Ασθένειες Ο Όλιβερ μου αρρώστησε

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης eva vrs
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Εύχομαι γρήγορα περαστικά στον μικρούλη σου Εύα!
...
Πήγαμε στο γιατρό και κάναμε εξέταση!
Το μωρό μου έπαθε μια ελαφριά πνευμονία!
Οι κουτσουλιες βγήκαν καθαρές!
:)Δώσε μας μια-δυο πληροφορίες...
Ο γιατρός πως κατάλαβε πως πρόκειται για πνευμονία, τι εξετάσεις του έκανε;
Τελικά παίρνει φάρμακο και αν ναι ποιο;
 
Εύχομαι γρήγορα περαστικά στον μικρούλη σου Εύα!

:)Δώσε μας μια-δυο πληροφορίες...
Ο γιατρός πως κατάλαβε πως πρόκειται για πνευμονία, τι εξετάσεις του έκανε;
Τελικά παίρνει φάρμακο και αν ναι ποιο;
Έκανε εξέταση τις κουτσουλιές.. Τον πήρε στο χέρι τον έλεγξε γενικά.. Του είπα τι ακριβώς έχει και κάνει και κατέληξε εκεί... Μου είπε επειδή είναι ακόμα μικρό δεν θέλει πολύ ζεστή... Όπως τα μωρά συνήθως, αλλά τώρα που είναι έτσι πρέπει να τον προσέχω. Γιατί λέει είναι ακόμα πολύ ευαίσθητο και με το παρα μικρό μπορεί να πάθει οτιδήποτε... Και μου είπε να μη το πολύ πιάνω ειδικά που είναι έτσι...
Τον δίνω την aviomacyne και θα την δίνω ως το Σάββατο!
Απο Δευτέρα κιόλας θα πάρω και έναν αφυγραντηρα για το δωμάτιο μου για να μείνω ήσυχη και σ'αυτό το κομμάτι γιατί δεν γίνεται αλλιώς...
Σ'ευχαριστώ πολυυ.
 
Ευτυχώς εντοπίστηκε η αιτία του ''κακού''.
Ας ελπίσουμε όλα να εξελιχθούν ομαλά να αποκατασταθεί η υγεία του πτηνού.
Ευτυχώς δε λες τίποτα!
Υπομονή θέλει τώρα και πολύ προσοχή... λογικά σε κανα δυο μέρες θα υπάρξει κι άλλη βελτίωση. Για να δούμε...
 
Εύχομαι πραγματικά να γίνει καλα.
Εμένα ενώ έγινε κατά 90% Καλά, μετά από 2 μήνες αρρώστησε ξανά και τον έχασα.
Το μετά θέλει μεγάλη προσοχή.
Τώρα είδα το μήνυμα σου..
Να'σαι καλά! 🙂
Κρίμα.. Εσένα τι είχε πάθει;
 
Τώρα είδα το μήνυμα σου..
Να'σαι καλά!
Κρίμα.. Εσένα τι είχε πάθει;
Εμένα ο Πριμακος μετα απο 2 γιατρούς που τον είχα πάει και δεν έβλεπαν Γιατί δεν ενδιαφέρθηκαν να τον ψάξουν πως είναι όντως άρρωστος,τον άρπαξα και τον πήγα αλλού. Μιλάμε ότι πρέπει να είχε περάσει 3μηνο από τότε που είχα ξεκινήσει να το ψάχνω. Ο γιατρός λοιπόν εκείνος ήταν ο μοναδικός που του έβγαλε ακτινογραφία. Καταλήξαμε στη βροχοπνευμονια. Όταν μου πέθανε Εγώ ήμουν Μύκονο για δουλειά και ονπατερας μου τον έθαψε αμέσως άρα δεν κάναμε νεκροψία για να το σιγουρεψουμε. Ήταν μόνο 18 μηνών
 
Πως τα πηγαινει ο μικρος; έχεις δει κάποια αλλαγη;
Ναι.. Τα πάει πολύ καλά...άρχισε να έχει ορεξουλα...άρχισε να παίζει... Και επιτέλους τα βράδια άρχισε να κοιμάται.. Κάνει βέβαια ακόμα αυτές τις κραυγες αλλά που και που...
Σ'ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.:)
 
Ναι.. Τα πάει πολύ καλά...άρχισε να έχει ορεξουλα...άρχισε να παίζει... Και επιτέλους τα βράδια άρχισε να κοιμάται.. Κάνει βέβαια ακόμα αυτές τις κραυγες αλλά που και που...
Σ'ευχαριστώ πολύ. :)
Ας ελπίσουμε να υπάρξει μια πλήρης αποκατάσταση...
 
Περαστικα του Ευα του μικρουλη! Στοργη κ φροντιδα!
Σ'ευχαριστώ πολύ Τάκη να'σαι καλά!
Πάμε είδη πολύ καλά... Κοντεύουμε ώστε να ξεπεραστεί εντελώς το όλο θέμα...
Αύριο είναι η τελευταία μέρα της αντιβίωσης και μετά αρχίζουμε βιταμινουλα στο νερό...
Και επειδή είχα μια απορία πριν πήρα το γιατρό τηλ...
Επειδή ακόμα δεν τρώει τπτ εκτός τα σπόρια και όλο αυτό μας πήγε πίσω στις προσπαθειες να φάμε κάτι καινούργιο... Και επειδή δεν τρώει ούτε αυγό... Ο γιατρός μου είπε που και που να τον βάζω ασβέστιο στο νερό γτ το χρειάζεται μέχρι να αρχίσει να τρώει κι άλλα πράγματα...
Μπορεί κάποιος να μου προτείνει το πιο καλό για το νεράκι;
 
Back
Top