Ασθένειες Ο Όλιβερ μου αρρώστησε

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης eva vrs
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Παιδιά, αύριο θα το παω στο γιατρό! Λίγο αργά, αλλά απο το καθόλου μια χαρά...
Περιμένετε νέα!
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Θα αραιωσεις το φαρμακο στο νερο και με μια μικρη συριγγα του ενος ml θα παρεις την δοση που πρεπει και θα του την δωσεις.
Ετσι εκανα κι εγω τοτε με την Μανγκο!
Δυτσυχως δεν εχεις επιλογη.
Ευχομαι να πανε ολα καλα.. Περαστικα του :/
 
Επειδή και τα καναρίνια της Εύας παρουσίασαν τα ίδια συμπτώματα (αλήθεια ζουν αυτά; ), είναι εύλογη η υποψία πως κάτι συμβαίνει στο περιβάλλον του δωματίου ή και στους παθογόνους οργανισμούς που η ίδια φέρει.
Ψάξε στο δωμάτιο για συγκέντρωση αντικειμένων παλαϊκών αξεσκόνιστων, όπως παλιές παιδικές κούκλες, πολλά διακοσμητικά μπιμλό, βιβλία; Που δεν μετακινούνται και μένουν αξεσκόνιστα επί μακρόν, το ύφασμα της κουρτίνας, το κλινοσκέπασμα. Βάλε το μυαλό σου να δουλέψει, γιατί και η ίδια απ' ότι μου έχεις πει αντιμετωπίζεις αλλεργικά προβλήματα.
 
Επειδή και τα καναρίνια της Εύας παρουσίασαν τα ίδια συμπτώματα (αλήθεια ζουν αυτά; ), είναι εύλογη η υποψία πως κάτι συμβαίνει στο περιβάλλον του δωματίου ή και στους παθογόνους οργανισμούς που η ίδια φέρει.
Ψάξε στο δωμάτιο για συγκέντρωση αντικειμένων παλαϊκών αξεσκόνιστων, όπως παλιές παιδικές κούκλες, πολλά διακοσμητικά μπιμλό, βιβλία; Που δεν μετακινούνται και μένουν αξεσκόνιστα επί μακρόν, το ύφασμα της κουρτίνας, το κλινοσκέπασμα. Βάλε το μυαλό σου να δουλέψει, γιατί και η ίδια απ' ότι μου έχεις πει αντιμετωπίζεις αλλεργικά προβλήματα.
Όχι βρε Μαράκι μου, στην καθαριότητα είμαι άψογη!:D
Καλεεε τι λες ζουν και βασιλεύουν!
Και οχι και τα δυο... Το ένα είχε πάθει το ίδιο πρόβλημα αν θυμάστε! Αλλά αυτό τότε είχε κρυώσει... Τότε που το είχα μόνο έξω!
Δεν μπορώ να σκεφτώ τι μπορει να το χει πειράξει...
Αλλά μετά απο αυτό το μήνυμα σου... Τα αρκουδάκια μου τα έβγαλα απο το δωμάτιο... Αν και τα βάζω πλυντήριο! Αλλα ποτέ δεν ξες...
Το πουλάκι τώρα... Το σκεπαζω με μια κουβερτούλα... Να το πειράζει αυτή μήπως;
 
Το πουλάκι τώρα... Το σκεπαζω με μια κουβερτούλα... Να το πειράζει αυτή μήπως;
Γιατί; Πως κοιμάται και το σκεπάζεις;
στην καθαριότητα είμαι άψογη!:D
Δεν είναι θέμα βρωμιάς βρε Εύα μου, τα πολλά αντικείμενα μαζεύουν σκόνη και ακάρεα.
Και η πολλή καθαριότητα μπορεί επίσης να δημιουργεί πρόβλημα με αυτά τα χαζοκαθαριστικά που κυκλοφορούν για ευχάριστη μυρωδιά.
Εγώ όταν καθαρίζουν την πολυκατοικία, μου 'ρχεται να σκάσω από τις αναθυμιάσεις των μυρωδάτων καθαριστικών.
Καλά έκανες και έβγαλες τα αρκουδάκια, υπ' αριθμόν ένα ύποπτα.
Δεν ξέρω παρά πέρα, σκέψου μόνη σου.
 
... Μοκέτες, χαλιά, κουρτίνες, ριχτάρια, κουβέρτες, κλινοσκεπάσματα με πούπουλα ή μαξιλάρια, στρώματα...
... Αναθυμιάσεις: απορρυπαντικών, καθαριστικών, γυαλιστικών, στιλβωτικών, σωμάτων για θερμότητα, αρωμάτων χώρου, σώματος...
 
Τώρα να πω εγώ κατι;
Όταν είχα πάρει το πρώτο μου καικ από τις πρώτες μέρες το άκουγα να φτερνιζεται. Περασε αρκετός καιρός και ήμουν σίγουρη πως ο καινούργιος θορυβος ήταν βήχας. Καθόταν φουσκωμενος, η ουρά του ανεβοκατεβαινε όταν αναπνεε και ήμουν σίγουρη πως δεν ήταν καλα. Οι γιατροί αδιάφοροι. Την κατάληξη Δυστυχώς την ξέρετε.
Εύχομαι με το μικρό να πανε όλα καλα και να αναρρώσει πλήρως! Πάρε δύναμη και δώστου το φάρμακο οπως πρέπει.
 
Εύα τι έγινε με το πουλάκι; Δεν μ' αρέσει η σημερινή σιωπή σου...
Υπομονή κάνω Μαρία μου! Τώρα που είναι βράδυ δεν είναι τόσο καλά.. Τον πιάνουν αυτές οι κρίσεις", αλλά σε σχέση με το χθεσινό βράδυ πιστεύω πως είναι πιο καλά... (όπως και τη μέρα) την μέρα είναι λίγο πιο ήσυχος... Με το που θα βραδιάσει τον πιάνει τον καημένο..
 
κλιματιστικό
τα φίλτρα τους θα πρέπει να πλένονται, αναλόγως της χρήσης τους τουλάχιστον μία φορά το μήνα. Εγώ χρησιμοποιώ και swiffer ή κάπως έτσι λέγεται, που είναι κάτι πανάκια που με ηλεκτροστατικό ηλεκτρισμό τραβούν τη σκόνη, για τα τμήματα εσωτερικά του φίλτρου
 
Καλησπέρα παιδιά!Η υγρασία στο δωμάτιο μου φτάνει το 50 είναι πολύ ε;
Στο σπίτι έχουμε τζάκι και καλοριφέρ, αλλά μόνο το καλοριφέρ ανάβουμε!
Μόλις γυρίσαμε απο το γιατρό έκανα ένα καλό καθάρισμα γιατί έχει φοβηθεί το μάτι μου! Ολα τα χω μαζέψει...
Πήγαμε στο γιατρό και κάναμε εξέταση!
Το μωρό μου έπαθε μια ελαφριά πνευμονία!
Οι κουτσουλιες βγήκαν καθαρές!
Οπότε εγώ φταίω... Τον κρύωσα που αεριζω το δωμάτιο... Και να φανταστείτε τον σκεπαζω όταν το ανοίγω!
Τώρα δυστυχώς έγινε, απο δω και πέρα θα τον βγάζω απο το δωμάτιο όταν θα αεριζω μέχρι να μεγαλώσει...
Χαίρομαι που τουλάχιστον δεν έχει μύκητες η κάτι τέτοιο!
Συνεχίζουμε την αντιβίωση μέχρι το Σάββατο και μετά για 8 με 10 μέρες θα πιει ένα βιταμινουχο στο νερό!
Μου είπε να μην το πιάνω καθόλου... Και ούτε να τον βάλω φάρμακο με σύριγγα! Χθες όμως το έκανα με χίλια ζόρια. Γιατί φυσικά δεν καθόταν...
Αυτά... (πάντως έχει δείξει μια μικρή βελτίωση)...
Παιδάκια, σας ευχαριστώ πολύ όλους!
 
Εύχομαι πραγματικά να γίνει καλα.
Εμένα ενώ έγινε κατά 90% Καλά, μετά από 2 μήνες αρρώστησε ξανά και τον έχασα.
Το μετά θέλει μεγάλη προσοχή.
 
Back
Top