Φροντίδα Οι πρώτες μέρες με την conura μου

Κατά τις 7:35μμ είναι καλά να κοιματε το πουλί και να ξυπνάει στις 7:00 το πρωί;👎
Καλύτερα πιο νωρίς. Με το που σκοτεινιάζει, γύρω στις 17:30-18:00. Με τη δύση του ηλίου πρέπει να κοιμάται και με την ανατολή να ξυπνά.
 
Μην ευχαριστείς, χαρά μας είναι να είστε και εσείς χαρούμενοι και να περνάει και το πουλάκι καλά :)
Ότι σκέφτεστε και σας προβληματίζει να ρωτάτε και σε λίγο καιρό θα τα ξέρετε καλύτερα απ' όλους μας.
Να διαβάσετε όλα τα άρθρα για τις επικίνδυνες ουσίες του σπιτιού, αεροζόλ, λακ, χλωρίνες, λάδια και ιδίως τα καυτά. Στα έχω δώσει τα άρθρα. Αν τα έχεις χάσει να μου πεις να στα ξανά δώσω.
 
Παιδιά η Λιλα άρχισε να προσαρμόζεται τελεια. Εγώ να κάνω όμως μια ερώτηση χθες και σήμερα που τις εδινα μείγμα από κατοτο και μήλο οι Κουτσούλιες τις ήταν πιο υγρές τι να κάνω!;
 
Γεια σας παιδια εχω 3 εβδομάδες την Λίλα. Έχει σταθεροποιηθεί το πρόγραμμα της κοιματε 14:00 ώρες και βγάνει από το κλουβί 2:30 ώρες. Της αρέσει να ανεβοκατεβαίνει στις κουρτίνες. Σκέφτομαι τον Απρίλη μετά το Πάσχα να της πάρω ένα αρσενικό εσείς τι λέτε; 😉
 
Ναι το σκεφτόμαστε
Αυτό το κατάλαβα, τον λόγο δεν κατάλαβα.
Όπως και να έχει, ακόμα και σαν ενδεχόμενο, πρέπει να δεθείτε πρώτα περισσότερο και μετά να το αποφασίσετε αν θέλετε να συνεχίσετε να έχετε παπαγάλους και όχι δυο πουλιά στο κλουβί.
 
Back
Top