Γενικά Ο Ερνέστο το parrotlet μου παρουσιάζεται

Κι εκεί που τρώγαμε το μπροκολάκι μας, εμφανίζεται ενας παπαράτσι με κάμερα. Ήταν καθήκον μου ως Ερνέστο να τον απομακρύνω.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Αχ μ' αρέσει πολύ η πλατφόρμα που του έχεις φτιάξει. Την έχουν ανάγκη να ξεκουράζουν κάπως τα πέλματα από τις πατήθρες.
Μπορείς να την βγάλεις μια κοντινή φωτογραφία να την επεξεργαστούμε λιγάκι; :)
 
Προκειται για ξύλα λεμονιας που έκοψα στο επιθυμητό μέγεθος. Δύο μακριά και καμποσα κοντύτερα. Τα μακριά δέθηκαν στο κατω μέρος ως "βάση" και τα κοντύτερα το ενα διπλα στο άλλο σε στυλ σχεδίας.
Οταν την αποσυνδεσω απ' το κλουβι για καθαρισμα θα βγαλω και δυο φωτο "πανω-κατω"

MgwqhZ7.jpg


PzyyWd5.jpg


qCaHjD3.jpg


FeaxQ7m.jpg
 
Προκειται για ξύλα λεμονιας που έκοψα στο επιθυμητό μέγεθος. Δύο μακριά και καμποσα κοντύτερα. Τα μακριά δέθηκαν στο κατω μέρος ως "βάση" και τα κοντύτερα το ενα διπλα στο άλλο σε στυλ σχεδίας.
Οταν την αποσυνδεσω απ' το κλουβι για καθαρισμα θα βγαλω και δυο φωτο "πανω-κατω"
Τέλεια, γεια στα χέρια σου! Ευχαριστούμε πολύ :)
 
Τι ωραιααα ολα μπραβοο @ErnestoTheParrotlet 🙂 κ εγβ εφτιαξα την αυγοτροφη της @alicedros κ επεσε για πρωτη φορα με τα μουτρα στην αρχη ηταν διστακτικος τωρα ομως τρωεει... Θα φτιαξω κ την δικη σας και τις τελειες σουπερ συνταγες της γλυκειας μας @Sissy .. Το μαριονι σου ειναι σταρ του χολυγουντ χεχεχεχεχε
 
Από τα απομνημονεύματα του Ερνέστο του Εξερευνητή
"Εκεί που περπατούσα στα σκοτεινά φυλλώματα της αγριας ζούγκλας,ξαφνικά ακούω το γρύλλισμά του. Δεν μπορεί παρα να ήταν το τρομερό θηρίο, το μπουκάλι με το νερό. Εμοιαζε πεινασμένο και αγριεμένο. Δεν σκέφτηκα ούτε στιγμή,όρμηξα πάνω του και μετα απο σκληρή μάχη το κατατρόπωσα. Εφυγε με την ταπα στο στόμιο, με την ουρα στα σκελια που θα λέγατε εσείς. Ηταν δύσκολη μάχη. Στο βίντεο υπαρχουν σκληρές σκηνές. Φαίνεται η μουτσούνα του μπατλερ μου του Διονύση. Σας προειδοποιώ πριν συνεχίσετε".

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Καλό μήνα! 😀! Σόι πάει το βασίλειο, έτσι δεν λένε; Λοιπόν βρίσκω πολλά κοινά μεταξύ 😛Τσε και Μαριονίου! Ίσως γιατί τους συμπεριφερόμαστε παρόμοια όπως έχω καταλάβει 😉 Πιστεύω πως ο Έρνι εντυπωσιάζεται από τις μπουρμπουλίθρες! Να του βάζετε κι ένα δικό του μπουκαλάκι νερό στο ψυγείο, ο Μάριος λατρεύει να το πίνει παγωμένο, όταν δε βλέπει τις μπουρμουλίθρες στην μπουκάλα (έχουμε μηχάνημα που βγάζει παγωμένο το νερό) ξετρελαίνεται και τις κοιτάζει καλά καλά!:D
 
Καλό μήνα! 😀! Σόι πάει το βασίλειο, έτσι δεν λένε; Λοιπόν βρίσκω πολλά κοινά μεταξύ 😛Τσε και Μαριονίου! Ίσως γιατί τους συμπεριφερόμαστε παρόμοια όπως έχω καταλάβει 😉 Πιστεύω πως ο Έρνι εντυπωσιάζεται από τις μπουρμπουλίθρες! Να του βάζετε κι ένα δικό του μπουκαλάκι νερό στο ψυγείο, ο Μάριος λατρεύει να το πίνει παγωμένο, όταν δε βλέπει τις μπουρμουλίθρες στην μπουκάλα (έχουμε μηχάνημα που βγάζει παγωμένο το νερό) ξετρελαίνεται και τις κοιτάζει καλά καλά!:D

😀 ναι του εχουμε δικό του ενα ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΟ (στα αλλα δε δινει σημασια).
Και πως να τους συμπεριφερθείς; Ως άρχοντες που ειναι (αρχοντογελωτοποιοί θα έλεγα)
Παγωμενο δεν το πινει αλλα βρεχει την κεφαλα του με αυτο και γινεται σα Μοϊκανάκι 😛
 
Από τα απομνημονεύματα του Ερνέστο του Εξερευνητή
"Εκεί που περπατούσα στα σκοτεινά φυλλώματα της αγριας ζούγκλας,ξαφνικά ακούω το γρύλλισμά του. Δεν μπορεί παρα να ήταν το τρομερό θηρίο, το μπουκάλι με το νερό. Εμοιαζε πεινασμένο και αγριεμένο. Δεν σκέφτηκα ούτε στιγμή,όρμηξα πάνω του και μετα απο σκληρή μάχη το κατατρόπωσα. Εφυγε με την ταπα στο στόμιο, με την ουρα στα σκελια που θα λέγατε εσείς. Ηταν δύσκολη μάχη. Στο βίντεο υπαρχουν σκληρές σκηνές. Φαίνεται η μουτσούνα του μπατλερ μου του Διονύση. Σας προειδοποιώ πριν συνεχίσετε".

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
τουλαχιστον ο δικος σου δεν ανεβαινει πανω στο μπουκαλι ενω πίνεις ουτε έρχεται στο στομα σου να σε τσιμπαει οπως μερικοι μερικοι..😛 ''Ειναι δικο μου!''
 

Συνημμένα

  • 20160620_140928.webp
    20160620_140928.webp
    21,1 KB · Προβολές: 48
Διότι κυρίες και κύριοι εμείς τη ρόκα μας και τη τσιμπάμε και της κάνουμε ερωτική εξομολόγηση. Α, πουως;

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
της κάνουμε ερωτική εξομολόγηση.
Αυτές οι κινήσεις Διονύση είναι κινήσεις εκδήλωσης "ερωτικού" ενδιαφέροντος ή απλά ενδείξεις κάποιου "ενθουσιασμού" ή ευαρέσκειας;
 
Αυτές οι κινήσεις Διονύση είναι κινήσεις εκδήλωσης "ερωτικού" ενδιαφέροντος ή απλά ενδείξεις κάποιου "ενθουσιασμού" ή ευαρέσκειας;

Η κίνηση γινεται και για λογους ερωτικου ενδιαφέροντος (κινησεις που φερνουν φαγητο απ' τον προλοβο για να ταϊστει ο σύντροφος) και για λογους ταϊσματος των μικρών (οπως πριν) αλλα και απο ενθουσιασμο και χαρα για κατι που είχε αρκετο καιρο να δει/φαει/παιξει. Το ιδιο κανει με καποια παιγνίδια που του τα βαζω πιο "αραια" στο κλουβί, ή με το "αγαπημενο" του παιγνιδι.
Καποιες σπανιες φορες το κανει οταν με δει να ετοιμαζομαι να του βαλω τσαμπι κεχρι ας πουμε 😛
 
Back
Top