Οχύρωση για να περάσουν τα πουλιά τον χειμώνα έξω

Akanthillis

PB Member
Εγγραφή
7 Σεπ 2021
Μηνύματα
496
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλημέρα/καλησπέρα βρήκα χρόνο και έφτιαξα κάτι γρήγορο για να περάσουν τα πουλιά τον χειμώνα έξω, έχω προσθέσει την πόρτα και σειρά έχει η σίτα και νάιλον που θα ρίχνω τον χειμώνα από την πρόσοψη.
Ξέρω δεν είναι και το πιο elegant που βλέπετε αλλά η δουλειά θα γίνεται πιστεύω
[automerge]1664015729[/automerge]
.
 

Συνημμένα

  • IMG_20220924_133635_(1080_x_1080_πίξελ).webp
    IMG_20220924_133635_(1080_x_1080_πίξελ).webp
    83,1 KB · Προβολές: 86
Πολύ ωραίο κ χουχουλιαρικο.
Το πλαϊνό προς το κάγκελο είναι κλειστό;
Μπροστά δεν θα τα χτυπάει αέρας, σωστά;
Όμως έχω την απορία, εάν βάλεις νάιλον κ κλείσεις την πρόσοψη, από πού θα παίρνουν αέρα;
 
Φέτος λένε για δυνατό χειμώνα, σε περίπτωση τρομερής παγωνιάς όπως είναι το παίρνω και το βάζω μέσα , είναι όντως χουχουλιαρικο,ελπίζω να μη ταλαιπωρηθουν καθόλου τα πουλιά
 
@Akanthillis άρα κ 60ρα κ 70ρα Ζευγαρώστρα χωράει άνετα! Μια χαρά! Βασιλιάδες στα ζεστά τους!☺️ Εάν βάλεις από κάτω ρόδες θα σε διευκολύνει σε τυχόν μεταφορά. Αλλιώς ξέρω ότι υπάρχουν έτοιμες βάσεις που έχουν ρόδες.
 
@MARY58 βασικά ναι τον Λούη(πάνω) τον έχω σε 70cm και τον Νάκο(κάτω) τον έχω σε 60cm , κάτω έχω βάλει ποδαράκια πλαστικά τα οποία βιδωνουν και ξεβιδωνουν (για να μη μπαλατζαρει σε άνισο έδαφος) αλλά τα ροδάκινα είναι πολύ πιο πρακτικά όντως.
 
@MARY58 ότι καλύτερο μπορώ κάνω, και μακάρι να μπορέσω να τα αυξάνω (έχει και άλλη μεριά το μπαλκόνι 😆 , κάθε φορά όταν γυρνάω από την δουλειά και πάω και τα βλέπω μου τιτιβιζουν κατευθείαν και ο Λούης χορεύει κιόλας 😄
 
Back
Top