Γενικά Ο Ερνέστο το parrotlet μου παρουσιάζεται

Ρόκα εσείς; Εμείς ψωμί! Εντελώς τρελόπουλα!:D

άσχετο...όταν είχαμε τον Κάρλο (που ήταν καλοφαγάς) το Μαριόνι τον τάιζε εξτρά! Ο ίδιος όμως δεν έτρωγε ποτέ όταν ο Κάρλο προσπαθούσε να τον ταΐσει (κορυφαίος ο Νίκος είπε: μα δεν τρώει γιατί το μαριόνι συχαίνεται! )😛
 
Ρόκα εσείς; Εμείς ψωμί! Εντελώς τρελόπουλα!:D

άσχετο...όταν είχαμε τον Κάρλο (που ήταν καλοφαγάς) το Μαριόνι τον τάιζε εξτρά! Ο ίδιος όμως δεν έτρωγε ποτέ όταν ο Κάρλο προσπαθούσε να τον ταΐσει (κορυφαίος ο Νίκος είπε: μα δεν τρώει γιατί το μαριόνι συχαίνεται! )😛
😀 ΤΟΣΟ πια σιχασιαρικο το Μαριόνι; Μόνο η γλιστριδουλα αγγιζει το ακριβό του ραμφος; :D
Αντιθετως αυτο το μουρλο οταν δει κατι που του αρεσει διαολιζεται.
Καρπουζι, μετα το μυτο στους σπορους και να τον δεις να περιφερεται με ενα μύτο με κολλημενα επανω σπορακια, φλυδακια, καρπουζι, χορταρικά.
Μετα ξαφνικά τον πιανει το φιλοτιμο και παει και βουταει το μουτρο στην μπανιερα 😛
 
Οι περιπέτειες του Ερνέστο του εξερευνητή
Ο Ερνέστο και το πρασινο μπουκάλι.

Τι ωραίο πρασινο μπουκάλι. Οποιος τολμήσει να μου το παρει θα τον κυνηγήσω ανηλεώς. Διότι είναι γνωστο τι θηρίο είμαι. Χμ... Και μερικά χαδάκια. Ενταξει δεν ειμαι χαδιάρης, είμαι σκληρός και ανηλεής, κλλα θα τα παρω ίσα ίσα να στρώσουν τα πουπουλάκια του λαιμού. Εντάξει; Εντάξει.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Βρε τον τύπο!
Πόσες ώρες την ημέρα τον έχεις εκτός κλουβιού Διονύση;
Μαρία για δύο περίπου χρόνια ήταν εκτος κλουβιου 2-3 ώρες τη μέρα. Τον τελευταίο χρόνο μας έτυχαν πολλά, αλλα τελικά είχαμε ευτυχή κατάληξη (ελπιζω χτυπα ξύλο) όχι οσον αφορα το πουλακι, αλλα εμας, και τον είχαμε λιγο "ριγμενο" (μια ώρα καθε 2 μέρες). Περασαν και λίγοι μήνες που δε με εβλεπε πολύ (μια φορα τη βδομάδα) και τον είχαν οι γονείς μου.
Τώρα στο νέο σπίτι με τη σύντροφό μου είναι σχεδον όλη την ώρα έξω. Λέγοντας αυτο εννοώ πως το κλουβάκι του ειναι ανοικτο συνέχεια (εφ' οσον καποιος απο εμας ειναι εκει φυσικά) και μπαινοβγαινει κατα βούληση. Ε, ενα τρίωρο και βαλε τη μέρα ασχολειται μαζί μας και παιζουμε. Αλλες ώρες απλα βλεπει τηλεοραση ή το πισι απ' τον ώμο μου. Βαλε και τους μικρουπνάκους του, ε,το κλουβι κλεινει με τη δυση του ήλιου που το παλικαρι παει για νανι.
 
Εύχομαι να ήταν η τελευταία περιπέτεια!
Τον έχετε τουλάχιστον τρία χρόνια δηλαδή.
 
Εύχομαι να ήταν η τελευταία περιπέτεια!
Τον έχετε τουλάχιστον τρία χρόνια δηλαδή.
Ναι, γεννήθηκε 27 Ιουνίου του 2013 και τον πήρα στο τελος του Αυγούστου της ίδιας χρονιας :)
 
Μα τι τρομερό πλάσμα είναι αυτός.
Πλέον οπότε ακούω το όνομα Ερνέστο μου έρχεται αυτός ο πράσινος κύριος στο μυαλό (το άκουγα τις προαλες στην τηλεόραση 😛 )
 
:)Πόσο μου αρέσουν τα βιντεάκια σας! Θηρίο ο Ερνεστούλης αλλά την άλλη στιγμή λιώνει για χαδάκια:D Να χαίρεστε το παλικάρι σας και να πηγαίνουν όλα καλά για σας Διονύση!👍
 
Διότι κυρίες και κύριοι εμείς τη ρόκα μας και τη τσιμπάμε και της κάνουμε ερωτική εξομολόγηση. Α, πουως;

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Αχ τι τρυφερουλης που ειναι το παιδιιι... Μωρεεεεε 😀 κ μενα μουρμουραει οταν τρωει με ευχαριστηση κ οταν χτενιζετε🙂 μαλλον απο την χαρα τους 😀
 
Ευχαριστούμε παιδια κι ο Ερνεστο ο διαολακος στέλνει τα φιλιά του σε όλους :D
😛μαζί με τα φιλιά κόβει και καμιά; Πιο παλιά κόντευα να βάλω, σκουλαρίκι στο ρουθούνι με τον άτιμο τον Μάριο 😉
 
😛μαζί με τα φιλιά κόβει και καμιά; Πιο παλιά κόντευα να βάλω, σκουλαρίκι στο ρουθούνι με τον άτιμο τον Μάριο 😉
Aχμ... Ωραία ερώτηση για να κανουμε στην κοπελιά μου. Οταν περασουμε τα σκουλαρικάκια περι ου ο λόγος 😛
 
Η εκδοχή του Ερνέστο για το "ωρα για νάνι"

4i2b6mV.jpg
 
Καλέ οι φώτο και τα βίντεο του Ερνέστο σας μπορεί να γεμίσουν πολλά άλμπουμ! Έχετε μια όμορφη ζωή και περνάτε τόσο όμορφα! Να συνεχίσετε έτσι! :D

(εγω πότε θα πάρω παπαγάλο; 😛 )
 
Back
Top