Γενικά Ο Μπούμπλης πέθανε

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης melagio80
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

melagio80

PB Member
Εγγραφή
20 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.993
Πόλη
Αθήνα
Παιδια παει ο Μπουμπλης μου, σημερα το πρωι πεθανε. Δεν τον προλαβα.Απορω πως εγινε κατι τετοιο, μια εβδομαδα ακριβως τον ειχα σπιτι. Το πρωι με ξυπνησε η μητερα μου και μου ειπε πως ηταν πολυ χαλια και τον πηρα αμεσως να τον παω στον κτηνιατρο. Ηταν ομως αργα.Ακομα και ο γιατρος απορουσε πως ετσι ξαφνικά και αφου το πουλι φαινοταν υγειεστατο. Μαλλον απο οξεια δηλητηριαση απο τροφη. Και να φανταστειτε οτι του ειχα παρει συσκευασμενη..☹
 
Πώ πω... Τί μας λες τώρα βρε Ιωάννα; Σταναχωρήθηκα πάρα πολύ. Τί κρίμα. Τί να πω. Λυπάμαι πάαρα πάρα πολύ... Είναι το πιο άσχημο νέο που άκουσα τελευταία κι ας μην το γνώριζα το πουλάκι...
 
Σ'ευχαριστω Δημητρα. Ειμαι να σκασω, ειχα δεθει μαζι του..
 
Κρίμα το πουλάκι, λυπάμαι Ιωάννα, πες μας όμως να ξέρουμε τι τροφή του έδινες και μάλιστα συσκευασμένη!
 
Δεν ξερω βρε Γιωργια, χτες φαινοταν καλυτερα, επαιζε κ ολας..
 
Ιωάννα θα σου πρότεινα (γνώμη μου ) να πάρεις κατ'έυθείαν άλλο πουλάκι και να δώσεις σε κείνο την αγάπη που είχες για το Μπλουμπλή. Δε ξέρω αν συμφωνούν κια τα παιδιά. Στο λέω για να νιώσεις καλύτερα (όσο γίνεται) και να ξεχαστείς λιγάκι. Θυμάμαι πως περίμενες πώς και πως για να τον πάρεις. Ούτως ή άλλως τον Μπλουμπλη δε θα τον ξεχάσεις...
 
Δεν ξερω βρε Δημητρα, φοβαμαι μηπως εχω παλι τα ιδια.
 
Σ'ευχαριστω Δημητρα. Ειμαι να σκασω, ειχα δεθει μαζι του..

Το ξέρω.. Καταλαβαίνω. Τό χω νιώσει κι εγώ πολλές φορές και έτρεξα και πήρα ίδιο ζωάκι που το αγάπησα μπορώ να πω περισσοτερο γιατί μου έλειπε το πρώτο.
Πάντως δε μπορώ να το πιστέψω.. Κρίμα..
 
την prestige της versele-laga δίνω και εγώ στα πουλιά μου και θεωρείται πολύ καλή, εντύπωση μου κάνει..
 
Μπορω να το πιστεψω εγω νομιζεις; Και αν ηταν ηδη αρρωστο και μου το εδωσαν ετσι, δεν θα φαινοταν;
Να πεις και οτι δεν τον προσεχα!
 
την prestige της versele-laga δίνω και εγώ στα πουλιά μου και θεωρείται πολύ καλή, εντύπωση μου κάνει..

Και ο κτηνιατρος αυτο ειπε αλλα λεει μπορει να υπηρχε καποιος χαλασμενος καρπος.
 
Τί να πω; Διάβασα οτι τα πουλιά λόγω του ενστίκτου επιβίωσης, δε φανερώνουν πότέ την αρρώστια τους παρά μόνο στο τελευταίο στάδιο.. Με αυτό το δεδομένο, πού να το καταλάβεις αν όντως ήταν άρρωστο;Εγώ γιατί νομίζεις οτι τρέμω για τα πουλάκια μου;
 
υπάρχει και η πιθανότητα να ήταν άρρωστο απο πριν, (μου έχει συμβεί) ή μήπως να τρόμαξε ξαφνικά... Τι να πώ, αυτά δυστυχώς συμβαίνουν...
 
Τί να πω; Διάβασα οτι τα πουλιά λόγω του ενστίκτου επιβίωσης, δε φανερώνουν πότέ την αρρώστια τους παρά μόνο στο τελευταίο στάδιο.. Με αυτό το δεδομένο, πού να το καταλάβεις αν όντως ήταν άρρωστο;Εγώ γιατί νομίζεις οτι τρέμω για τα πουλάκια μου;
Δεν ξερω τι να πω και αν πρεπει να παω στο μαγαζι που τον πηρα για να τους το πω.Αλλη σιγουρα θα μου πουνε οτι τον κολλησαν κατι τα αλλα πουλια.
 
υπάρχει και η πιθανότητα να ήταν άρρωστο απο πριν, (μου έχει συμβεί) ή μήπως να τρόμαξε ξαφνικά... Τι να πώ, αυτά δυστυχώς συμβαίνουν...
Να τρομαξε αποκλειεται.
Να ηταν αρρωστο απο πριν ναι.
 
Εγώ λέω να πας και να τους το πεις. Σιγά μη φταις εσύ με τόση φροντίδα. Το πιθανότερο είναι να είχε κάτι το καημένο από πριν. Και προφανώς θα είχε κάτι που δεν ήταν εμφανές..
 
Προχτες ηταν κατσουφης και την περισσοτερη ωρα κοιμοταν.Χτες ομως εφαγε μηλο και τα σπορακια του και ηταν ζωηρος, μεχρι που επαιξε. Σημερα ηταν τελειος αδυναμος.
Και να παω στο μαγαζι τι θα γινει; Ο Μπουμπλης πλεον δεν υπαρχει
 
Back
Top