Αναπαραγωγή Νεοσσοί τιμπράντο κλάσικο 2016

Σταδιακα τα φετινα αρσενικα μπαινουν στα διαγωνιστικα κλουβια για να τα ακουσουμε το καθενα ξεχωριστα ή σε ομαδες στην πορεια προς τους φετινους διαγωνισμους Δεκεμβρη-Γεναρη.






 
Να τους χαίρεσαι και πάλι. Το ασπρούλι που είναι;

ευχαριστω! Κατω απο τα βαλεντσιανα(τα μικρα ξυλινα κλουβια διαγωνισμου για οσους δεν το ξερουν) κρυμμενες ειναι οι περισσοτερες θηλυκες φετινες ή παλιοτερες, καπου εκει μεσα ειναι και η ασπρη..στα ξυλινα ειναι μερικα απο τα φετινα αρσενικα για την ωρα, ενω αριστερα ειναι πισω χαμηλα μερικες θηλυκες ακομα και στις υπολοιπες θεσεις τα υπολοιπα φετινα αρσενικα και τα 4 περσυνα. (ειναι λιγο χυμα τα πραγματα χωρις κατασκευες κλπ αλλα οταν μπορεσουμε κατι καλυτερο θα κανουμε)
 
Καλέ καλέ τι ομορφιές είναι αυτές!
Να τα χαίρεσαι Λευτέρη!
Εμένα πάλι μ'άρεσε πολύ το πρώτο καναρινακι εκείνο το τσαχπινικο μουτράκι!
Είναι στα χρώματα που 😛μ'αρέσουν!

Καλή επιτυχία κιόλας!
 
Καλέ καλέ τι ομορφιές είναι αυτές!
Να τα χαίρεσαι Λευτέρη!
Εμένα πάλι μ'άρεσε πολύ το πρώτο καναρινακι εκείνο το τσαχπινικο μουτράκι!
Είναι στα χρώματα που 😛μ'αρέσουν!

Καλή επιτυχία κιόλας!

ναι αυτο το παρδαλο-μαυροκιτρινο ειναι ωραιο απο σωματοδομη και στησιμο-αλλωστε οι γονεις του ηρθαν απο Ισπανια απο διασημο εκτροφεα της ρατσας. Ειναι φετινο αλλα οχι δικης μου παραγωγης, το πηρα απο φιλο που τα παραταει, αλλα μαλλον απο μεθαυριο μας αφηνει θα παει σε φιλο. Ειναι λιγο φωνακλας για τα γουστα μου και εγω τωρα θελω να ακουσω αυτα που εβγαλα εγω, οχι αυτον😛
 
Με άλλα λογια δεν κάνει σωστά τους πρότυπος ήχους ή κάποιους απο αυτούς; Ή απλώς οι φωνές του ειναι τελείως διαφορετικές απο αυτές του κοπαδιού σου;
 
Με άλλα λογια δεν κάνει σωστά τους πρότυπος ήχους ή κάποιους απο αυτούς; Ή απλώς οι φωνές του ειναι τελείως διαφορετικές απο αυτές του κοπαδιού σου;

Το δευτερο, ειναι διαφορετικος στις φωνες συν οπως ανεφερα οτι η ενταση του σε αυτες ειναι υψηλη για τα γουστα μου και σε συγκριση με τα δικα μου.
 
Πολύ προσεγμένα, ευτυχισμένα και αξιόλογα τα timbrado σου! Να τα χαίρεσαι όλα! Μακάρι να γίνουν ικανότατοι τενόροι! Σου εύχομαι καλό μελωδικό αποτέλεσμα από τα πουλάκια σου και καλή επιτυχία!
 
1 φετινο πουλακι συν 1 περσυνο εν ωρα ρεπερτοριου:)...

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Σημερα καναμε μια κοντινη βολτα στην εξοχη με τα πουλια παρεα, ως μερος της εκπαιδευσης τους..




20161120_141941_zpskgqn30iu.webp


Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Καλά μιλάμε.. Δεν παίζεσαι"! 😛
Πρίγκιπες, πρίγκιπες... Τι άλλο να θέλουν! Το χάρηκαν πολύ απ'οτι φαίνεται!φωναρες... Τι άλλο να πώ! :D
***μου άρεσε πολύ αυτό στο τρίτο κλουβί που είναι σαν γκρι με άσπρο! Πολύ ξεχωριστό! 🙂
 
Back
Top