Γενικά Να σας γνωρισω το αγορι της κοριτσαρας μου!

Mike υπαρχουν πολυ πιο σοβαρα θεματα να μας απασχολουν αντι για το πως αποκαλει ο καθενας απο μας το κατοικιδιο του...

Γιατι να μεταμορφωθουν σε τερατα;
Αλλα ξεχασα εσυ δεν μοιραζεσαι μαζι μας τα μυστικα για αρμονικη συνυρπαξη με τα κατοικιδια...


Δεν μπορω να σε καταλαβω και η αληθεια ειναι οτι δεν το προσπαθω και ιδιαιτερα.. Ετσι για να ειμαστε ειλικρινεις!
Αυτες τις παραξενιες δεν τις αντεχω...
Εξαλλου κι εσυ τα αποκαλεις παραπανω ετσι:
θα εχεις 4 γλυκα παιδακια.. Αχου τα μωρε τα ζουζουνακια...


Ευθυμη συγνωμη για το off topic στην ωραια σου παρουσιαση...
 
Μike δεν σου εβαλε κανεις το μαχαιρι στο λαιμο για να απαντησεις στο θεμα μου, αν δεν γουσταρεις οτιδηποτε απο την συζητηση που κανουμε στο θεμα που ανοιξα το προσπερνας! Προβλημα του καθενος ειναι πως θα φωναζει τα κατοικιδια του!
 
Μike δεν σου εβαλε κανεις το μαχαιρι στο λαιμο για να απαντησεις στο θεμα μου, αν δεν γουσταρεις οτιδηποτε απο την συζητηση που κανουμε στο θεμα που ανοιξα το προσπερνας! Προβλημα του καθενος ειναι πως θα φωναζει τα κατοικιδια του!
Εχω δει πολλά αυτά τα χρονια, πολλες κοριτσαρες κ αγοραρες διαφόρων που μολις σταματησαν να ειναι κοριτσαρες εφαγαν σουτ σαν να ειναι πεπονοφλουδες. Γι' αυτο κ δεν μαρεσει να ανθρωποποιουμε τα ζωα. Γιατι πολλες φορες μετα αγανακτουνε καποιοι οταν αυτα τα κακομοιρα δεν ανταποκρινονται στις απαιτησεις του ανθρωπινου ρολου... Τι να πω παραπερα; Σαφως κ δεν μ ενδιαφερει τι κανεις εσυ προσωπικα με τα πουλια σου.. Μ ενδιαφερει τι κανουν τα πουλια σου κ ολα τα πουλια με τους ανθρωπους που ζουν... Αν ειχες δει κ εσυ Μολουκαν και Conures σε καδο απορριματτων ισως να με καταλαβαινες περισσότερο...
 
Δηλαδη αν την ελεγα Σισυ και Εκτωρ θα αλλαζε κατι; Δε νομιζω να εφτανα σε αυτο το σημειο που λες και αν εφτανα θα τα χαριζα σε καποιον που ενδιαφερεται! Αν εχουνε δει πολλα τα ματια σου δεν μου λεει κατι πανω σε αυτο το θεμα που ανοιξα!
 
H κοριτσάρα του Ευθύμη!

Συμμετείχα στο άρθρο του Ευθύμη (και σ'όλα τα θέματα του φόρουμ) με σεβασμό στα υπόλοιπα μέλη, ευγένεια, ηρεμία, διάθεση αποδοχής & αλληλοκατανόησης! Υπήρξαν ~40# που δήλωσαν μέλη ότι τους αρέσουν τα cockatoo, η χαλαρή αυθόρμητη περιγραφή τους & ο τίτλος. Πάντα υπάρχει το Χ επάνω δεξιά όταν δεν μας αρέσει, ικανοποιεί, εκφράζει ένα θέμα. Ευτυχώς μετριούνται στα δάκτυλα όσοι προκαλούν ταραχή, κρίνουν, διορθώνουν, προσβάλλουν, προκαλούν ή δημιουργούν εντυπώσεις με την αντίθεση & διαφωνία τους. Μπορούμε να προστατευθούμε από όσους συστηματικά το πράττουν;
 
Συμμετείχα στο άρθρο του Ευθύμη (και σ'όλα τα θέματα του φόρουμ) με σεβασμό στα υπόλοιπα μέλη, ευγένεια, ηρεμία, διάθεση αποδοχής & αλληλοκατανόησης! Υπήρξαν ~40# που δήλωσαν μέλη ότι τους αρέσουν τα cockatoo, η χαλαρή αυθόρμητη περιγραφή τους & ο τίτλος. Πάντα υπάρχει το Χ επάνω δεξιά όταν δεν μας αρέσει, ικανοποιεί, εκφράζει ένα θέμα. Ευτυχώς μετριούνται στα δάκτυλα όσοι προκαλούν ταραχή, κρίνουν, διορθώνουν, προσβάλλουν, προκαλούν ή δημιουργούν εντυπώσεις με την αντίθεση & διαφωνία τους. Μπορούμε να προστατευθούμε από όσους συστηματικά το πράττουν;

Δυστηχώς αυτοί που προκαλούν ταραχή, κρίνουν, διορθώνουν, προσβάλλουν κτλ κτλ, δεν μετριούνται στα δάχτυλα. Όταν λοιπόν τους καταμετρήσουμε όλους τότε ίσως προστατευτούμε, μεχρί τότε όμως, ας ξαναγυρίσουμε στο θέμα με τίτλο '' Να σας γνωρίσω το αγόρι της κοριτσάρας μας''...
 
Συγγνώμη, είναι συγκεκριμένοι, δεν είναι απλώς θέμα τόνων, ούτε διαφωνίας! Πρόκειται περί απρέπειας (ασχημοσύνης;), η οποία πρέπει να ελεγχθεί & από την οποία δικαιούμεθα θα προστατευθούμε τα υπόλοιπα καλόπιστα μέλη! Η συμπεριφορά αυτή δεν πρέπει να διαχέεται -ανωνύμως- στο φόρουμ!
 
οπα παιδια..συγνωμη μη χαλάσω την ηρεμία σας(αν εννοειτε εμενα), δεν εχω τετοια προθεση.. Μια χαρα ειναι τα πουλια κ ολα καλα.. Μην παρεξηγηθω.Ζητω συγνωμη για την ασχημοσυνη και την απρεπεια. Προθεση μου δεν ηταν να κριτικαρω, να διορθωσω κ να διαφωνισω. Γενικως συμφωνω με ολους κ γενικα, συμφωνω.
 
παιδια ολες οι αποψεις ειναι δεκτες αλλα να προσπαθουμε να ειμαστε ευγενικοι με τους συμφορουμιστες και να μην προσβαλλουμε και να ειρωνευομαστε. Δεν υπαρχει λογος ενα φορουμ που εχει σαν σκοπο την ανταλλαγη αποψεων και εμπειριων, λυσιμο αποριων και ολα τα υπολοιπα θεματα να γινεται πεδιο αντιπαραθεσεων. Δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα. ειδικοτερα στο θεμα αυτο που ενας απο την παρεα μας μοιραζεται την χαρα του μαζι μας.
 
  • Like
Αντιδράσεις: mariah
Tελικα η Κοριτσαρα και η αγοραρα μου τα πηγαινουν μια χαρα!
 

Συνημμένα

  • user3711_pic11851.webp
    user3711_pic11851.webp
    79,7 KB · Προβολές: 100
  • user3711_pic11862.webp
    user3711_pic11862.webp
    15,9 KB · Προβολές: 95
  • user3711_pic11853.webp
    user3711_pic11853.webp
    27,3 KB · Προβολές: 97
  • user3711_pic11864.webp
    user3711_pic11864.webp
    27,5 KB · Προβολές: 82
Πω! Πω! Τι κουκλιά είναι αυτά! Μπράβο Ευθύμη, χαίρομαι για'σένα & ευχαριστούμε που μας δίνεις την ευκαιρία να τα θαυμάσουμε! Καλορίζικα, να τα καμαρώνεις συνέχεια! Είναι αξιοζήλευτα! Γι'αυτό να προσέχεις, πάντα υπάρχουν αυτοί που ζηλεύουν! (Ξέρεις... συναγερμούς, κύτταρα κλπ.)!
 
ειναι πανεμορφα! Χαρηκα πολυ που τεριαξαν μεταξυ τους! Να ειναι παντα γερα και ευτιχισμενα!
 
Πολυ ομορφα και αρχοντικα πουλια ειναι και τα δυο.Αλλα και εγω την ιδια απορια εχω με τον Γρηγορη!



Να ρωτησω και κατι, ο Αργυρου μου ειπε να τα εχω περιπου 5μηνες χωριστα και μετα να τα βαλω μαζι γιατι ειναι πολυ μικρος ακομη!

Γιατι δεν ακολουθησες τη συμβουλη του Αργυρου; Για να στο εχει πει θα υπαρχει λογος!
 
Oταν ειμαι μπροστα και εγω τα βαζω μαζι και ξανα μιλησα μαζι του και μου ειπε αν δω οτι ειναι ησυχα και δε μαλωνουν δεν υπαρχει προβλημα! Να φανταστεις οτι μερικες φορες που τρωνε το ενα ταιζει το αλλο στο στομα!
 
Back
Top