεση'' αφορουσε στο μαγαζι και οχι στο χωρο αυτο.
 
ΠΡΟΣΠΑΘΩ

Ευχαριστώ, για την υπομονή
 

Συνημμένα

  • Εικόνα 001.webp
    Εικόνα 001.webp
    79,4 KB · Προβολές: 455
  • Εικόνα 002.webp
    Εικόνα 002.webp
    73,4 KB · Προβολές: 422
Back
Top