Γενικά Ο Ερνέστο το parrotlet μου παρουσιάζεται

Ωραία περιγραφή και πολύ καλή ανάλυση!
Όσα σας είπε είναι πολύ κοντά στα δικά μου συμπεράσματα από όσα διαβάζω. Και την ίδια έχω παρακολουθήσει και έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη μου για το σκεπτικό της.
Σ' ευχαριστούμε πολύ!
 
Ευχαριστουμε παρα πολυ που μοιράστηκες ολες αυτες τις πληροφορίες μαζι μας και εκανες τον κοπο να γραψεις ενα τοσο αναλυτικο κειμενο.
Πανω κατω παει μαζι με με την φιλοσογια του φορουμ εδω.
Προσοχη στα καμπανακια, οχι πολλους λιοσπορους, να μαθει τα πελλετς κλπ.

Χαιρομαι που ο Ερνεστο το πηρε τοσο χαλαρα το θεμα και ευχαριστηθηκε την επισκεψη και ηταν ησυχος στην εξεταση.

Ολα καλα ολα ωραια λοιπον.
Στο μονο που εισαι "φαουλ" ειναι οι φωτο.
Μα.. Τις υποσχεθηκες :D
 
Να και οι φωτογραφίες που είχαμε υποσχεθεί 😛 (είναι πριν την "κουκλοποιηση" αλλα θα συμφωνήσετε οτι ειναι ετσι κι αλλιως ωραίος ο νέος)

2mERZzC.jpg

Ο Ερνέστο στο ψυγείο, ή αλλιως το Λυχνάρι του Αλαντίν και ο... Αλαντίν

TBQIhgn.jpg

Ο Ερνέστο και το μπρόκολο. Το μπρόκολό ΤΟΥ.

HHarhzc.jpg

Που είμαι; Βρες με αν μπορείς.

fArd4ix.jpg

Ο Μάστερ Σεφ Ερνέστο με τα εργαλεία του και τις... Πεταλούδες του.

18ePcHR.jpg

Τι έχεις όταν συγχωνεύσεις τον Ερνέστο και μια πεταλούδα; Εναν... Παπαλούδο.
 
Πολύ όμορφες οι φωτογραφίες του, έχει φωτογένεια ο άτιμος και καλό 😛διευθυντή φωτογραφίας!
tinypic-no-longer-available.jpg

, αλλά πιο ωραίο 😛παπαλούδο δεν έχω ξαναδεί! Υπέροχη ιδέα👍
Τις απόκριες μπορεί κάλλιστα να μεταμφιεστεί σε... Κολιμπρί! 😛👍
 
Μα τι ωραια που τα λετε.. Καθε φορα διαβαζοντας το απολαμβανω πραγματικα🙂θελουμε να μαθουμε εννοειτε κ αλλα πολλα κ αναλυτικα ανυπομονουμε κ ευχαριστουμε πολυ χρησιμα ολα🙂

Τωρα ειδα κ τις φωτο ειστε αξιοζηλευτοι.. Αχ βρε ερνεστουλη τυχερο πουλακι κ εσυ🙂να ειναι παντα ομορφος κ χαρουμενος φτου σας 🙂
 
😀 είναι ίδιο χρώμα με το μπρόκολο! Θα μπορούσες να τον είχες ονομάσει και "Μπρόκολο" ή ξενηστί "Μπρόκολι" (με προφορά) ! 😛

Σκέψου μετα να ακουγε η γυναίκα μου απ' το δωμάτιο "αουτς" και να μου ελεγε "τι εγινε;", για να ακολουθήσει η στιχομυθία "τίποτα με δάγκωσε το Μπρόκολο", "αμαν βρε αχρηστε ουτε λαχανικα δε μπορεις να καθαρίσεις" :D
 
Σκέψου μετα να ακουγε η γυναίκα μου απ' το δωμάτιο "αουτς" και να μου ελεγε "τι εγινε;", για να ακολουθήσει η στιχομυθία "τίποτα με δάγκωσε το Μπρόκολο", "αμαν βρε αχρηστε ουτε λαχανικα δε μπορεις να καθαρίσεις" :D
😀 πολύ καλόοο! 😀 :D
 
Λοιπόν όχι δε χαθήκαμε.
Προς όλους τους φίλους μας.
Είμαστε καλά απλα το ίντερνετ μας έκανε κόλπα και φτερά. Ετοιμαζόμαστε μάλλον για νέα μετακόμιση κι έτσι η πρόσβαση είναι περιορισμένη όπως και ο χρόνος. Ομως με την ευκαιρία μπουκάρουμε από φιλικό σπίτι για να σας πούμε ότι όλα οκ, και θα επιστρέψουμε σε λίγο καιρό. Αραιά και που θα ρίχνουμε κι ένα "τσιου" να βλεπετε οτι ειμαστε καλά :)

Ο μικρός πρασινος φίλος σας 😉
 
Ερνεστο δεν εισαι σωστος ομως...
Ετσι ξεροσφυρι χωρις φωτο;
Τεσπα 😛
Καλη μετακομιση, σημασια εχει να ειστε καλα και να περνατε ομορφα κι εμεις εδω ειμαστε don't worry :D
 
Back
Top